Προς το περιεχόμενο

Βοηθητικά ύπνου


Andreas2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω ηξερα ατομα που αν δεν πινανε δεν μπορουσανε να κοιμηθουνε απο την τρελα της χαρμανας

 

Αυτό δεν το έχω δει ποτε σε άτομα που πίνουν χόρτο , σε άτομα που σουτάρουν ζα πάλι ναι και λογικό μου φαίνεται.

 

Ε δεν γινεται να βγει καθολικο συμπερασμα.

 

Ναι σε αυτό συμφωνώ, η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική δεν ισχύει το ίδιο για όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πηρα βαλεριάνα για να δω τί κανει κι αυτο.

 

Απο σχετικα βοτανα εχω δοκιμασει ως τωρα λεβαντα, βαλσαμο, μελισσοχορτο, φασκομηλο, γλυκοριζα.

 

Τελευταια συνδυαζω αγχολυτικα χαπια με αρκετη λεβαντα και λιγο μελισσοχορτο κανα μισαωρο πριν τον υπνο. Κανουν σιγουρα δουλεια στο να αποκοιμηθω, το προβλημα ειναι πως ξυπναω μετα απο κανενα 5ωρο, καπως αποτομα, συνηθως με εφιαλτη, και μετα δεν εχω καμια ορεξη να ξαναπεσω.

 

Για τη βαλεριάνα βρηκα την εξης συνταγη:

Φτιάξε τσάι βαλεριάνας, ποτέ αφέψημα. Μην αφήνεις ποτέ τις ρίζες να μουσκέψουν πάνω από 2 ώρες. Λόγω της πικρής γεύσης και της άσχημης μυρωδιάς συνίσταται να αναμείξεις το τσάι βαλεριάνας με ένα από τα παρακάτω βότανα: Κανέλα ή καγιέν (για τις κράμπες), γλυκάνισο (για πεπτικά προβλήματα), ή τζίντζερ (για ακανόνιστη περίοδο).

 

Τσάι: μια χούφτα ρίζας βαλεριάνας, δύο κούπες βραστό νερό, άφησε να τραβήξουν για 45 λεπτά με κλειστό το καπάκι. Πιες 1/4 της κούπας τρεις με τέσσερις φορές τη μέρα.

 

Οι ιδιοτητες δε θα χαθουν/μειωθουν αν το φτιαξω και το πιω μετα απο αρκετες ωρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι μου χουν πει στρατο παιζουν αυπνιες φουλ

 

Αυπνίες φουλ όχι γιατι δε νυστάζεις. αλλά γιατι δε σε αφήνουν οι υπηρεσίες να κοιμηθείς. Με αποτέλεσμα με την πρώτη ευκαιρία, οπου βρεις κοιμάσαι και στο 5λεπτο βλέπεις και όνειρο!

 

εγώ στο στρατό είχα καταφέρει να κοιμηθώ όρθιος ακουμπώντας σε δέντρο πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως μπορεις να κοιμηθεις με τετοια ποδαριλα

Ισα ίσα με την ποδαρίλα κάνεις ένα ύπνο μούρλια!!!

Νάρκωση!

 

Αυπνίες φουλ όχι γιατι δε νυστάζεις. αλλά γιατι δε σε αφήνουν οι υπηρεσίες να κοιμηθείς. Με αποτέλεσμα με την πρώτη ευκαιρία, οπου βρεις κοιμάσαι και στο 5λεπτο βλέπεις και όνειρο!

 

εγώ στο στρατό είχα καταφέρει να κοιμηθώ όρθιος ακουμπώντας σε δέντρο πάνω.

Εγώ είχα κοιμηθεί περπατώντας σε περίπολο και οδηγώντας με άλλους 5 στο τζιπακι που κοιμόντουσαν επίσης :mrgreen: :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Εξαρτάται τον οργανισμό. Η valeriana δρα σε ήρεμα άτομα, όχι μπριζωμένα ή με άλλες ψυχολογικές καταστάσεις. Δεν με έπιανε με τίποτα. Παλιά έπαιρνα xanax και μετά από ένα μισάωρο έπεφτα σε κώμα ( 14, 15 ώρες ύπνου ), οπότε τα έκοψα. Το καλύτερο βοηθητικό ύπνου είναι το άγριο σεξ, κάνα χαστουκάκι και κάνεις έναν ύπνο, μούρλια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται τον οργανισμό. Η valeriana δρα σε ήρεμα άτομα, όχι μπριζωμένα ή με άλλες ψυχολογικές καταστάσεις. Δεν με έπιανε με τίποτα. Παλιά έπαιρνα xanax και μετά από ένα μισάωρο έπεφτα σε κώμα ( 14, 15 ώρες ύπνου ), οπότε τα έκοψα. Το καλύτερο βοηθητικό ύπνου είναι το άγριο σεξ, κάνα χαστουκάκι και κάνεις έναν ύπνο, μούρλια!

Αν το κανω μονος μου και μου δινω μπατσες πιανει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...