Προς το περιεχόμενο

Βοηθητικά ύπνου


Andreas2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε νιωθεις πονο / αυξανεται φουλ η αντοχη σου στον πονο.Δεν μπορω να περιγραψω περαιτερω

 

Μη με τρομάζεις.;;;

Δεν είναι όπως το λεγεών(ξέρεις νομίζω);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και μαλλον ειμαι ο ειδικος στο θεμα αυπνια (εχω προβλημα απο το 2003, εχω κανει οτι υπαρχει εκει εξω σε θεμα ψαξιματος)

doxylamine: μου εφερε παραλυση υπνου καθε φορα που το επαιρνα

xanax/temazepam: απο τον γιατρο μου, καλο για λιγο καιρο, τα benzos ειναι επικίνδυνα αν τα μαθει το σωμα σου, μαζι και με το αλκοολ το στερητικο συνδρομο τους μπορει να σε σκοτωσει

zopiclone/zolpidem: μια απο τα ιδια στο οτι ειναι καλα για λιγο διαστημα μονο, δεν υπαρχει κινδυνος εθισμου οσο στα benzos αλλα δεν σημαινει οτι δεν μαθαινει το σωμα σου

seroquel: το μαγικο χαπι, 20 λεπτα αφου το επαιρνα ημουν ταβλα. Δεν θα το συνιστούσα μιας και μπαινεις σε επικίνδυνα θεματα

μελατονινη: αρκετα lucid dreams, δεν δουλευε παντα

Promethazine/diphenhydramine: και τα 2 κανουν την δουλεια τους, το 2ο ειναι αυτο που παιρνω σχεδον καθε μερα οταν δουλευω την επομενη.

 

 

Το θεμα ειναι να μαθεις και απο sleep hygiene γιατι ειναι πολυ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ και αν ειναι απλα προβλημα που αρχισε τωρα θα το λυσεις χωρις χαπια κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"20. Η κάνναβη είναι μια μη-ναρκωτική ψυχοτρόπος ουσία που δεν προκαλεί σωματική εξάρτηση. Σε σε μικρές και μέτριες δόσεις, προκαλεί ηρεμία και ελαφρύ ύπνο με ηδονικά όνειρα που συνοδεύεται από ευχάριστη αφύπνιση."

Πηγή

ΚΛΕΑΝΘΗΣ ΓΡΙΒΑΣ (1944): Ψυχίατρος-νευρολόγος, διδάκτωρ ψυχιατρικής της Ιατρικής Σχολής του ΑΠΘ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κανναβη δεν ειναι λυση, γιατι ναι μεν οταν πινεις μπορει να σε βοηθαει να κοιμηθεις, αλλα αν κατσει πχ μια μερα κ δεν εχεις θα σου σκασει χειροτερη αυπνια ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κανναβη δεν ειναι λυση, γιατι ναι μεν οταν πινεις μπορει να σε βοηθαει να κοιμηθεις, αλλα αν κατσει πχ μια μερα κ δεν εχεις θα σου σκασει χειροτερη αυπνια ...

 

Κανεις λάθος, έπινα για μήνες πριν κοιμηθώ και τύχαινε να μην πίνω και κοιμόμουν μια χαρά όπως και όλοι όσοι ξέρω. Δεν είναι υπνωτικό να το κόψεις και να μην σε πιάνει ύπνος.

 

Αν και πιστεύω πως πάει χαμένο το χόρτο, δεν είναι για τέτοια χρήση, πιείτε κανένα ποτήρι γάλα τραβήξτε και μια μαλακια και θα κοιμάστε σαν μωρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις λάθος, έπινα για μήνες πριν κοιμηθώ και τύχαινε να μην πίνω και κοιμόμουν μια χαρά όπως και όλοι όσοι ξέρω. Δεν είναι υπνωτικό να το κόψεις και να μην σε πιάνει ύπνος.

 

 

Καλα, σε σενα μπορει να μην ισχυει αυτο που λεω, αλλα σε μενα κ αλλους ισχυει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τα δοκίμασα.Περιμένω να χάσω άλλα 10 κιλά και μετά θα αρχίσω γυμναστική,θα συζητήσω αυτό το θέμα με τον διατροφολόγο μου.Πιστεύω να αγοράσω και καρνιτίνη(acetyl l-carnitine).Ποδήλατο δρόμου ή/και ποδόσφαιρο.

 

Πόσα κιλά είσαι και τι ύψος έχεις και θες να χάσεις 10 για να αρχίσεις? :mellow:

 

Καλα, σε σενα μπορει να μην ισχυει αυτο που λεω, αλλα σε μενα κ αλλους ισχυει.

 

σε εμένα και σε άλλους λέω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

σε εμένα και σε άλλους λέω

 

Ε δεν γινεται να βγει καθολικο συμπερασμα. Εγω ηξερα ατομα που αν δεν πινανε δεν μπορουσανε να κοιμηθουνε απο την τρελα της χαρμανας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...