Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενα album


YiN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην κολλάς, αυτές είναι οι υστερίες της Γιν.

 

 

 

Άκου να σου πω. Όταν καμιά μέρα θα κατεβάσεις ινδικό χιπ χοπ μην αναρωτιέσαι από που σου 'ρθε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν και οφτόπικ, θα σου απαντήσω. Το ινδικό χιπ χοπ παίζει να μην έχει πολύ μεγάλη απόσταση εννοιολογικά από το ελληνικό ροκ. Ή αιγυπτιακό τάνγκο. Ή το βολιβιανό μέταλ. Ή το σουηδικό αλτερν... Σναπ! Άλλη μια δισκάρα που είχα λυώσει στο ριπήτ από τους Σουηδούς Soundtrack of our Lives (Behind the Music):

 

220px-Behind_the_music.jpg

 

(όχι και τόσο οφτόπικ τελικά! happy.gif)

 

ΕΝΤΙΤ: Τί κακό είναι αυτό με τα ορθογραφικά λάθη σήμερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και οφτόπικ, θα σου απαντήσω. Το ινδικό χιπ χοπ παίζει να μην έχει πολύ μεγάλη απόσταση εννοιολογικά από το ελληνικό ροκ. Ή αιγυπτιακό τάνγκο. Ή το βολιβιανό μέταλ. Ή το σουηδικό αλτερν...

 

Εννοιολογικά. Αυτό δε σημαίνει ότι θέλεις να το κατεβάσεις στα τυφλά. Ή να το αγοράσεις for that matter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν.

 

14517_sun_of_nothing_in_the_weak_and_the_wounded.jpg

 

Sun of Nothing - In The Weak and The Wounded

 

Δεύτερος δίσκος. Έχω ακούσει το πρώτο, έχω πει "τι μαλακίες ακούς ρε" στον κολλητό μου και έχω γνωρίσει τα παιδιά. Με αυτή τη σειρά. Ξέρω τι σούργελο είναι ο καθένας, δεν έχω ιδέα πόσες κάβες μου έχουν αδειάσει και γενικά, καφροπαρέα που παίζει και μια μουσική που δεν ακούω.

 

Και βγάζουν αυτό. Είναι doom. Είναι depressive black. Είναι noise. Είναι πειραματικό. Σου χέζει την ψυχούλα και σου αρέσει. Δίσκαρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6164wretohL._SL500_AA300_.jpg

 

Από τα καλύτερα album της χρονιάς κατά την γνώμη μου.

 

To είδος είναι Noise Pop, Garage Rock και Indie Pop

 

Ένα μικρό δείγμα το περί τίνος πρόκειται

 

Smith Westerns - Weekend

 

[soundcloud]http://soundcloud.com/forcefieldpr/smith-westerns-weekend[/soundcloud]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλα τρία που έχω λιώσει στο repeat. Κατατάσσονται μάλλον στο χώρο του alternative:

 

Future of the left - Travels with Myself and Another

 

travels-with-myself-and-another.jpg

 

Zico chain - Food

 

Food300.jpg

 

Sons and daughters - The Repulsion Box

 

sons_and_daughters_repulsion.jpg

 

Οι πρώτοι είχαν έρθει κ Ελλάδα αν δεν κάνω λάθος, support στους Mgmt. Οι Sons and daughters ήταν μαζί με τους White Stripes στο Φάληρο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει είναι γνωστό (σχετικά) το κόλλημά μου με τη μπάντα, αλλά πραγματικά τους έχω λιώσει:

 

Ez3kiel - Naphtaline

 

EZ3kiel-Naphtaline.jpg

 

 

Ez3kiel vs Hint - Collision Tour

41lMXQs6sFL._SL500_AA300_.jpg

 

Dark-ambient, Electro, Dub, IDM, Experimental, Trip-hop, Trip-core, Lo-end Industrial, Down-tempo

To 2o έχει περισσότερα στοιχεία progressive.

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<Code> - Nouveau Gloaming

 

image1qs8.jpg

 

Δεν ξέρω πως λέγεται αυτό το πράγμα. Avant-garde black metal είναι επίσημα, αλλά δεν είμαι βέβαιος πως εξηγεί τα πράγματα αυτό. Το θέμα είναι πως ο δίσκος μέσα έχει γκρούβη χέβη μέταλ με μαύρα φωνητικά και έχει και καπνοπλακωμένα κομμάτια αργής μελωδικής σκατοψυχιάς. Δείγμα του τελευταίου και ίσως το αγαπημένο μου κομμάτι του album:

 

 

 

 

Karma To Burn - Almost Heathen

 

Almost%20Heathen.jpg

 

Μου το πρότεινε ένα παλικάρι στο μετρόπολις κάτι χρόνια πίσω. "Σαν τους Tool χωρίς φωνητικά, που αποφάσισαν να παίξουν stoner" μου είπε.

 

Ε. Κοκομπλόκο.

Ved Buens Ende - Written in Waters

 

Written%20in%20Waters.jpg

 

Σας έχει τύχει να διαβάσετε κανένα βιβλίο για δεύτερη φορά αφ' ότου έχετε αλλάξει λίγο και οι ίδιοι; Αυτό το πράγμα που μερικά πράγματα θυμάστε πως ήταν και κάποια άλλα τώρα συνειδητοποιείτε τι σημαίνουν; Αυτό ακριβώς κάνει αυτός ο δίσκος. Σου δίνει 100, καταφέρνεις να κρατήσεις τα 10 και όταν μετά από καιρό τον ξανακούς, συνειδητοποιείς πως όχι μόνο έχεις άλλα 10 να πάρεις, αλλά και πως στην πραγματικότητα, δίνει πάνω από 100. Πόσα; Εξαρτάται. Πόσες ζωές έχετε;

 

Black Sabbath - Vol. 4

hm-3768lg__89342_zoom.jpg

 

Υπάρχει ένα συγκρότημα, λέγεται Heavier than God.

Έτσι λέγεται και η πουτ**τριχα μιας αρσενικής πουτ**ψειρας σε μια τρίχα από τα @@ αυτού του δίσκου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Black Sabbath - Vol. 4

hm-3768lg__89342_zoom.jpg

 

Υπάρχει ένα συγκρότημα, λέγεται Heavier than God.

Έτσι λέγεται και η πουτ**τριχα μιας αρσενικής πουτ**ψειρας σε μια τρίχα από τα @@ αυτού του δίσκου.

 

 

 

 

Φήλε, αφτοί καλή ήνε; Πέζουν ΜΕΤΑΛ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...