Προς το περιεχόμενο

Ιονιστής καλός δοκιμασμένος?


2arkoudi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ιονιστής καλός δοκιμασμένος?

 

Για χώρο 20τμ πειτε κανα καλο δοκισμασμενο ινονιστη που να καθαριζει τον χωρο απο το τσιγαρο

 

Εχω δει αυτους τους 2

http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=38021

 

http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=37991

 

*Απο οτι διαβασα οι Delongi δεν ειναι πολυ καλοι

 

**Το καλυτερο ειναι να κοψεις το τσιγαρο αλλα εαν δεν... γραψτε κανα καλο ιονιστη

 

Ευχαριστω

Επεξ/σία από 2arkoudi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 189
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δε θελω να σε ανησυχησω αλλα εχεις διαβασει τιποτα για κριτικη που εχουν κανει σε αυτα τα μηχανηματα.??????

δε λεω για τα συγκεκριμενα , αλλα γενικα τους ιονιστες. δε λενε και τα καλυτερα. παραγουν οζον κατα τη λειτουργια τους. ψαξτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχα στην Αγγλία και έκανε αρκετά καλή δουλεια....όσο αναφορά το τσιγάρο.

Καθάριζε παρα μα πάρα πολύ η ατμόσφαιρα , σε σημείο που γινότανε Feng-shui .

Πραγματικα όμως , πρεπει να παραγουνε όζον...η τελος πάντων το φίλτρο του αέρα που εξάγουνε δεν ξέρω τι παίζει με αυτό.Η ατμόσφαιρα ήτανε καθαρότατη πάντως.

 

Το καλύτερο είναι να ανοίγεις το παράθυρο , στην Ελλάδα ζουμε , την χώρα των μπακονιών και του καθαρού αέρα ... τι τον θές τον ιονιστή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To παραθυρο το ανοιγω λιγο αλλα θελω να παρω κ ιονιστη , οποτε οποιος εχει να προτεινει καποιον δοκιμασμενο θα με βοηθουσε

***αυτόματη ένωση μηνυμάτων***

Διορθωσα τα links για πειτε μου καμια γνωμη παιδες

 

Thanks

Επεξ/σία από 2arkoudi
Αυτόματη ένωση μηνυμάτων
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω διαβασα για τους ιονιστες και δεν ειναι καλοι για την υγεια.Παραγουν οζον που ειναι επιβλαβες.Ανοιγε το πρωι την μπαλκονοπορτα για κανα μισαωρο και το δωματιο/σπιτι θα ειναι καθαρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Βασικά τους ιονιστές τους θέλουμε και για τη γύρη και άλλα σωματίδια που προκαλούν αλλεργίες σε συνδιασμό με φίλτρα αέρος.Αν είσαι αλλεργικός και ανοίξεις μπαλκονόπορτες χύμα την άνοιξη την π.....σες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες τον ειδα σε λειτουργια τον Breathe κ ειναι λες κ εμπαινα σε Spa!

 

καθαρος αερας κ μια μια ελαφρια μυρωδια απο πρασινο μηλο διοτι ο συγκεκριμενος παιρνει κ αιθερια ελαια!

 

Διαβαστε αναλυτικα τις δυνατοτητες του...

 

http://www.naidos.com/gallery/index.php?action=showpic&cat=11&pic=53

 

**-Έχει θετικά αποτελέσματα στις αλλεργίες και σ’ αυτούς που υποφέρουν από άσθμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον τον ειδα σε σπιτι γνωστου....

http://www.naidos.com/gallery/index.php?action=showpic&cat=11&pic=53

 

1. Καπνιζαμε 4 ατομα στο σαλονι! κ δεν μυριζε τσιγαριλα αλλα αιθεριο ελαιο

 

2. Ενιωθες τον αερα που ανεπνεες πολυ πιο καθαρο λες ειχες παει βολτα στο βουνο!

 

3. Αισθητικα ειναι πολυ minimal , υπαρχει κ εξτρα φωτιζομενη βαση 45 ευρω εαν θες

 

4. Δεν αγοραζεις φιλτρα , του βαζεις νερο βρυσης

 

5. Την αλλη μερα το πρωι παρολο που καπνιζαμε κ δεν ανοιξε το περαθυρο δεν μυριζε καθολου , μονο πρασινο μηλο!

