Προς το περιεχόμενο

CashCard (sinergasia me Paypal????)


nathanas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αρα μαλλον συμφερει καλυτερα η visa electron ε?

τι επιβαρυνσεις εχει?

χρεωνομαι κατι για την καρτα και ποσα μηνιαια/ετησια εξοδα εχω?

 

η απλη καρτα της εμπορικης πχ , αυτη που γραφει πανω "telebank debit/maestro/cirrus" δεν κανει για αυτην την δουλεια?

αφου στο site του play.com πχ γραφει πως δεχονται maestro καρες!

 

η electron visa κανει και για αναλυψεις απο ΑΤΜ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Η electron visa της alpha είναι και cashcard, σε λογαριασμού ταμιευτηρίου alpha 100 πχ.

Δεν πληρώνεις τίποτα δηλαδή σαν πάγιο, και ταυτόχρονα μπορείς να αγοράσεις από το ιντερνετ με όσα χρήματα έχει ό λογαριασμός σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ki egw exe electron apo tin alpha kai exw voleutei para para poly...fisika kanw analipseis apo to mixanima agorazw apo to net pragmata kai tin xrisimopoiw san pistwtiki apla gnwrizw oti orio tis karta mou einai osa xrimata exw stin trapeza.Episis exw energopoiisei kai web banking tis alpha kai kathe fora den xreiazetai na trexw stin trapeza na vlepw ta ypoloipa mou, kathws borw kai na metaferw xrimata se allous logariasmous tis alpha alla kai na plirwsw kapoious logariasmous. VISA electron by alpha RULEZ!! A kati akoma oi electron apo alles trapezes ektos alpha,peiraiws kai kyprou DEN doulevoun san electron asxeta an yparxei to simataki panw stin cashcard pou dinoun,eidika gia tin eurobank eimai 1000% sigouros! Auta...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για την εθνικη/εμπορικη τι ισχυει?

απλα βαριεμαι να τρεχω να ανοιγω καινουργιο λογαριασμο στην alpha.

chris δεν μας ειπες ομως ποσο χρεωνονται ολες αυτες οι ιστοριες (τι κρατησεις εχεις απο καθε συναλλαγη web banking/internet αγορες, τι ετησιους τοκους εχει ο λογαριασμος κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρεώνεσαι όπως σε visa, για κάθε αγορά από ιντερνετ νομίζω...

Οι τόκοι είναι λογαριασμού ταμιευτηρίου της alpha... αν έχεις πολλά λεφτα δεν θα τα βάλεις εκεί όμως,(για ασφάλεια) οπότε δεν σε νοιάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι πιο συγκεκριμενο?

ποσο χρεωνομαι για καθε αγορα απο internet?

τι να το κανω ας πουμε που βρηκα το "generals deluxe edition" 30 ευρω στο Play.com ενω στα μαγαζια εχει 45 αλλα να πληρωσω και 10 στη τραπεζα!

συγκεκριμενα νουμερα ξερει κανεις, να δω αν με συμφερει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2-3 % κρατάει η visa, στο paypal κάπου εκεί μου κράτησε.

Για αγορές δεν έχω προσέξει… μάλλον όλα τα καταστήματα ενσωματώνουν το 2% στην τιμή του προϊόντος και επόμενος δεν πληρώνεις παραπάνω, αλλά δεν θυμάμαι.

 

Μικρή η διαφορά πάντως... το σημαντικό κόστος είναι τα μεταφορικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

exm paidia se oses agores exw kanei mesw net kai oses agores exw kanei genika me tin karta i trapeza den mou exei kratisei TIPOTA san promitheia!Oute to web banking xrewnetai!Poly kali fasi einai!Apla otan pareis tin karta kaneis mia aitisi online kai meta apo merikes meres 4-5 ergasimes peripou erxetai ena xarti me ena kodiko, me auto pas stin trapeza pou sou dinei kai to pin enas 25psifios arithmos kai eisai koble.Oli i diadikasia stin trapeza gia na energopoiiseis to web bankin einai 10 leptakia, kai meta ante geia stin trapeza!mono sto spiti kai anetos .Mono stis katatheseis pigainw sto atm kai den peripenw oute stin oura... paidia kololeei!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που ειπώθηκε παραπάνω οτι η electron visa της Κύπρου δεν λειτουργεί κανονικά δεν ισχύει ,την έχω χρησιμοποιήσει σε πάνω από 5 διαφορετικές εταιρίες στοιχημάτων αλλά και για παραγγελίες μέσω νετ ακόμα και για να πληρώσω για αίτηση σε πανεπιστήμιο στο εξωτερικό και παντού περνάει κανονικότατα

