Προς το περιεχόμενο

μπουφάν τύπου "fly"


sepultribe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν ξέρω αν τα θυμάται κανείς, τα φόραγαν πολυ πριν απο καμιά 8άρα χρονια καπου :-). εχει κανείς ιδέα αν μπορώ να βρω κατι αντιστοιχο τωρα σε καποιο μαγαζι στην αθηνα?

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Δεν έχω ιδέα όμως. Εγώ θα ξεκινούσα ψάξιμο από μοναστήρι, εκεί νομίζω έχουν ακόμα στοκ, ειδικά τα στρατοκαύλικα μαγαζία που ράβουν επάνω patch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάνε καμιά βόλτα μοναστηράκι.

 

τουλάχιστον από εκεί τα ψωνίζαμε τότε πριν καμιά 15ετία . Και τα αυθεντικά είναι τα "alpha" αν θυμάμαι καλά

 

εδιτ: this http://www.shopalphaindustries.com/Alpha/mens/flightjackets.php

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της apha industries είναι πολύ ανώτερα από τις απομιμήσεις. Έχω απομίμηση απο 10 χρόνια και βάλε βγήκε καλή σχετικά αλλά η ποιότητα κατασκευής του κανονικού είναι μέρα με τη νύχτα, γι αυτό και είναι τσιμπημένα στις τιμές. Δεν αξιώθηκα βέβαια ποτέ να πάρω αλλά κάποια στιγμή θα το τσιμπήσω όταν χαλάσει το άλλο. Αν το γουστάρεις το συγκεκριμένο μπουφάν, πάρε το αυθεντικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω αν τα θυμάται κανείς, τα φόραγαν πολυ πριν απο καμιά 8άρα χρονια καπου

 

Πες 20. Μου είχε φέρει ένα ο πατέρας μου 12 χρονών (με έψηνε για ικάρων lol) από Αμερική. Έβλεπα το πορτοκαλί από μέσα κι έλεγα τι μαλακία μου έφερε πάλι, μετά από 2 χρόνια έγινε της τρελής μ'αυτά και και μετά το ξαναείδα σε κάτι γήπεδα και δεν το ξαναφόρεσα. Μοναστηράκι στάνταρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες 20.

 

έτοιμος ήμουν να το πω. Το fly έγινε μόδα με τον Τομ Κρουζ, τεϊκ μαϊ μπρεθ αγουέι κι έτσι. Οπότε υπολόγισε. Μου κάνει εντύπωση ακόμη και το γεγονός ότι υπάρχουν ακόμη Μοναστηράκι, όπως λέτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θυμάμαι κερκιδα παοκ να φορανε ολοι fly.. και στα γκολ τα γυρναγανε στα πορτοκαλι ολοι :D

 

Οι αρειανοί πάλι τα φορούσαν ανάποδα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα γιατί ταίριαζαν με τα χρώματα της ομάδας τους οπότε έβλεπες μια κερκίδα ομοιόμορφη. Ήταν απίστευτη η διάδοση αυτού του μπουφάν στους νέους τη δεκαετία του 90, δε γνωρίζω αν έχει ξαναγίνει κάτι παρόμοιο με μπουφάν αλλά το λιγότερο το 50% των νέων φορούσαν φλάι. Μάλιστα στην τάξη μου μια μέρα τα γυρίσαμε όλοι απ' την ανάποδη και η καθηγήτρια μας ρώτησε με απορία αν αγοράσαμε όλοι τα ίδια μπουφάν. :lol: Προς το 2000 έφυγαν από τη μόδα και τα φορούσαν κυρίως τζάνκια, κανένας μεταλάς, ανάρχας κτλ. Γενικά ήταν μπουφάν σύμβολο της μαγκιάς και της αλητείας, μ' ένα φλάι είσουν και γαμώ τα άτομα. :lol: Τώρα που μου το θυμήσατε θα ψάξω ν' αγοράσω.

 

Απ' ότι θυμάμαι κυκλοφορούσε η φήμη ότι τα γνήσια (Alpha) δεν καιγόταν με αναπτήρα αλλά ποτέ δε τους άφησα να το δοκιμάσουν στο δικό μου. Και νομίζω ότι κανονικά λέγονται flight, όχι fly

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικά και λέγονται flight αλλά λόγω καλτιάς πρέπει να τα λέμε "φλάι" :P

 

το ωραίο πάντως ήταν πως τα φόραγαν και πάρα πολλές κοπέλες τότε στο σχολείο. γκομενάκια με φλάι και Martens . so much win

 

Το δικό μου btw το έχω κρατήσει. 15 χρόνια και αντέχει ακόμα .

(όχι δεν το φοράω πλέον :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...