 

6. Δεν ειναι ογκοδες οποτε τον εχεις απο το ενα δωματιο στο αλλο κ καλύπτει εως κ 86τμ εαν ειναι ενιαιος ο χωρος

 

7. Προελευση Συγκαπουρη οχι Κινα που ειναι το παρομοιο της Telemarketing

 

8. Τιμη 79 ευρω κ δωρο 4 αιθερια ελαια (τα μικρα)

 

9 Μεγαλη ποικιλια σε αιθερια ελαια

http://www.breathe.gr/gallery/search.php?action=search&type=detail&start=0&cat=0&where=0&date=0&sort=datetime&order=desc&match=partial&keyword=essential+oil

 

10 . Εγγυηση για 1 χρονο , αποστολη σε 1 ημερα χωρις εξοδα αποστολης κ πληρωμη με αντικαταβολη , παρτε τους τηλ ( http://www.breathe.gr/contact.htm ) κ ζητηστε κ το δωρακι με τα 4 αιθερια ελαια της επιλογης σας

 

**Ουτε εγω να το πουλαγα! αξιζει κ θα το παρω!

 

***Οποιος αλλος το παρει να γραψει review

Επεξ/σία από 2arkoudi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2arkoudi, και οποιος αλλος ξερει, αυτος ο ιονιστης που λες ΔΕΝ θελει καθολου αναλωσιμα; Ουτε αιθερια ελαια;

Εκει κολαω στο θεμα του ιονιστη, οτι πρεπει να τα σκαω καθε 2 μηνες για φιλτρα κλπ.

Πρεπει να του κοψω κανονικο κονδυλι δηλαδη, λες και πληρωνω λογαριασμο κινητης!

 

Αν αυτος δεν ζητα τιποτε, παρα μονο νερακι, και μπορω να μην του βαζω ουτε ελαια (δεν ειμαστε καπνιστες, μονο καθαρισμο αερα θελουμε), τοτε αξιζει και με το παραπανω.

 

Ξερει κανεις να μου απαντησει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φιλτρα δεν θελει μονο νερακι καθε 1 με 2 ημερες αναλογοα με την χρηση

 

Λειτουργει κ χωρις τα αιθερια ελαια

Αν κ με τα αιθερια ειναι <<αλλη φαση>> ακομα κ εαν δεν καπνιζεις νιωθεις πολυ χαλαρα κ σου φτιαχνει την διαθεση οχι οπως αυτα τα χημικα (στυλ airwick) με τα σπρει που νιωθεις δυσφορια , στην αρχη παρε τα 4 αιθερια δωρο κ εαν σου αρεσουν ξαναπερνεις εξαλου θα την βγαλεις για κανα 10μηνο!

 

**Αλλοι 4 γνωστοι μου το ειδαν κ θα το παρουν!

να μου διναν κ κανα ποσοστο καλα θα ηταν! :-D

 

Αναλυτικα απο το site

 

med_1212063993-11.jpg

 

 

BREATHE AIR REVITALIZER - ΑΝΑΝΕΩΤΗΣ ΚΑΘΑΡΙΣΤΗΣ ΑΕΡΑ

Περιγραφή: Το BREATHE® είναι ένα επαναστατικό σύστημα καθαρισμού του αέρα, το οποίο συνδυάζει τις θεραπευτικές ιδιότητες της αρωματοθεραπείας με αιθέρια έλαια και το φιλτράρισμα με βάση το νερό για να καθαρίσει τον περιβάλλοντα αέρα από βακτήρια και μύκητες, και να βελτιώσει την άμυνα του οργανισμού.

 

Καθαρίζοντας σε βάθος τον αέρα εξαλείφει όλες τις μυρωδιές-ακόμα κι αυτές του τσιγάρου και των φαγητών-χωρίς απλά να τις καλύπτει. Το ευεργετικό άρωμα που απορρέει από το αιθέρια έλαια διαχέεται στο περιβάλλον και σας επιτρέπει να απολαύσετε τα οφέλη που προέρχονται από αυτά τα αιθέρια έλαια.

 

Παρακάτω αναφέρονται μερικά οφέλη και πλεονεκτήματα για την υγεία μας από τη χρήση του BREATHE®

 

-Εξαλείφει τους ιούς και τα μικρόβια που φέρνει ο αέρας

 

-Προλαμβάνει την ανάπτυξη της μούχλας και των μυκήτων

 

-Υγραίνει ένα κλιματιζόμενο δωμάτιο

 

-Αποτρέπει την δημιουργία μονοξειδίου του άνθρακα

 

-Διασκορπά αρωματικά έλαια με θεραπευτικές ιδιότητες για θεραπεία

 

-Δημιουργεί ένα καθαρότερο, πιο φρέσκο και πιο υγιεινό εσωτερικό περιβάλλον στο σπίτι αλλά και στο γραφείο σας

 

-Απομακρύνει μικρόβια, ιούς, μούχλα, γύρη, σκόνη και άλλες βρωμιές

 

-Έχει θετικά αποτελέσματα στις αλλεργίες και σ’ αυτούς που υποφέρουν από άσθμα

 

