Προς το περιεχόμενο

Συχνό Άνοιγμα Μύτης!!


EstellePr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εμένα όταν μάτωνε (από κάποιο μπουκέτο συνήθως) και δε σταμάταγε ούτε με πάγους, χαρτομάντηλα, κεφάλι πίσω κλπ. , πήγαινα στο νοσοκομείο και μου έβαζαν ένα πηχτό μαύρο πράγμα σαν αλοιφή με έντονη οσμή. Μαχαίρι κοβόταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έπαιζε μπουνιές ρε η κοπέλα.

 

Κι εγώ έχω φάσεις που μου ανοίγει η μύτη κάθε μέρα ή κάθε δύο μέρες, αλλά δεν έχω προσδιορίσει τι φταίει και πότε γίνεται. Είχα μια εντύπωση ότι ο παράγοντας "ζέστη" παίζει ρόλο, αλλά δεν το έχω εξακριβώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ για αρκετά χρόνια (από τα 10 μέχρι τα 15) μου έτρεχε αίμα η μύτη κυρίως το καλοκαίρι όμως όσες φορές πήγα σε ΩΡΛ δεν έβλεπε κάτι, είχε περάσεικαι το καλοκαίρι. Τελικά σταμάτησε μόνο του.

 

Εμένα όταν μάτωνε (από κάποιο μπουκέτο συνήθως) και δε σταμάταγε ούτε με πάγους, χαρτομάντηλα, κεφάλι πίσω κλπ. , πήγαινα στο νοσοκομείο και μου έβαζαν ένα πηχτό μαύρο πράγμα σαν αλοιφή με έντονη οσμή. Μαχαίρι κοβόταν.

 

Σταματάει το αίμα αλλά δεν θυμάμαι πως το λένε. Μου έχουν βάλει και εμένα πρόσφατα αυτή την αλοιφή όταν πήγα στον ΩΡΛ μου για να κοιτάξει την μύτη μου μετά την εγχείρηση. Και όπως μου έκοβε μερικά ραματάκια, μάτωσε ελαφρά και μου έβαλε την αλοιφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το ίδιο πρόβλημα εδώ και αρκετό καιρό (πιθανόν και χρόνο). Ένα αγγείο έχει σπάσει αλλά ποιός τρέχει να κλείσει ραντεβού για το επόμενο 6μηνο.

Από εκεί και μετά συμβαίνει συνήθως όταν ο χώρος που βρίσκωμαι είναι ξηρός και ζεστός. Το αίμα σταματά μετά από 1-2 λεπτά συνήθως. Μερικές φορές κρατά παραπάνω ιδίως αν είναι πρωί.

Από εκεί και μετά καυτηριασμός είναι η μόνη λύση.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΩΡΛ και αν βρεθει αγγειο που μπορει να ειναι υπευθυνο καυτηριασμος. τα υπολοιπα για στρες και ανεβασμενη πιεση δεν παιζουν ευκολα και ειδικα σε περιπτωσεις με γνωστη χαμηλη αρτηριακη πιεση.

 

 

και για τους ειδικους locus valsalvae :-)

 

 

περαστικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ όλους (νομίζω) για τις απαντήσεις.

 

Να συμπληρώσω πως

 

α.ΔΕΝ ειμαι έγκυος

 

βου.ΔΕΝ κάνω χρήση ναρκωτικών ουσιών, ουδέποτε έκανα (σιχτίρ)

 

3.Κληρονομικότις μηδέν

 

ΙΙΙΙ. Δεν ακολουθώ κάποια φαρμακευτική αγωγή, ικανή να επιφέρει αιμορραγίες

 

ε. Καρκίνος?????????? Μπα που να σε πιάσει κόψιμο!

 

Δεν παίζω μπουνιές. Είμαι ένα κολιτσάκι 47kg με 1.62 ύψος. Και μια μπουνία μόνο, μπορεί ν' αποβεί μοιραία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όμως, θυμάμαι οτι, στο μικρό σπίτι στο λιβάδι, του Αλμπερτ του άνοιγε η μύτη έτσι ξαφνικά στο σχολείο και ο δόκτωρ Μπέηκερ βρήκε τελικά οτι έχει λευχαιμία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...