Άσε που έχει και το πλεονέκτημα οτι στην εκδίδουν επιτόπου όταν ανοίγεις τον λογαριασμό - δλδ σε κάνα τέταρτο την έχεις στα χέρια σου ...

Τέλος δεν έχει καθόλου χρεώσεις αν απλά αγοράσεις κάτι με την electron visa πχ από 1 μαγαζί ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Electron Visa kicks some serius Ass! Παρήγγειλα από το otherlandtoys Αιώρα, φυσαρμόνικα και ένα γκατζετάκι κινούμενη κάμερα μαζί με έξοδα αποστολής 45 περίπου Ευρώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gift card

1.oxi den boreis

.....

 

ΛΑΘΟΣ!!! Mπορείς να την ξαναγεμίσεις! Μέσα στο χρόνο που ισχύει βέβαια γιατί μετά τέλος.... Προσωπικά έβγαλα gift card γιαυτό το λόγο (paypal) αλλά τελικά έκανα βλακεία γιατί η visa electron που δίνουν οι τράπεζες είναι πιο ευέλικτες και δεν έχουν και κρατήσεις (η gift card μου κράτησε 10? περίπου για να την βγάλω!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Diladi

 

tin electron visa

1 mporo na ti xrisimopoiiso opou dexontai pistotiki visa?

 

2 kai agorazo koinos oti 8elo apo internet kai apo kanonika magaza?

 

3 plironei kai to paypal?

 

4 den xreonei PROMH8EiA i peripou 2%?

 

5 den exei kai sindromi?

 

6 mi mou peite oti den exei kai--- tokous?----- (diladi an kano agores 100 euro de 8a paroun apo to logariasmo mou px 120euro dil epitokio 20%)

 

--bgazei lefta kai apo ATM (auto to 3ero)

:wink: xexe

 

kai anotato orio einai ta lefta pou exo sto logariasmo

kai kati teleutaio

9 mou stelnoun logariasmo sto telos toy mina??

 

sorry sas zalisa alla... den i3eres de rotages

 

:confused: :confused: :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yiah se ola nai ektos tou oti sto orio vazeis oso thes esy imierisio orio etsi wste an sou tin klepsoun na prolaveis na tin stamatiseis.Den stelnoun logariasmo alla stelnoun xarti me tis kiniseis tou logariasmou sou.Xrisimopoieitai kanonika san visa ektos oti den kanei doseis.Oson afora to paypal den kserw giati den exw asxolithei alla de vlepw to logo na min doulevei ekei.Min ksexnate oti sto eksoteriko i electron einai poly pio diadedomeni kai gnwsti ap oti stin Ellada.Polles online etairies gia dieukolinsi vazoun kai to simataki tis electron ektos apo auto tis visa.Alla akomi kai na min yparxei leitourgei, px gia stoixima sto gamebookers den exei epilogi electron omws vazw kai pairnw xrima kanonika xrisimopoiontas tin epilogi visa.Elpiozw na katalavate ti ennow.Gia tin eboriki de gnwrizw tpt:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορουν και να σε πιστωσουν στην ιδια καρτα λεφτα (πχ αν κερδιζεις σε bookie η απο επιστροφη καποιου ελατωματικου προιοντος)?

αν ειναι ετσι παω να βγαλω και εγω ρε παιδια!

τελικα σε ποια τραπεζα μου προτεινετε?

 

θα προτιμουσα βεβαια εμπορικη που εχω ηδη λογαριασμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...