-Δημιουργεί άριστες συνθήκες για ένα καλό βραδινό ύπνο ειδικά γι’ αυτούς που υποφέρουν από άσθμα, αλλεργική καταρροή, ρινίτιδα και ιγμορίτιδα

 

-Αερίζει, ανανεώνει και καθαρίζει τον κλειστό εσωτερικό αέρα

 

-Παγιδεύει τη βρωμιά και τη σκόνη

 

-Εξουδετερώνει όλες τις δυσάρεστες μυρωδιές και κυρίως αυτές από φαγητό και το τσιγάρο

 

-Βοηθά να απομακρύνεται η καπνιά από το τζάκι κατά τη χειμερινή περίοδο

 

-Είναι απλό στη χρήση: χρειάζεται απλώς φρέσκο νερό και λίγες σταγόνες ενός από τα διαλύματα των αιθέριων ελαίων

 

-Μικρό και φορητό, μπορεί να τοποθετηθεί

σ’ οποιοδήποτε δωμάτιο έχει ηλεκτρική μπρίζα

 

-Εξουδετερώνει δυσάρεστες μυρωδιές ακόμα και από ζώα, καυσαέρια και μπογιές

 

-Δημιουργεί μια ιδανική ατμόσφαιρα για να δουλέψετε ή να ξεκουραστείτε

 

-Επιπλέον λειτουργεί και σαν ιονιστής μετατρέποντας τα θετικά ιόντα του αέρα σε αρνητικά με θεαματικά αποτελέσματα στη διάθεσή σας και στον τρόπο που νιώθετε. Και σε αντίθεση με τους κοινούς ιονιστές, δεν αφήνει σημάδια στους τοίχους

 

-Αποδοτικό σε ενέργεια χρησιμοποιώντας μόνο 14 W ηλεκτρικού ρεύματος, λιγότερο και από μια ηλεκτρική λάμπα

 

-Καθαρίζει αποδοτικά περιοχή ως 83,6 m2 και ανανεώνει τον αέρα σε λίγα μόνο λεπτά

 

-Δεν χρειάζεται αλλαγή φίλτρων

 

ΒΡΑΒΕΙΟ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΕΚΘΕΣΕΩΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΗELEXPO

INFACOMA 2006

 

Τιμή €:

79.00 (με Φ.Π.Α.) - δωρεαν αποστολη σε 1 ημερα + 4 μικρα αιθερια ελαια δωρο της επιλογης σας

Πληρωμη Πιστωτικη καρτα ή πληρωμη στον courrier

 

Site

http://www.naidos.com/gallery/index.php?action=showpic&cat=11&pic=53

 

Επικοινωνια

http://www.breathe.gr/contact.htm

 

**Αγγλικο site ακομα πιο φθηνό! 45€

http://www.breathe-revitalizers.co.uk/app/content_cat/breathe_air_revitalisers_-_purifier.htm

 

Video

 

 

**Για να μην παρεξηγηθουμε δεν κανω διαφήμιση

ανοιξα το θεμα κ εψαξα απο μονος μου κ απο γνωστους κ απο το ιντερνετ κ βρηκα πολυ κοσμο απογοητευμενο απο καποιο καλο ιονιστη που να ειναι αποτελεσματικος , χωρις να κανει πολυ θορυβο οπως κανουν οι περισοτεροι αλλα κ να μην παραγει μονοξειδίου του άνθρακα που ειναι βλαβερο

 

**Εμεινα ευχαριστημενος κ ειπα να το μοιραστω μαζι σας , διοτι υπαρχει πολυ κοσμος που ψαχνει απο οτι ειδα.

 

και ευχαριστω για οσους με απετρεψαν κ δεν αγορασα τους κλασσικους ιονιστες στυλ Delongi κλπ που ειναι μουφα!

 

**Οποιος αλλος το παρει να γραψει review

Επεξ/σία από 2arkoudi
Αυτόματη ένωση μηνυμάτων
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρομαι κι εγώ για καθαρισμό του αέρα (δεν καπνίζω, απλώς θέλω φρέσκια αίσθηση, μένω Θεσσαλονίκη κέντρο..)

 

Αυτό το Breathe φαίνεται να είναι ακριβώς αυτό που θέλω και σε λογική τιμή!

 

Απορώ όμως πως τα καταφέρνει μόνο με νεράκι να καθαρίζει, χωρίς καθόλου φίλτρα;! Και μάλιστα για 84 τετραγωνικά μέτρα, με κατανάλωση 14Watt;

 

Το αγγλικό site μου βγάζει δωρεάν αποστολή για Ελλάδα στο checkout...

DELIVERY: €FREE

Ξέρει κάνεις πόσο είναι πραγματικά τα μεταφορικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...