Προς το περιεχόμενο

connection closed by peer??? σε ολα τα τορεντς, τι παιζει?


tzinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι εγώ το ίδιο, σε κάθε τόρρεντ υπάρχει πρόβλημα.

Με το να βγάλω και να ξεναβλαω το router μπορεί να διορφθωθεί το πρόβλημα για κάποια ώρα αλλά από τις 2 ημέρες τώρα χρειάζεται επανεκίνηση κάθε μισή μέρα.

Καλό είναι να δούμε καταρχήν σε ποιες περιοχές υπάρχει πρόβλημα. Εγώ είμαι στα Χανιά.

Τοέδωσα σαν βλάβη στον ΟΤΕ αλλά είμαι βέβειος ότι δεν θα γίενι τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Όσοι έχετε ISP Οtenet και έχετε προβλήματα με τις πόρτες στη σύνδεση σας

μπείτε στο my.otenet.gr και απενεργοποιήστε την αυξημένη ασφάλεια για αρχή.

 

 

 

/sc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα που δεν έχω ενεργοποιημένη την "αυξημένη ασφάλεια" καθόλου.

Και το ζήτημα είναι ότι δεν έχω μόνο πρόβλημα με τα τορρεντ αλλά ακόμα και με το Steam. Ξεκινώ να κατεβάσω ένα παιχνίδι και με κόβει στα μισα, από 1ΜΒ/δευτ σε 50ΚΒ/δευτ. Μόλις κατέβει μετά οι σερβερ χάνονται, όλοι έχουν "πολλή κίνηση" και δεν μπορεί να γίνει συνδεση. Ακόμα και με το Windows Live δεν μπορώ να κάνω σύνδεση.

Τι να πω, απλά υπέροχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑιδια τι γινεται με την oTENET?

Τωρα τελευταια σε εμενα(και πολλους φιλους μου) οι torrent clients δε δουλευουν.

Μετα απο πολυ ψαξιμο και επανεγκατασταση του vuze εσβησα το ρουτερ(THOMSON TG 585V7) ΚΑΙ αφου ξαναπηρε ΙΡ ολα καλα.

ΦΟβαμαι οτι θα ξαναγινει ομως(ουτε τη σελιδα του VUZE δε μου ανοιγε)/.

KAmia ιδεα για να το παρακαμψουμε μονιμως(να επισημανω οτι εχω στατικες ΙΡ στο ρουτερ και στους υπολογιστες μου_0).

 

---------- Προσθήκη στις 22:04 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 20:05 ----------

 

ΚΑμια ιδεα?Παιδια σε ολους τους υπολοιπυς λειτουργουν κανονικα??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Και εδω Χανια μια απο τα ιδια, 3 ημερες τωρα τρωω connection closed και δεν κατεβαινει κανενα τορρεντ :( εκανα οτι προτειναν οι παραπανω χωρις αποτελεσμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο εγω ειμαι κωλοφαρδος?στην ασφαλεια της οτενετ το εχω απενεργοποιηση.και στο utorrent το εχω στο εξαναγκασμενη κρυπτογραφηση.και ολα δουλευουν τερμα.1.5 οπως το εχω ορισει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εδω Χανια μια απο τα ιδια, 3 ημερες τωρα τρωω connection closed και δεν κατεβαινει κανενα τορρεντ :( εκανα οτι προτειναν οι παραπανω χωρις αποτελεσμα..

 

και εγω χανια ειμαι.Εχω καταληξει στη λυση(????) ανοιξε κλεισε του ρουτερ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμαζα τις επανεκιννησεις του ρουτερ 3 μερες, χτες το βραδυ αγανακτισμενος του βαρεσα 3 συνεχομενα και ξαφνικα εστρωσε. Στο τελος θα καψουμε τα μηχανηματα μας για να κατεβασουμε μερικα ψωρομεγκαμπαητ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ μία τα ίδια παιδιά... Ηράκλειο (Κρήτης)...

μόνο που εγώ έχω πρόβλημα εδώ και κανένα 3μηνο :Ρ

χθες έκανα ένα post (φαίνεται ακόμα στα νέα post εδώ της κατηγορίας) και κανένα 2ωρο μετά το post μου (μετά δηλαδή από 3-4 μέρες νεκρού uTorrent ξαφνικά πρασινίζουν τα torrents και αρχίζουν κ κατεβαίνουν!!! μέχρι 900kbps έπιασα αλλά οκ κανένα πρόβλημα... βάζω και στοίχημα (σαν προπατζής που είμαι) πως το βράδυ που θα πάω σπίτι πάλι θα είναι νεκρό :Ρ

 

άστε που το βράδυ κατέβαζα NFS Hot Persuit (Reloaded) και έλεγε 2 ώρες left και ξυπνάω σήμερα το πρωί και ήταν στις 9-10 ώρες left.... :P παίζει δηλαδή να ξεκίνησε για λίγη ώρα πριν κοιμηθώ και να ξανάπεσε μετά πάλι....

:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εδω στα Χανια το ιδιο προβλημα!!! Δεν κατεβαζω ουτε ανεβαζω εδω κ 2 μερες, εχω otenet. Κατι μου λεει οτι μπλοκαρουν ΟΛΑ τα torrents καθως ειναι "παρανομα"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...