Προς το περιεχόμενο

Web hosting - Domain names?


tbaitasis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, αν και αυτά τα θέματα έχουν συζητηθεί κατ επανάληψη, είμαι λίγο μπερδεμένος.

 

Έχετε να προτείνεται αξιόπιστες εταιρίες κατοχύρωσης Domain name και Web hosting?

 

Από αυτά που προτείνουν οι διάφορες εταιρίες webhosting, τι πρέπει να προσέξω για την επιλογή κατάλληλου πακέτου? πχ bandwith traffic klp

 

Και τέλος ποιά η διαφορά hosting σε windows - linux serers????

 

Euxaristw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για domain names :

domains.gr

Papaki.gr

 

Για host:

cretaforce.gr

Έχω ακούσει πάρα πολύ καλά λόγια.

Κανένας δεν έμεινε δυσαρεστημένος!

Δεν την έχω χρησιμοποιήσει ακόμα αλλά πρόκειτε στο άμεσο μέλλον:-D

 

Αν το site σου είναι σε joomla/html πας σε linux server. Αν χρησιμοποιείς asp.net πας σε windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για domain names :

domains.gr

Papaki.gr

 

Για host:

cretaforce.gr

Έχω ακούσει πάρα πολύ καλά λόγια.

Κανένας δεν έμεινε δυσαρεστημένος!

Δεν την έχω χρησιμοποιήσει ακόμα αλλά πρόκειτε στο άμεσο μέλλον:-D

 

Αν το site σου είναι σε joomla/html πας σε linux server. Αν χρησιμοποιείς asp.net πας σε windows.

 

Καλημέρα, μετά από ολονύκτια ανάγνωση του φόρουμ, χαίρομαι για την απάντηση που μ' έδωσες, επείδη κ εγώ έκλεινα προς αυτές τις εταιρίες.

Ευχαριστώ.

 

 

Και κάτι ακόμα...

Τι ακριβώς είναι ο διαθέσιμος χώρος και το μηνιαίο traffic, και πώς μπορώ να καταλάβω ποιές τιμές είναι οι ικανοποιητικές για τις απαιτήσεις της ιστοσελίδας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο διαθέσιμος χώρος είναι το μέγεθος του αποθηκευτικού χώρου που έχεις για την σελίδα σου. Παράδειγμα, αν σου προσφέρουν 500 ΜΒ, η σελίδα σου μαζί με όλες τις βάσεις δεδομένων αν υπάρχουν πρέπει να είναι μέχρι 500 ΜΒ.

Μηνιαίο traffic: είναι ο όγκος των δεδομένων που προέρχονται από την σελίδα σου με προορισμό τα pcιά των επισκεπτών. Δηλαδή αν το μηνιαίο traffic είναι 50 ΜΒ, αν κάποιος χρήστης σε μια μέρα κατεβάσει από τη σελίδα σου 50ΜΒ θα το εξαντλήσει. Κατάλαβες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαθέσιμος χώρος είναι πόσο όγκο σε MB πιάνει το site σου.

Μηνιαίο traffic είναι πόσο traffic θέλεις να σηκώνει, πχ αν έχεις ένα site με πολλές φωτογραφίες και θα το βλέπουν πολλά άτομα, χρειάζεσαι μεγαλύτερο traffic. Όλα είναι σχετικά με το τί θα σηκώσεις εσύ.

Αυτό που κάνουν πολλοί είναι να παίρνουν ένα μεγαλύτερο πακέτο από αυτό που πιστεύουν ότι χρειάζεται ώστε να είναι καλυμένοι στην περίπτωση που ξεπεράσουν το bandwidth.

 

Ξεκίνα έτσι και βλέπεις στην πορεία με τα στατιστικά που θα σου δώσουν πόσο ακριβώς χρειάζεσαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για domain names :

domains.gr

Papaki.gr

 

Για host:

cretaforce.gr

Έχω ακούσει πάρα πολύ καλά λόγια.

Κανένας δεν έμεινε δυσαρεστημένος!

Δεν την έχω χρησιμοποιήσει ακόμα αλλά πρόκειτε στο άμεσο μέλλον:-D

 

Αν το site σου είναι σε joomla/html πας σε linux server. Αν χρησιμοποιείς asp.net πας σε windows.

 

 

Παραπολύ καλα λόγια ? και δεν εμεινε κανενας δυσαρεστημενος ?

