Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα εγκατάστασης των Windows 7


bagb88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας,

 

θα ήθελα την βοήθεια σας σε ένα πρόβλημα που έχω.

Λοιπόν θέλω να κάνω format σ' ένα pc και ενώ έχω κάνει το boot κτλ ενώ το pc ξεκινά από το cd που έχω τα windows 7 με το που φορτώσει το (windows loading files) και εμφανίσει στην οθόνη την μπλε εικόνα των windows 7 και το ποντίκι σταματάει εκεί και δεν προχωράει παρακάτω έτσι ώστε να κάνω format...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστο κάνα τεταρτάκι μισάωρο,αναλόγως τα διαμερίσματα ενδέχεται να πρέπει αν φτιάξει το διαμέρισμα εκκίνησης των 100MB διαδικασία που αργεί να γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δισκακι ειναι σιγουρα ΟΚ ??? Μιλαμε για νομιμα windows ή κατεβασμενα απο καπου ?

 

 

Ναι αυθεντικά είναι....

 

Πριν τι windows είχε..?

 

 

Πάλι τα 7ρια είχε αλλά δεν του τα είχα περάσει εγώ... (το pc είναι φίλου)

 

Άστο κάνα τεταρτάκι μισάωρο,αναλόγως τα διαμερίσματα ενδέχεται να πρέπει αν φτιάξει το διαμέρισμα εκκίνησης των 100MB διαδικασία που αργεί να γίνει.

 

Φίλε το άφησα λίγη ώρα αλλά μετά από ένα σημείο σταμάτησε και το cd να τρέχει δλδ δεν το άκουγα να τρέχει...

Αλλά ρε φίλε δεν φτάνει καθόλου στο σημείο όπου θα θέλει το λειτουργικό να δημιουργήσει το διαμέρισμα των 100MB αυτό που σου λέω είναι ότι γίνετε στην αρχή....

 

Παιδιά το ίδιο πρόβλημα το είχα και εγώ πριν λίγο καιρό στο δικό μου pc...

Τη λύση την βρήκα μετά από καιρό το πρόβλημα μου ήταν ότι είχα αποσυνδέσει την flopy και κολλούσε στο ίδιο σημείο όταν το επανασύνδεσα το πρόβλημα λύθηκε και έκανα κανονική εγκατάσταση... Αλλά το pc του φίλου μου δεν έχει καθόλου flopy...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχει συνδεδμενς συσκευες στο pc βγαλε τις ολες και ασε μονο πληκτρολογιο και ποντικι.Μια ιδεα λεω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για προσπαθησε με αλλο δισκακι.

 

Μηνυμα λαθους η καποια μπλε οθονη δε σου βγαζει, απο οτι καταλαβα.

 

Ναι?

 

Όχι δεν μου βγάζει κάτι τέτοιο... Μου βγάζει την αρχική μπλε οθόνη από τα 7αρια με τα πουλάκια αλλά ως εκεί μετά δεν μου βγάζει το παραθυράκι που αν θυμάμαι καλά λέει για την ώρα κ τέτοια και ούτε προχωρά για να κάνεις διαμόρφωση του δίσκου....

 

Αν εχει συνδεδμενς συσκευες στο pc βγαλε τις ολες και ασε μονο πληκτρολογιο και ποντικι.Μια ιδεα λεω....

 

Από όσο θυμάμαι δεν είχα κάποια άλλη συσκευή....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί όμως να έχει ρύθμιση στο bios,μπες και αν είναι απενεργοποίησε το από εκεί.

 

 

Όντως φίλε μου στο bios το εμφανίζει το απενεργοποίησα αλλά πάλι τα ίδια μου έκανε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστο κάνα μισάωρο,φτιάχνει το διαμέρισμα πριν σου βγάλει επιλογές για το που να το περάσεις(νομίζω).

Εναλλακτικά ξεκίνα με το gparted και προετοίμασε τον δίσκο για να το αποκλίσεις εντελώς το ενδεχόμενο ότι προέρχεται από εκεί το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστο κάνα μισάωρο,φτιάχνει το διαμέρισμα πριν σου βγάλει επιλογές για το που να το περάσεις(νομίζω).

Εναλλακτικά ξεκίνα με το gparted και προετοίμασε τον δίσκο για να το αποκλίσεις εντελώς το ενδεχόμενο ότι προέρχεται από εκεί το πρόβλημα.

 

Το θέμα είναι ότι δεν φτάνει ακόμη στο κομμάτι αυτό... Σταματάει στην αρχή πριν κάνω οποιαδήποτε άλλη επιλογή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω συναντήσει αυτό το πρόβλημα κατά την εγκατάσταση win7, είχα ψάξει και δοκιμάσει ότι μπορείς να φανταστείς. Με τι έστρωσε τελικα και πήγε νεράκι η εγκατάσταση; έκανα flash το πιο πρόσφατο BIOS update της μητρικής!!

 

Αποστολή από HTC Desire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω συναντήσει αυτό το πρόβλημα κατά την εγκατάσταση win7, είχα ψάξει και δοκιμάσει ότι μπορείς να φανταστείς. Με τι έστρωσε τελικα και πήγε νεράκι η εγκατάσταση; έκανα flash το πιο πρόσφατο BIOS update της μητρικής!!

 

Αποστολή από HTC Desire

 

Τι ακριβός δηλαδή έκανες; Γιατί και εγώ εκεί πιστεύω πως είναι το πρόβλημα λόγω παλιάς μητρικής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...