Προς το περιεχόμενο

connection closed by peer??? σε ολα τα τορεντς, τι παιζει?


tzinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχει κανεις αλλος αυτο το προβλημα με οτενετ? παντου βγαζει μυνημα connection closed by peer και δεν συνδεεται καθολου. Απο ραπιντ, hotfile και τετοια δεν εχω προβλημα, αλλα τα τορεντσ δεν ξεκινανε καν και απο διαφορα σαιτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

νομιζω το κανει αυτοματα το utorent? μεχρι τωρα δουλευε μια χαρα και απο το πρωι συνεχεια το ιδιο λαθος παντου. Μηπως θελει καποιο μανιουαλ πορτ forward?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο utorrent όταν πατήσεις ctrl+g και μετά "run test" σου βγάζει ανοιχτή την πόρτα? γιατί μπορεί να δουλεύει τώρα το upnp μετά το restart αν δεν έχεις κάνει σωστά το port forward.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο συνεβει και σε εμένα με ΟΤΕ μετα απο πολούς μήνες καλής λειτουργίας. Αφού έφαγα όλη τη νυχτα να το ψάχνω με port forwarding και λοιπές κουταμάρες η λύση είναι απλή... reset (ανοιγόκλεισα το modem 2 φορές δεν δούλεψε με την πρώτη) αλλαγή IP και δουλεύει μια χαρα. Άρα ο ΟΤΕ είχε κλείδωσει την IP μου...:mad:

 

Αυτο σημαίνει ότι θα έχουμε παρατράγουδα απο εδώ και στο εξης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω φαει κανα 2ωρο να ψαχνω λυση διοτι ξαναγινε το προβλημα. Συνεχεια ερορς, connection closed by peer και οταν κανω το τεστ συνηθως ενω ξεκιναει πεταει a local networking problem closed the connection (10053)

 

Εμενα αυτο μου λεει οτι ειναι κατι απο τον οτε. Στην αρχη λεω γινεται μονο σε μενα, αλλα βλεπω οτι γινεται και σε αλλους. Η πορτ ειναι σιγουρα ανοιχτη. εχω κανει στατικ διευθηνση. τιποτα

 

παω για ρεζετ μοντεμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το έκανε πάλι σε μένα. Η λύση είναι απλή, αλλάξτε την port στο uTorrent (ή σε όποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείται), κάντε το forward από το router, ρίξτε ένα restart και όλα καλά. Καλό είναι να σβήσετε το προηγούμενό σας port που είχε γίνει forward για να μην μένουν άδικα ανοιχτά ports!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το έκανε πάλι σε μένα. Η λύση είναι απλή, αλλάξτε την port στο uTorrent (ή σε όποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείται), κάντε το forward από το router, ρίξτε ένα restart και όλα καλά. Καλό είναι να σβήσετε το προηγούμενό σας port που είχε γίνει forward για να μην μένουν άδικα ανοιχτά ports!

 

Δυστυχώς, πέτυχε σε εσένα γιατί άλλαξες IP και όχι port!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...