 

Μάλλον φιλε δεν διαβάζεις στο ινσομνια για την ψεύτικη διαφήμιση και ντόρο που δημιουργούν κάθε τρεις και λίγο , διότι επειδή είναι "καλή εταιρία και τα κονομανε" δεν εχουν λεφτα ουτε για διαφήμιση οι τσιπιδες και διαφημίζονται με γιουσουφάκια μέσα απο τα φορυμ :lol::lol::lol:

 

ψαξε για μερικα ποστ δικα μου και θα δεις ποσες φορες τους εχω ξεμπροστιάσει, B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραπολύ καλα λόγια ? και δεν εμεινε κανενας δυσαρεστημενος ?

 

Μάλλον φιλε δεν διαβάζεις στο ινσομνια για την ψεύτικη διαφήμιση και ντόρο που δημιουργούν κάθε τρεις και λίγο , διότι επειδή είναι "καλή εταιρία και τα κονομανε" δεν εχουν λεφτα ουτε για διαφήμιση οι τσιπιδες και διαφημίζονται με γιουσουφάκια μέσα απο τα φορυμ :lol::lol::lol:

 

ψαξε για μερικα ποστ δικα μου και θα δεις ποσες φορες τους εχω ξεμπροστιάσει, B)

 

Ξέρω πολλά άτομα που χρησιμοποιούν την cretaforce για hosting.

Από αυτά δεν έχει μείνει κανείς δυσαρεστημένος.

Είμαι admin σε ένα forum που έχει για host την cretaforce και δεν έχουμε κανένα μα κανένα πρόβλημα.

Δεν νομίζω να κάνουνε ψεύτικη διαφήμιση και δεν νομίζω να μην έχουνε λεφτά για διαφήμιση. Κοιτά λίγο πόσους πελάτες έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραπολύ καλα λόγια ? και δεν εμεινε κανενας δυσαρεστημενος ?

 

Μάλλον φιλε δεν διαβάζεις στο ινσομνια για την ψεύτικη διαφήμιση και ντόρο που δημιουργούν κάθε τρεις και λίγο , διότι επειδή είναι "καλή εταιρία και τα κονομανε" δεν εχουν λεφτα ουτε για διαφήμιση οι τσιπιδες και διαφημίζονται με γιουσουφάκια μέσα απο τα φορυμ :lol::lol::lol:

 

ψαξε για μερικα ποστ δικα μου και θα δεις ποσες φορες τους εχω ξεμπροστιάσει, B)

 

Το μόνο που έχεις κατορθώσει είναι να λασπολογείς χωρίς στοιχεία και να παρενοχλείς συχνά-πυκνά μέλη του φόρουμ, κατηγορώντας τα εμμέσως πλην σαφώς για υπαλληλική σχέση με την εν λόγω εταιρεία. Αυτή είναι η «συνεισφορά» σου στις ενότητες Web Design - Development και Internet.

 

Έχεις στοιχεία γι' αυτά που λες; Αν ναι, δείξε τα να τα δουν όλοι. Αν όχι, σταμάτησε επιτέλους αυτήν την εριστική συμπεριφορά, υπάρχουν και οι κανόνες του φόρουμ τους οποίους οφείλεις να σέβεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να κάνουμε ψεύτικη διαφήμιση και δεν νομίζω να μην έχουμε λεφτά για διαφήμιση. Κοιτά λίγο πόσους πελάτες έχουν.

 

 

Είμαι admin σε ένα forum που έχει για σουτ την cretaforce και δεν έχουμε κανένα μα κανένα πρόβλημα.

οτι ειναι για σουτ και κλωτσιες το γραφεις και μονος σου ,γιατι την πρωτεινεις χαχαχχαχαχ

 

Τελικά την χρησιμοποιηείς η Οχι , μας μπερδεψες , μερικα ποστ ποιο πανω λες οτι θα την χρησιμοποιησεις στο αμεσσο μελλονκ αι τωρα μας λες οτι εισαι admin σε forum που ειναι κουμπωμενο σε αυτην , μπερδευτικατε μεταξυ σας μου φαινεται :lol::lol:

Εαν μου απαντησεις οτι την ξεκινησες πριν απο λιγο , τοτε σου απαντω οτι δεν μπορεις να βγαλεις ασφαλη συμπερασματα για καποιον χοστερ μεσα σε 6 μερες ;)

 

Ξέρω πολλά άτομα που χρησιμοποιούν την cretaforce για hosting.

Ναι κυκλοφορούν ανάμεσα μας ,σαν ιος είναι και αυτοί , ενας στους δυο , αφου πλεων ποιο πολυ συζηταμε για την ενλογο τσιπο - εταιρια παρα για την κρίση , οταν βλεπομαστε με τους φίλους μας .Ο Χατζινικολαου θα αναρτηση το βραδι και γκαλοπ της AGB για αυτους :lol::lol:

 

 

Κοιτά πόσους λίγο πελάτες έχουν.

