Προς το περιεχόμενο

Internet χωρίς τηλέφωνο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

φοιτητικο η forthnet νομιζω δεν εχει αλλα εχει μια προσφορα τωρα 17 ευρω το μηνα αλλα προπληρωνεις για ενα χρονο.απο εκει και περα ποια παει καλυτερα στην πατρα σχετικο.ο οτε εχει καλυτερα ping αλλα στον οτε σιγουρα θα εχεις και καποιο παγιο για το τηλεφωνο.οποτε δες τιμες.με τις τιμες δεν τα παω καλα εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα...

Και μονο στον οτε θα το πληρωνω αυτο το παγιο; Αν ναι θα υπολογισω τις τιμες αναλογως.

 

EDIT: Ειδα τις τιμες και ή θα βαλω hol με 15,40 ή forthnet με 17,90 το μηνα. Ειναι 2,5 ευρω διαφορα. Η ερωτηση ειναι αξιζει να επιλεξω forthnet εναντι της hol;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον και εγω πατρα απο φέτος χαχα

 

Να σου πω φιλε μου οτι απο έρευνα ολες οι προσφορες της διοδος εχουν μεσα και το πάγιο του οτε 15ευρω τον μηνα..

 

Ετσι μου είπαν στην vodafone,τωρα αν με δουλεψαν δεν ξέρω..

 

και εγω ψαχνομαι και μαλλον θα βαλω χολ adsl plus 24αρα με 17,90 τον μηνα επείδη εχουμε συνδεση στην voda και κανουν 5 ευρω εκπτωση..

 

Κανονικα εχει 24,70..

 

Αλλιως πας σε forthnet απλως πρεπει να προπληρωσεις ενα χρονο :/

 

Ψαξε τις προσφορες και ασε το φοιτιτκο γιατι και εγω ετσι πηγα να την πατισω..

 

αλλα για σιγουρια παρε και ενα τηλ και ρωτα καλυτερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα...

Και μονο στον οτε θα το πληρωνω αυτο το παγιο; Αν ναι θα υπολογισω τις τιμες αναλογως.

 

EDIT: Ειδα τις τιμες και ή θα βαλω hol με 15,40 ή forthnet με 17,90 το μηνα. Ειναι 2,5 ευρω διαφορα. Η ερωτηση ειναι αξιζει να επιλεξω forthnet εναντι της hol;

 

 

πανω κατω την ιδια ταχυτητα θα εχεις.οτι διαφορα προκυψει θα ειναι λογω 6 margin της forthnet Που στην Hol με προγραμμα ισως να μπορεσεις να το ριξεις στο 6 και λογω εξοπλισμου.απο εκει και περα λογω η αποσταση ποιοτητα χαλκου κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη για να ξεκαθαρισω το τοπιο αν βαλω κανονικο ιντερνετ σε οποιαδηποτε εταιρια (π.χ. hol, forthnet) δεν πληρωνω παγιο εκτος αν βαλω οτε στον οποιο πληρωνω; (δεν μιλαω για φοιτητικο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο αφορα το φοιτητικό ρώτα σε καποιο καταστημα voda να σου πουν αν εχει παγιο του οτε για συγουρια γιατι εμενα μου είπαν ναι..

 

Απλα για συγουριά.

 

Και αν έχει πας σε forthnet απλως μετα τον πρώτο χρονο θα δείνεις λογικα 25ευρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να καταλαβω κατι. Η hol δινει με 20,10€ 24 mbps (χωρις παγιο οτε να υποθεσω) και δινει φοιτητικο 24 mbps με 15,40€ που με παγιο οτε βγαινει 22,40€ το μηνα περιπου. Γιατι να θεωρειται προσφορα το φοιτητικο ιντερνετ και γιατι ενας λογικος ανθρωπος να βαλει αυτο αντι της κανονικης συνδεσης;

 

Για τη forthnet, γινεται καθε χρονο να προπληρωνω για τον επομενο χρονο για να εχω 17.90 το μηνα;

Αν οχι, θα βαλω hol (δεδομενου οτι ο ote βγαινει πολυ ψηλα το μηνα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα απαντήσω στο κύριο ερώτημά σου.

αφού είσαι φοιτητής στην Πάτρα και αν τυχόν σπουδάζεις στο ΤΕΙ και μένεις κοντά, μόνο ΟΤΕ.

 

Δεν σπουδαζω ΤΕΙ, μενω κοντα στο κεντρο απ τη μερια του Πανεπιστημιου. Ο ΟΤΕ ειναι πολυ ψηλα σε τιμη σε σχεση με τους αλλους απ οτι βλεπω...

 

Που είναι αυτη η προσφορα?

