Προς το περιεχόμενο

Τι γνωρίζετε για την Lyoness; μια ευκαιρια για ευκολο χρημα ή μια ακομα πυραμιδα;


Aplostra

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια που ανοίχτηκε θέμα, πείτε τις εμπειρίες σας όσοι έχετε. Ενδιαφέρθηκε ένας φίλος πριν λίγο καιρό και με ρώτησε αλλά δεν είχα ιδέα για την εταιρία, συγκεκριμένα από αυτόν την άκουσα πρώτη φορά. Είπα μια τότε να ανοίξω ένα θέμα εδώ,αλλά βαρέθηκα και το άφησα γιατί εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου η φάση.

 

Πάντως τον είδα έτοιμο να πειστεί και να προχωρήσει, και γενικά μου τα παρουσίασε πολύ ιδανικά και εύκολα όλα. Προσωπικά δεν με έπεισε γιατί δεν πιστεύω ότι γεννιούνται λεφτά out of thin air, και βασικά αυτό μου φάνηκε ότι γίνεται. Αλλά αν κάποιος έχει συγκεκριμένη αρνητική εμπειρία θα ήθελα να την ξέρω για να τον προλάβω.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια που ανοίχτηκε θέμα, πείτε τις εμπειρίες σας όσοι έχετε. Ενδιαφέρθηκε ένας φίλος πριν λίγο καιρό και με ρώτησε αλλά δεν είχα ιδέα για την εταιρία, συγκεκριμένα από αυτόν την άκουσα πρώτη φορά. Είπα μια τότε να ανοίξω ένα θέμα εδώ,αλλά βαρέθηκα και το άφησα γιατί εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου η φάση.

 

Πάντως τον είδα έτοιμο να πειστεί και να προχωρήσει, και γενικά μου τα παρουσίασε πολύ ιδανικά και εύκολα όλα. Προσωπικά δεν με έπεισε γιατί δεν πιστεύω ότι γεννιούνται λεφτά out of thin air, και βασικά αυτό μου φάνηκε ότι γίνεται. Αλλά αν κάποιος έχει συγκεκριμένη αρνητική εμπειρία θα ήθελα να την ξέρω για να τον προλάβω.

 

android.png

 

 

 

 

Ειναι κατι σαν τους πιστούς μια αίρεσης,παίρνεις μια κάρτα μελους και εχεις έκπτωση απο τα συμβεβλημένα καταστήματα,εκτος απο την εκπτωση,υποτίθεται παίρνεις κι ενα μικρο κομματάκι της αγορας πισω.

 

 

Αν εισαι συμβεβλημένος,τοτε δίνεις κάρτες,απο τις οποίες,παίρνεις κι εσυ ενα ποσοστό κέρδους,οσο ο πιδιοκτητς τους καταναλώνει με αυτες,μέσω συμβεβλημένων,απλα στην αρχη πρέπει να δωσεις 2 χιλιαρικα για να παρεις το δικαίωμα.

 

Παίζεται δε ξέρω..

 

 

 

 

Εχει και tuv k' iso τα οποια ομως αν τα κοιτάξεις στο νετ,απευθύνονται σε διαφορετικό αντικείμενο(κατι με περιβάλλον αν θυμάμαι καλα)...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'οτι κατάλαβα εγω μπορείς να βγάλεις κάποια χρήματα, αλλα δεν ξέρω ακριβώς τι παίζει. Ήμουν 100% σίγουρος οτι είναι μούφα, αλλα πριν λίγο καιρό είδα γραφεία τους (σχεδόν ολόκληρο κτήριο) στην περαία Θεσσαλονίκης.

Οτι να πείς αυτό είναι ενα καλό σημάδι. Τουλάχιστον υπάρχει ενα γραφείο κάπου!

 

Τώρα τι πραγματικά παίζει...ειλικρινά δεν ξέρω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΤΕ μη δίνετε λεφτά σε τέτοιες ιστορίες (χωρίς ουσιαστικά να πάρετε τίποτα).

 

Ας βρουν άλλο επιχειρηματικό πλάνο για τις δουλειές τους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να σας ενημερώσω για την συγκεκριμένη εταιρεία αφού ήμουν συνεργάτης τους μετά από πολύ σκέψη και είμαι επαγγελματίας δικτυωτής εδώ και 10 έτη περίπου.

Γνωρίζω αρκετούς ανθρώπους που κερδίζουν καλά χρήματα από την οργάνωση του δικτύου τους αλλά και πάρα πολλούς που έδωσαν 2.000 ευρώ για να γίνουν business partners και δεν μπόρεσαν να κάνουν δουλειά.. Αυτό με θλίβει σε μία εταιρεία γιατί δίνουν δικαιώματα στον κόσμο να μιλάει για πυραμίδες και απάτες..