μα αυτο λεω και εγω , εχουν λιγους πελατες και μας τα εχουν κανει τσουρεκια τα γιουσουφακια τους καθε τρει λιγο , δεν λεω κατι διαφορετικο .

Οι σοβαρε εταιριες δεν διαφημηζονται στα φορουμ , βαλτε λιγο την λογικη να δουλεψει

 

Δεν νομίζω να κάνουμε ψεύτικη διαφήμιση και δεν νομίζω να μην έχουμε λεφτά για διαφήμιση. Κοιτά λίγο πόσους πελάτες έχουν.

 

Τωρα θελεις να σχολιασω και για αυτο ?? εφοσων εχετε λεφτα διαφημιστείτε και μην τρολλαρετε τα φορουμ

 

---------- Προσθήκη στις 16:19 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 16:14 ----------

 

Το μόνο που έχεις κατορθώσει είναι να λασπολογείς χωρίς στοιχεία και να παρενοχλείς συχνά-πυκνά μέλη του φόρουμ, κατηγορώντας τα εμμέσως πλην σαφώς για υπαλληλική σχέση με την εν λόγω εταιρεία. Αυτή είναι η «συνεισφορά» σου στις ενότητες Web Design - Development και Internet.

 

Έχεις στοιχεία γι' αυτά που λες; Αν ναι, δείξε τα να τα δουν όλοι. Αν όχι, σταμάτησε επιτέλους αυτήν την εριστική συμπεριφορά, υπάρχουν και οι κανόνες του φόρουμ τους οποίους οφείλεις να σέβεσαι.

 

Δεν παρενοχλω κανεναν , απλα αναζητησε τα προιγουμενα μου ποστ και θα το καλαβεις μονος σου , μιας και εχει κανονες το ινσομνια πρεπει να τους σεβομαστε και εμεις που " δεν προσφερουμε τιποτα" αλλα πρεπει να τους σεβονται και οι "διαφημιζομενοι " - τρολ.

 

και να σου το πω και ποιο απλα

α.η Ελλαδα εχει και 40 -50 (και λιγες βαζω) εταιριες που κανουν και hosting , εαν καθε μια απο αυτες εκανε το ιδιο πραγμα μεσα στο ινσομνια , τι θα γινοταν ???

 

β. Αυτο το πραγμα που γινεται με την εν λογο , δηλαδο καποιος να ρωταει για hosting Και παντα στην πρωτη απαντηση να υπαρχει το ονομα της συγκεκριμενης εταιριας , πως το εξηγεις ? ουτε το πλαισιο να ηταν .

 

Μηπως τελικα οχι μονο "δεν προσφερω τιποτα" αλλα ισια ισια τους παρακινω με τροπο τους συγκεκριμενους "διαφημιστες" μπας και σταματισουν καμια φορα με το σπαμμινγ ?

 

---------- Προσθήκη στις 16:31 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 16:19 ----------

 

Έχεις στοιχεία γι' αυτά που λες; Αν ναι, δείξε τα να τα δουν όλοι. .

Και τα στοιχεία ετσι για να ξερουμε και τι λεμε :

 

 

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=341956&highlight=cretaforce <= δειτε την πρωτη απαντηση στην ερωτηση

 

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=357618&highlight=cretaforce <= δειτε την πρωτη απαντηση στην ερωτηση

 

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=348707&highlight=cretaforce <= δειτε την πρωτη απαντηση στην ερωτηση

 

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=354568&highlight=cretaforce <= δειτε την πρωτη απαντηση στην ερωτηση

 

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=350642&highlight=cretaforce <= δειτε την πρωτη απαντηση στην ερωτηση

 

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=347477&highlight=cretaforce <= δειτε την τριτη απαντηση στην ερωτηση

 

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=340721&highlight=cretaforce <= δειτε την τριτη απαντηση στην ερωτηση

 

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=335666&highlight=cretaforce <= δειτε την πρωτη απαντηση στην ερωτηση

 

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=337621&highlight=cretaforce <= δειτε την πρωτη απαντηση στην ερωτηση

 

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=310309&highlight=cretaforce <= δειτε την πρωτη απαντηση στην ερωτηση (εδω λεει "δηθεν" οτι δεν κανει και διαφημιση)

 

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=327494&highlight=cretaforce

 

 

ε τωρα για πες μου ,ετσι για να εχουμε καλο ερωτημα , ποιος δεν ακολουθα τους κανονες ? διοτι ουτε το πλαισιο που πουλαει καθε μερα διαφορετικα προιοντα δεν εχει τετοια απιχηση και εχουν αυτοι που hosting δεν θελει και ο καθενας

