Προς το περιεχόμενο

Φακοι επαφης Groupon


snik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι φακοί που ανέφερα πιο πάνω είναι ημερήσιοι. Δεν χρειάζονται υγρά κλπ. δηλ. άλλα έξοδα και φυσικά δεν υπάρχει περίπτωση να μολυνθούν τα μάτια αφού τους πετάς κάθε βράδυ.

Η γυναίκα μου αυτά παίρνει και τα συνέστησε και στη φίλη της.

Για κυτάξτε πόσο κάνουν εδώ:

 

http://www.e-opti.gr/index.php/datsoft-uv.html

 

Πώς σας φαίνεται το κέρδος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε φαρμακείο που τσεκάρω τώρα,

 

ΜΗΝΙΑΙΟΙ φακοί της εταιρίας SightCare

κοστίζουν 13 ευρώ το κουτί (έχει 3 τεμάχια)

ή 26 ευρώ τα 2 κουτιά (έχει 6 τεμάχια - 3 ζευγάρια)

ή αν σπάσει το κουτί 10 ευρώ το ζευγάρι μόνο του

 

 

Χωρίς να είμαι ειδικός, 12.68 ευρώ για αγορά μέσω νετ ενώ υπάρχει παρόμοιο προιόν δίπλα σας φθηνότερα είναι λίγο βλακεία!

Γενικά οι τιμές έχουν πέσει αρκετά στους φακούς επαφής τα τελευταία χρόνια. Δεν πρέπει όμως για χάριν της τιμής να θυσιάζεται η ποιότητα.

Καλό θα ήταν να αποφεύγετε να αγοράζετε φακούς επαφής από κατασκευαστές που δεν είναι καταξιωμένοι. Πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί και επιφυλακτικοί με άγνωστα προϊόντα.

Επεξ/σία από cyprolens
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αυτούς εδώ τους ξέρει κανείς??? Αξίζουν???

 

Επίσης έχω δει ότι όλοι αγοράζετε απ'έξω.Του softlens 59 ή τους biofinity τους βρίσκετε φθηνότερα απ'ότι στο cyprolens που τους έχει 20 και 29 ευρώ αντίστοιχα (τους 6 και με δωρεάν μεταφορικά)???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτοί αξίζουν.

http://www.feelgoodcontacts.com/contact-lenses/soflens-59

 

αν πάρεις 2 πακέτα σου έρχεται στα 24 ευρώ περίπου και κάθε πακέτο έχει 3 ζευγάρια!

στην Ελλάδα κάτω από 17 το πακέτο δεν τους βρίσκεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

 

φοράω 12 χρόνια φακούς επαφής, αρχικά χρόνιους, μετά για 8 χρόνια μηνιαίους softlens 59 και πλέον εδώ και ένα χρόνο φοράω σιλικόνης υδρογέλης οι οποίοι είναι πολύ ξεκούραστοι για το μάτι. Δεν τους αισθάνομαι καθόλου! Με τους softlens είχα αρχίσει να έχω ενοχλήσεις..Οι φακοί που φοράω είναι οι biofinity της coopervision. Είχα δοκιμάσει και τους air optix aqua αλλά οι biofinity είναι καλύτεροι. Τους πήρα από το cyprolens και είμαι πολύ ευχαριστημένη γιατί ήρθαν φθηνά και γρήγορα!:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας,

 

να προσθέσω και το http://www.cyprolens.com.cy το οποίο έχει πολύ καλές τιμές και είναι και αξιόπιστο με γρήγορη δωρεάν παράδοση.

 

Οι φακοί παραδίδονται δωρεάν στην Ελλάδα (μέσα σε 5 μέρες, με tracking number), ενώ στην Κύπρο η παράδοση γίνεται δωρεάν την επόμενη εργάσιμη μέρα με acs courier. ;)

 

Γενικά οι τιμές έχουν πέσει αρκετά στους φακούς επαφής τα τελευταία χρόνια. Δεν πρέπει όμως για χάριν της τιμής να θυσιάζεται η ποιότητα.

Καλό θα ήταν να αποφεύγετε να αγοράζετε φακούς επαφής από κατασκευαστές που δεν είναι καταξιωμένοι. Πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί και επιφυλακτικοί με άγνωστα προϊόντα.

 

 

Καλησπέρα παιδιά,

 

φοράω 12 χρόνια φακούς επαφής, αρχικά χρόνιους, μετά για 8 χρόνια μηνιαίους softlens 59 και πλέον εδώ και ένα χρόνο φοράω σιλικόνης υδρογέλης οι οποίοι είναι πολύ ξεκούραστοι για το μάτι. Δεν τους αισθάνομαι καθόλου! Με τους softlens είχα αρχίσει να έχω ενοχλήσεις..Οι φακοί που φοράω είναι οι biofinity της coopervision. Είχα δοκιμάσει και τους air optix aqua αλλά οι biofinity είναι καλύτεροι. Τους πήρα από το cyprolens και είμαι πολύ ευχαριστημένη γιατί ήρθαν φθηνά και γρήγορα!:)

 

Πολυ promotion της cyprolens εχει πεσει τελευταια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ promotion της cyprolens εχει πεσει τελευταια...

 

Πράγματι και είναι και πιο ακριβά.

