Προς το περιεχόμενο

Firefox 3.7: ταχύτατος χάρη στην υποστήριξη των πολυπύρηνων επεξεργαστών


Daimon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ηδη σε φλασακι την φορητη του εκδοση και ειναι αρκετα γρηγορη με εξαιρεση μονο την εκκινηση της εφαρμογης, θεωρω οτι παει σε πολυ καλο δρομο και αυξανει τα ποσοστα της...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για μενα, ο μονος λογος που δεν χρησιμοποιω ακομα τον Chrome ειναι o τροπος που δειχνει ο Μozilla τα Rss Feeds. Aν βρω ενα τετοιο add on, τοτε ο FF θα συνταξιοδοτηθει...

 

 

Edit: O Minefield φαινεται αρκετα γρηγορος. Δοκιμαστε τον.

Επεξ/σία από firegarden
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μερικές ερωτήσεις γιατί έχω κάποιες απορίες?

Έχω Firefox 3.5.7 και έτρεξα και εγώ το test από περιέργεια. Το αποτέλεσμα ήταν 1237.8ms +/- 4.6%, μας δουλεύει? Σε τι σύνδεση το τρέχουν και σε τι σύνθεση υπολογιστή? Αυτός που το έτρεξα είναι Athlon X2 64 5600+ (@3100MHz), δλδ ένας υπολογιστής σχετικά παλιός. Δεν έχω δοκιμάσει Chrome αλλά μου φαίνεται περίεργο να υπάρχει τόσο μικρή διαφορά!

 

Update: Εδώ γελάμε....χαχαχαχαχααα το έτρεξα με Chrome και το αποτέλεσμα ήταν... 665.8ms +/- 4.7%!!!!! Γιατί αυτή η απόκλιση από τα αποτελέσματα της είδησης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Να κάνω μερικές ερωτήσεις γιατί έχω κάποιες απορίες?

Έχω Firefox 3.5.7 και έτρεξα και εγώ το test από περιέργεια. Το αποτέλεσμα ήταν 1237.8ms +/- 4.6%, μας δουλεύει? Σε τι σύνδεση το τρέχουν και σε τι σύνθεση υπολογιστή? Αυτός που το έτρεξα είναι Athlon X2 64 5600+ (@3100MHz), δλδ ένας υπολογιστής σχετικά παλιός. Δεν έχω δοκιμάσει Chrome αλλά μου φαίνεται περίεργο να υπάρχει τόσο μικρή διαφορά!

 

Update: Εδώ γελάμε....χαχαχαχαχααα το έτρεξα με Chrome και το αποτέλεσμα ήταν... 665.8ms +/- 4.7%!!!!! Γιατί αυτή η απόκλιση από τα αποτελέσματα της είδησης?

 

 

Μάλλον τα τεστ τα κάνουν με κανένα Pentium 4.

 

Κι εμένα πάντως με i7 920 και ATI 5870 σε Win7x86

Firefox: 822.0ms +/- 0.6%

Chrome: 381.8ms +/- 4.1%

 

EDIT:

Opera: 2682.4ms +/-0.8%

Explorer: 3873.6ms +/-0.8%

Επεξ/σία από xhack3rjn
Προσθήκη επιπλέον μετρήσεων
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μη χρειάζεται ο browser παραπάνω από ένα πυρήνα... Σε λίγο τι άλλο θα μας πουν? Ότι και το notepad βελτιώνει τις επιδόσεις του μόλις παίξει σε δυο πυρήνες? marketing hype μου φαίνεται.

 

Απλά επιτέλους θα τον κάνουν multi-threaded, το λειτουργικό θα αναλαμβάνει να μοιράζει τα threads ενδεχομένως σε διαφορετικούς πυρήνες και από εκεί θα έχουμε αύξηση επιδόσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μη χρειάζεται ο browser παραπάνω από ένα πυρήνα... Σε λίγο τι άλλο θα μας πουν? Ότι και το notepad βελτιώνει τις επιδόσεις του μόλις παίξει σε δυο πυρήνες? marketing hype μου φαίνεται.

 

σωστος......

 

λες και αυτο ειναι το προβλημα που ff.

 

προχθες ανοιξα κατα τυχη το taskmanager και ο FF ειχε φαει 1.3gb μνημη

 

ελεος !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άν έχει η google την κυριαρχία και στους browsers και στα κινητά σε λίγο, καλό φακέλωμα. Καλό είναι να μην δίνουμε όλη τη δύναμη σε 1 εταιρία γιατί βγαίνει σε κακό (βλ. microsoft, IBM PC)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστος......

 

λες και αυτο ειναι το προβλημα που ff.

 

προχθες ανοιξα κατα τυχη το taskmanager και ο FF ειχε φαει 1.3gb μνημη

 

ελεος !

 

Κάτσε ρε φίλε... Πως το κατάφερες αυτό? Τι του έχεις πετάξει επάνω??? Άκου 1.3GB ο FF.....έλεος....!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

you tell me !!!

 

οσο βρισκει μνημη τοσο απλωνεται.

 

 

το ειχα ανοιξει πριν ωρες , ανοιξε κλεισε tabs (max 4 ανοικτα ταυτοχρονα) ... και ξαφνικα ανοιξα τον task manager ! και δεν εχω βαλει τιποτα πανω στο ff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...