Όσο αφορά τις πυραμίδες μπορείτε να δείτε ένα διασκεδαστικό βίντεο που εξηγεί γιατί το δικτυακό μάρκετινγκ δεν είναι πυραμίδα.. http://www.youtube.com/watch?v=y3DPsP9Xdpc , επίσης στο ίδιο κανάλι θα δείτε και άλλα ενημερωτικά για το ότι το δικτυακό μάρκετινγκ ΔΕΝ είναι πυραμίδα..

Εγώ κατά την ενασχόλησή μου με την lyoness και ψάχνοντας να βρω πληροφορίες , μίλησα με internet marketers που συνεργάζομαι απ’όλο τον κόσμο.. όπου κάποιος μου είπε να δω για το club shop. Έτσι λοιπόν έχω ξεκινήσει να ασχολούμαι με το club shop όπου μπορείς να ξεκινήσεις με 80 ευρώ κεφάλαιο και όχι με 2.000 ευρώ! Μπορείς να γράφεις δωρεάν μέλη.. και δωρεάν τις επιχειρήσεις.. Γενικά πάει πολύ καλά και αναπτυσσόμαστε ταυτόχρονα σε πολλές χώρες.. Αν έχεις βασικές γνώσεις υπολογιστή μπορείς να κάνεις καλή δουλειά.. Στην διαδικασία και στις συγκρίσεις που έχω κάνει μέχρι τώρα το κλαμπ είναι μακράν καλύτερη ευκαιρία από την lyoness!

Aς μην γελιόμαστε.. Ποια επιχείρηση θα δώσει 2.000 ευρώ για να μπει;;;; Ειδικά σε τέτοιες εποχές που ζούμε..

Το σύστημα είναι πολύ έξυπνο και δουλεύει πάρα πολύ καλά! Δείτε την ανάπτυξη που έχουν όλα αυτά τα site με τις ημερήσιες προσφορές.. ο κόσμος ψάχνει για εκπτώσεις και επιστροφές χρημάτων.. Δεν είναι τυχαίο ότι οι τράπεζες κάνουν το ίδιο.. Προτείνω ανεπιφύλακτα το club shop! Θα βρείτε πληροφορίες εδώ: www.myclubshop.net

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να σας ενημερώσω για την συγκεκριμένη εταιρεία αφού ήμουν συνεργάτης τους μετά από πολύ σκέψη και είμαι επαγγελματίας δικτυωτής εδώ και 10 έτη περίπου.

Γνωρίζω αρκετούς ανθρώπους που κερδίζουν καλά χρήματα από την οργάνωση του δικτύου τους αλλά και πάρα πολλούς που έδωσαν 2.000 ευρώ για να γίνουν business partners και δεν μπόρεσαν να κάνουν δουλειά.. Αυτό με θλίβει σε μία εταιρεία γιατί δίνουν δικαιώματα στον κόσμο να μιλάει για πυραμίδες και απάτες..

Όσο αφορά τις πυραμίδες μπορείτε να δείτε ένα διασκεδαστικό βίντεο που εξηγεί γιατί το δικτυακό μάρκετινγκ δεν είναι πυραμίδα.. http://www.youtube.com/watch?v=y3DPsP9Xdpc , επίσης στο ίδιο κανάλι θα δείτε και άλλα ενημερωτικά για το ότι το δικτυακό μάρκετινγκ ΔΕΝ είναι πυραμίδα..

Εγώ κατά την ενασχόλησή μου με την lyoness και ψάχνοντας να βρω πληροφορίες , μίλησα με internet marketers που συνεργάζομαι απ’όλο τον κόσμο.. όπου κάποιος μου είπε να δω για το club shop. Έτσι λοιπόν έχω ξεκινήσει να ασχολούμαι με το club shop όπου μπορείς να ξεκινήσεις με 80 ευρώ κεφάλαιο και όχι με 2.000 ευρώ! Μπορείς να γράφεις δωρεάν μέλη.. και δωρεάν τις επιχειρήσεις.. Γενικά πάει πολύ καλά και αναπτυσσόμαστε ταυτόχρονα σε πολλές χώρες.. Αν έχεις βασικές γνώσεις υπολογιστή μπορείς να κάνεις καλή δουλειά.. Στην διαδικασία και στις συγκρίσεις που έχω κάνει μέχρι τώρα το κλαμπ είναι μακράν καλύτερη ευκαιρία από την lyoness!