 

 

* Φυσικα θα παρατηρισατε στις απαντησεις οτι πανω κατω ειναι τα ιδια ατομα και σημειωστε οτι δεν ειναι ολα τα τοπικ εχουν και αλλα τετοιου τυπου οι κυριοι B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηνύματα που αναφέρεται και προτείνεται μία εταιρεία από πελάτες της σε σχετικά threads αποριών; Έτσι αποδεικνύεις ότι έχουμε να κάνουμε με «γιουσουφάκια» και διαφημιστές; Με τη λογική σου αυτή, έχεις βγάλει το 99% των μελών του forum που απαντούν στα threads των υποενοτήτων του Hardware γιουσουφάκια του e-shop.gr και του Πλαίσιο. Της πλάκας είναι τα «στοιχεία» σου.

 

Όπως και να 'χει, την προειδοποίηση την έλαβες με τον πιο επίσημο τρόπο παραπάνω και την επαναλαμβάνω κι εδώ: Μπορείς να καταγγέλεις όποια εταιρεία και όσο θέλεις. Όμως trolling και επί προσωπικού επιθέσεις σε μέλη του forum με γενικότητες και «νομίσματα» δε θα γίνουν ανεκτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι ειναι για σουτ και κλωτσιες το γραφεις και μονος σου ,γιατι την πρωτεινεις χαχαχχαχαχ

..........................................

 

Επειδή είχε ενα πρόβλημα το πληκτρολόγιο (δεν άλλαζε η γλώσσα από αγγλικά σε ελληνικά) χρησιμοποίησα έναν greeklish converter εξού και τα λάθη.

Έχω διορθώωσει και το αρχικό πόστ.

 

Επισημαίνω δεν έχω καμία σχέση με την εταιρεία αλλά όποιον ξέρω να την έχει χρησιμοποιήσει δεν έμεινε δυσαρεστημένος.

 

Έχεις στοιχεία γι' αυτά που λες; Αν ναι' date=' δείξε τα να τα δουν όλοι. Αν όχι, σταμάτησε επιτέλους αυτήν την εριστική συμπεριφορά, υπάρχουν και οι κανόνες του φόρουμ τους οποίους οφείλεις να σέβεσαι. [/quote']

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εχω βαρεθεί τόσο πολύ ν ακούω για την CretaForce.. Τόσες δεκάδες εταιρείες έχουμε στην Ελλάδα με πολλούς περισσότερους πελάτες. Τι γίνεται, δεν καταλαβαίνω..

Anyway.. για Domains τη DnHost την προτιμώ έναντι του Παπακίου κι αυτό επειδή στη DnHost σου δείχνουν τον κωδικό εξουσιοδότησης του domain σου εαν θέλεις να το πας αλλού. Στο Papaki έπρεπε να παρακαλέσεις για να το πάρεις! (μη κ φύγει πελάτης!).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βαρεθεί τόσο πολύ ν ακούω για την CretaForce. Τόσες δεκάδες εταιρείες έχουμε στην Ελλάδα με πολλούς περισσότερους πελάτες. Τι γίνεται, δεν καταλαβαίνω..

 

Λογικό να έχεις βαρεθεί, μιας και όπως λες σε άλλο σου μήνυμα έχεις και εσύ webhost. Το ότι κάποιος άλλος webhost έχει περισσότερους πελάτες δεν τον κάνει αυτόματα και καλύτερο. Σκοπός μου δεν είναι να έχουμε τους περισσότερους πελάτες, αλλά να προσφέρουμε καλές υπηρεσίες και αυτό έχει ως επακόλουθο να αυξάνεται και ο αριθμός των πελατών. Για να σου πω την αλήθεια προτιμώ να έχουμε ένα standard αριθμό νέων παραγγελιών / ημέρα ώστε να μπορούμε να δώσουμε προσοχή στον καθένα πελάτη μας, να του λύσουμε απορίες, να του μεταφέρουμε την ιστοσελίδα/ες του στον server μας, κλπ.

 

για Domains τη DnHost την προτιμώ έναντι του Παπακίου κι αυτό επειδή στη DnHost σου δείχνουν τον κωδικό εξουσιοδότησης του domain σου εαν θέλεις να το πας αλλού. Στο Papaki έπρεπε να παρακαλέσεις για να το πάρεις! (μη κ φύγει πελάτης!).

 

O νέος καταχωρητής μπορεί να στείλει τον κωδικό εξουσιοδότησης στο e-mail του ιδιοκτήτη. Οπότε δεν υπάρχει σοβαρό πρόβλημα με αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...