Προς το περιεχόμενο

ώρες λειτουργίας ΕΛΤΑ


santana99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω ωστόσο αν οι 15μέρες αναφέρονται σε εργάσιμες ή όχι....οπότε καλού κακού πήγαινε εντός 2 εβδομάδων από την ειδοποίηση.

 

Οι ειδοποιήσεις που αφήνουν οι ταχυδρόμοι γράφουν επάνω Α' - Β' ειδοποίηση. Δεν έχει χρειαστεί ποτέ να λάβω και δεύτερη ειδοποίηση αλλά φαντάζομαι πως θα αφήνουν......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
  • 8 χρόνια αργότερα...

Γεια σας,

Καλή χρονιά.

Έχω και εγώ μια παρόμοια ερώτηση:

Μου ήρθε ένα κινέζικο μικροπακετο ως ειδοποίηση για να το παραλάβω από κατάστημα μη-κεντρικο, που λειτουργεί δηλαδή 07:30- 14:00 καθημερινές.

Το θέμα είναι ότι εγώ 07:00 με 15:00 καθημερινά λείπω στην εργασία μου.

Οι μόνες πιθανές λύσεις (για να αποφύγω έστω ολιγόωρη άδεια) που σκέφτονταν είναι οι εξής:

1) να τους κάνω ένα τηλέφωνο και να ζητήσω να προωθήσουν το πακέτο μου σε κάποιο από τα καταστήματα του κέντρου που λειτουργούν και απογεύματα.

2)να κάνω εξουσιοδότηση σε άλλον για να το παραλάμβανε εκ μέρους μου.

Πιστεύετε μπορεί να γίνεται κάτι από τα 1) ή 2) ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/4/2011 στις 10:35 ΜΜ, chill είπε

Δεν ξέρω ωστόσο αν οι 15μέρες αναφέρονται σε εργάσιμες ή όχι....οπότε καλού κακού πήγαινε εντός 2 εβδομάδων από την ειδοποίηση.

Οι ειδοποιήσεις που αφήνουν οι ταχυδρόμοι γράφουν επάνω Α' - Β' ειδοποίηση. Δεν έχει χρειαστεί ποτέ να λάβω και δεύτερη ειδοποίηση αλλά φαντάζομαι πως θα αφήνουν......

Αν ξέρει κάποιος ας μας απαντήσει στο σάιτ των ΕΛΤΑ δεν έβγαλα άκρη ☹️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Locke_John είπε

 

Οι μόνες πιθανές λύσεις (για να αποφύγω έστω ολιγόωρη άδεια) που σκέφτονταν είναι οι εξής:

1) να τους κάνω ένα τηλέφωνο και να ζητήσω να προωθήσουν το πακέτο μου σε κάποιο από τα καταστήματα του κέντρου που λειτουργούν και απογεύματα.

2)να κάνω εξουσιοδότηση σε άλλον για να το παραλάμβανε εκ μέρους μου.

Πιστεύετε μπορεί να γίνεται κάτι από τα 1) ή 2) ;

Για το 1 δεν γνωρίζω, για το 2 γίνεται

Αναφορά σε κείμενο

 Πιστοποίηση ταυτότητας Ο Παραλήπτης πρέπει να πιστοποιεί την ταυτότητά του. Όταν το αντικείμενο παραλαμβάνεται από αντιπρόσωπο, αυτός θα πρέπει να πιστοποιεί την ταυτότητά του και να έχει μαζί του τα έγγραφα του παραλήπτη που αποδεικνύουν ότι έχει την εντολή παραλαβής του αντικειμένου. Σ' αυτή την περίπτωση το ειδοποιητήριο πρέπει να φέρει την υπογραφή του παραλήπτη. Η πιστοποίηση της ταυτότητας μπορεί να γίνει με κάθε επίσημο έγγραφο όπως δελτίο ταυτότητας, διαβατηρίου, δίπλωμα οδήγησης κ.α.

Και μια απορία, αφού έχεις τέτοιο θέμα γιατί δε δηλώνεις τη διεύθυνση εργασίας σου όπως κάνουν πολλοί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Locke_John είπε

1) να τους κάνω ένα τηλέφωνο και να ζητήσω να προωθήσουν το πακέτο μου σε κάποιο από τα καταστήματα του κέντρου που λειτουργούν και απογεύματα.

2)να κάνω εξουσιοδότηση σε άλλον για να το παραλάμβανε εκ μέρους μου.

Πιστεύετε μπορεί να γίνεται κάτι από τα 1) ή 2) ;

Και το 1)  γίνεται αν το ζητήσεις από το κατάστημα που θέλεις να το παραλάβεις.

Θα χρεωθείς όμως με 2-3€ για τη διαδικασία αυτή.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/1/2020 στις 9:40 ΜΜ, Xacti είπε

Για το 1 δεν γνωρίζω, για το 2 γίνεται

Και μια απορία, αφού έχεις τέτοιο θέμα γιατί δε δηλώνεις τη διεύθυνση εργασίας σου όπως κάνουν πολλοί?

Σε παλαιότερη περίοδο της ζωής μου, αυτό είχα κάνει, στην τωρινή φάση, δεν είναι και τόσο εφικτό...

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Το ΕΛΤΑ που με ενδιαφέρει κλείνει στις 14:45 οπότε ελπίζω από Τρίτη να προλάβω απ' τις 14:00 που φεύγω από Κηφισιά να είμαι κέντρο σε 40λεπτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δινεις την ταυτοτητα σου σε καποιον που μπορει να παραλαβεις, τηλεφωνεις στο υποκαταστημα για συνενοηση και λογικα θα μπορεσει να παραλαβει με την υπογραφη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...