Aς μην γελιόμαστε.. Ποια επιχείρηση θα δώσει 2.000 ευρώ για να μπει;;;; Ειδικά σε τέτοιες εποχές που ζούμε..

Το σύστημα είναι πολύ έξυπνο και δουλεύει πάρα πολύ καλά! Δείτε την ανάπτυξη που έχουν όλα αυτά τα site με τις ημερήσιες προσφορές.. ο κόσμος ψάχνει για εκπτώσεις και επιστροφές χρημάτων.. Δεν είναι τυχαίο ότι οι τράπεζες κάνουν το ίδιο.. Προτείνω ανεπιφύλακτα το club shop! Θα βρείτε πληροφορίες εδώ: www.myclubshop.net

 

 

ενιωσα σαν να μου μιλαει φθηνοκουστουματος ασφαλιστης της κακιας ωρας με copy paste

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενιωσα σαν να μου μιλαει φθηνοκουστουματος ασφαλιστης της κακιας ωρας με copy paste

Μάλλον η εμπειρία σου με τους ασφαλιστές δεν ήταν καλή αγαπητέ! Με την κρίση και την κατάκριση δεν θα πας μπροστά ποτέ στη ζωή σου! Οι γνώμες είναι σαν τις μύτες .. ολοι έχουν από μία.. Το θέμα είναι να ακούμε αυτόν που έχει πετύχει σε ένα θέμα που θέλουμε να μάθουμε.. Εδώ γράφει ο καθένας την γνώμη του και πρέπει να το σεβαστούμε αυτό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Το θέμα είναι να ακούμε αυτόν που έχει πετύχει...Εδώ γράφει ο καθένας την γνώμη του..."

Μόνο που, όλοι όσοι λένε ότι έχουν πετύχει με αυτές τις ιστορίες, απλά το λένε. Ποτέ δεν το αποδεικνύουν! Ακριβώς όπως συμβαίνει σε ΟΛΑ τα sites των σχετικών εταιρειών - "πυραμίδες" είναι όλες, είτε σε κάποιους αρέσει να το παραδέχονται, είτε όχι - όπου ΟΛΑ ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ δημοσιεύουν τη φωτογραφία κάποιου "μπούλη" (ο οποίος συστήνεται στους επισκέπτες του site, μόνο με το μικρό του όνομα...) και υποστηρίζει ότι παράτησε τη δουλειά του μετά από 10 χρόνια και τώρα κονομάει 10 χιλιάρικα το μήνα και οδηγεί ferrari...

 

Το "θέμα" λοιπόν, είναι να κάνουμε ΑΚΡΙΒΩΣ το αντίθετο: Να ΜΗΝ ακούμε κανέναν απ' αυτούς, μέχρι τη στιγμή που κάποιος θα παρουσιάσει ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΑ στοιχεία, τα οποία θα ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΟΥΝ αυτά που υποστηρίζει. Διότι, άλλο πράγμα η "γνώμη" και άλλο η άγρα - έστω και αφελών - θυμάτων.

 

Φιξντ.

Καλά του έκανες! Ακούς εκεί θράσος, να παραφράζει το μεγάλο Clint! "μύτες"... τς, τς!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλά του έκανες! Ακούς εκεί θράσος, να παραφράζει το μεγάλο Clint! "μύτες"... τς, τς!

Δεν επιτρεπεται τετοια φρασεολογια στις high class παρεες των 10χιλ/μηνα με ferrari κλπ:P

 

Oσον αφορα το τοπικ.

2000 ευρω να πληρωσεις πρωτου καν ξεκινησεις? Ας κουνησουν το κεφαλι τους...Ουτε 50 ευρω δε θα δινα για κατι υποθετικο, ποσο μαλλον το υστερημα 8+ μηνων ενος καλα αμοιβομενου εργαζομενου, σε εποχες ανεργιας και κρισης. Πλακα εχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια πυραμιδα ειναι οπως ολες, με δυο βασικες διαφορες.

1ον την εχουν βαλει στα πλαγια (αν εχουν το θεο τους), και την ονομαζουν καπως αλλιως (δε θυμαμαι ακριβως τωρα). Εντιτ, το θυμηθηκα, Matrix το λενε (ντροπη για το ονομα).

2ον θα αργησει να σκασει γιατι εχει δικτυωθει για τα καλα σε ολη την ευρωπη, αρα πιο πολυς κοσμος, πιο πολυς χρονος λειτουργιας (μεγαλυτερη ποσοτητα νεων διχιλιαρων). Αυτο δινει και τη δυνατοτητα στα high class στελεχη να ειναι και πιο πολλα αρα να μας πρηζουν και πιο πολλοι τα @@.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...