 

μπορώ να εχω καποιο link?

 

ευχαριστώ

 

http://www.hol.gr/GR/home/Internet/Pages/default.aspx

Εδω λεει οτι τοσο εχουν κανονικα τα 24 mbps...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη για να ξεκαθαρισω το τοπιο αν βαλω κανονικο ιντερνετ σε οποιαδηποτε εταιρια (π.χ. hol, forthnet) δεν πληρωνω παγιο εκτος αν βαλω οτε στον οποιο πληρωνω; (δεν μιλαω για φοιτητικο)

 

μονο στον οτε πληρωνεις παγιο.

Οσο αφορα το φοιτητικό ρώτα σε καποιο καταστημα voda να σου πουν αν εχει παγιο του οτε για συγουρια γιατι εμενα μου είπαν ναι..

 

Απλα για συγουριά.

 

Και αν έχει πας σε forthnet απλως μετα τον πρώτο χρονο θα δείνεις λογικα 25ευρω..

 

αν ειναι στον οτε θα εχεις παγιο.

Δεν μπορω να καταλαβω κατι. Η hol δινει με 20,10€ 24 mbps (χωρις παγιο οτε να υποθεσω) και δινει φοιτητικο 24 mbps με 15,40€ που με παγιο οτε βγαινει 22,40€ το μηνα περιπου. Γιατι να θεωρειται προσφορα το φοιτητικο ιντερνετ και γιατι ενας λογικος ανθρωπος να βαλει αυτο αντι της κανονικης συνδεσης;

 

Για τη forthnet, γινεται καθε χρονο να προπληρωνω για τον επομενο χρονο για να εχω 17.90 το μηνα;

Αν οχι, θα βαλω hol (δεδομενου οτι ο ote βγαινει πολυ ψηλα το μηνα).

 

το φοιτητικο της Hol δεν ξερω αν εχει παγιο απο οτε.αν εχει τοτε αξιζει μονο για καποιον που εχει ηδη οτε σαν τηλεφωνια η θελει να παραμεινει στον οτε για τηλεφωνια.οσο ξερω οχι δεν γινεται να προπληρωνεις.

δεν θα απαντήσω στο κύριο ερώτημά σου.

αφού είσαι φοιτητής στην Πάτρα και αν τυχόν σπουδάζεις στο ΤΕΙ και μένεις κοντά, μόνο ΟΤΕ.

γιατι μονο ΟΤΕ/?τι εχει ο οτε?αν ειναι κοντα θα παιξει μια χαρα με οποιαδηποτε απορια αφου το adsl δεν ειναι θεμα τοσο παροχου αλλα θεμα αποστασης και ποιοτητας χαλκου.οποτε οτι και να βαλει το ιδιο θα ειναι σε συγχρονισμο.οκ ο οτε θα εχει λιγο καλυτερο ping αλλα αυτο τον ενδιαφερει μονο αμα παιζει παιχνιδια.που και σε αλλες εταιρειες μπορει να βαλει fast path για να εχει καλυτερο Ping

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να καταλαβω κατι. Η hol δινει με 20,10€ 24 mbps (χωρις παγιο οτε να υποθεσω) και δινει φοιτητικο 24 mbps με 15,40€ που με παγιο οτε βγαινει 22,40€ το μηνα περιπου. Γιατι να θεωρειται προσφορα το φοιτητικο ιντερνετ και γιατι ενας λογικος ανθρωπος να βαλει αυτο αντι της κανονικης συνδεσης;

 

Νομίζω πως απλά τα φοιτητικά πακέτα έχουν ξεμείνει από την εποχή που άρχισε το internet όταν ήταν όλα πανάκριβα (χάρη στον πολυαγαπημένο μου ΟΤΕ) οπότε για να ανεβάσουν λίγο τους δείκτες διείσδυσης της ευρυζωνικότητας επιδότησαν τους (τότε νέους) εναλλακτικούς. Ε από τότε ο ανταγωνισμός έχει ρίξει τις τιμές και η DT (:)) έχει μείνει με το πάγιο. Απλά τώρα πια δε συμφέρει!

 

Για τη forthnet, γινεται καθε χρονο να προπληρωνω για τον επομενο χρονο για να εχω 17.90 το μηνα;Αν οχι, θα βαλω hol (δεδομενου οτι ο ote βγαινει πολυ ψηλα το μηνα)

Λογικά αυτό είναι προσφορά για περιορισμένο διάστημα, αλλά δε ξέρεις ποτέ. Το συνειρμό δε τον καταλαβαίνω. Θα βάλεις hol επειδή του χρόνου μπορεί να μη πληρώσεις πάλι λιγότερα; <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...