εδώ ένα site στην Ερμού που έχει καλές τιμές (αφόσον παραγγείλεις μέσω ιντερνετ)

http://www.avramisoptica.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά whatever, οι biofinity που παίρνω εγώ κάνουν 29 και στον Αβράμη κάνουν 53..check εδώ για την εξάδα:

 

http://www.cyprolens.com.cy/el/component/virtuemart/?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=27&category_id=7

 

 

http://www.avramisoptica.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=119&category_id=66&option=com_virtuemart&Itemid=64

 

Φιλικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι και είναι και πιο ακριβά.

εδώ ένα site στην Ερμού που έχει καλές τιμές (αφόσον παραγγείλεις μέσω ιντερνετ)

http://www.avramisoptica.gr/

 

Ρε παιδιά μην λέμε και ότι θέλουμε...

Εγώ δεν το είχα ξανακούσει το cyprolens και ούτε το υποστηρίζω ΑΛΛΑ τους softlens 59 και τους biofinity τους βρίσκετε κάπου φθηνότερα???

Εγώ όσο και να έψαξα δεν βρήκα κάτι οικονομικότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Προτού ξεκινήσω ΔΕΝ είμαι υπάλληλος ούτε ιδιοκτήτης του Cyprolens. Απλώς ήθελα να αναφέρω την εμπειρία μου γιατί ίσως να ενδιαφέρει κάποιους αλλά και γιατί μου αρέσει να επιβραβεύω τους σωστούς επαγγελματίες. Οι τιμές τουλάχιστον σύμφωνα με αυτά που είχα συνηθίσει να πληρώνω στα μαγαζιά της πόλης μου είναι σημαντικά χαμηλότερες. Πχ. για τους μηνιαίους Bausch and Lomb πλήρωνα περί τα 11-12 ευρώ το ζευγάρι, όταν στο Cyprolens μου κόστισαν 20 ευρώ τα 3 ζευγάρια(συμπεριλαμβανομένων των μεταφορικών). Το σημαντικότερο πέραν των χαμηλών (κατ'εμε τουλάχιστον) τιμών είναι η ασφάλεια στη συναλλαγή, καθώς και η γρήγορη αποστολή (περίπου 1 εβδομάδα) στην πόρτα του σπιτιού μου. Στα θετικά θεωρώ και την προσωπική επαφή καθώς η επιβεβαίωση της αγοράς έγινε με προσωποποιημένο μήνυμα. Σαν συμπέρασμα σύμφωνα με την εμπειρία μου όποιος θεωρεί ότι οι τιμές τον ικανοποιούν θα έλεγα ότι μπορεί άφοβα να προχωρήσει σε αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σημαντικότερο πέραν των χαμηλών (κατ'εμε τουλάχιστον) τιμών είναι η ασφάλεια στη συναλλαγή, καθώς και η γρήγορη αποστολή (περίπου 1 εβδομάδα) στην πόρτα του σπιτιού μου. Στα θετικά θεωρώ και την προσωπική επαφή καθώς η επιβεβαίωση της αγοράς έγινε με προσωποποιημένο μήνυμα.

 

Οι Online συναλλαγες μια χαρα ασφαλεις ειναι παντου (και κινδυνευει μονο απο τον "βρωμικο" υπολογιστη μας) , καθως επισης ολοι ξερουμε οτι ταχυδρομειο σημαινει αβεβαιοτητα.Μπορει να ερθουν τα πραγματα σε 1 βδομαδα ,αλλα μπορει να ξεχαστει και καπου και να αργησει..

Οποτε δε θεωρω κανενα απο τα δυο τοσο σημαντικα οσο λες :)

ΤΟ συστημενο ταχυδρομειο δε σημαινει ταχυτητα..Ταχυτητα είναι το κουριερ..

Το κυριως προσον του μαγαζιου ειναι οι τιμες..Τα αλλα οκ καλα ειναι αλλα δεν υπερτερει σε κατι σε σχεση με τους αλλους :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Online συναλλαγες μια χαρα ασφαλεις ειναι παντου (και κινδυνευει μονο απο τον "βρωμικο" υπολογιστη μας) , καθως επισης ολοι ξερουμε οτι ταχυδρομειο σημαινει αβεβαιοτητα.Μπορει να ερθουν τα πραγματα σε 1 βδομαδα ,αλλα μπορει να ξεχαστει και καπου και να αργησει..

Οποτε δε θεωρω κανενα απο τα δυο τοσο σημαντικα οσο λες :)

ΤΟ συστημενο ταχυδρομειο δε σημαινει ταχυτητα..Ταχυτητα είναι το κουριερ..

Το κυριως προσον του μαγαζιου ειναι οι τιμες..Τα αλλα οκ καλα ειναι αλλα δεν υπερτερει σε κατι σε σχεση με τους αλλους :)

 

Μια χαρά ασφαλείς δυστυχώς δεν είναι όλες οι συναλλαγές μας στο internet ακόμα και αν ο υπολογιστής μας είναι καθαρός. Τολμάς πχ. να δώσεις τα στοιχεία της κάρτας σου σε ένα τυχαίο κινέζικο site που λέει ότι πουλάει το iphone με 10 ευρώ; Επίσης μπορεί ο μέσος χρήστης να κατανοήσει τι σημαίνει security certificate και αν όντως το site διαθέτει κάτι τέτοιο; Και το τόνισα καθώς η πρώτη μου παραγγελία έγινε με το φόβο ότι μπορεί να έπεφτα σε scam site, μιας και δεν είχα πληροφορίες παρά μόνο αφύσικα χαμηλές τιμές σε σχέση με αυτές που είχα συναντήσει στα μαγαζιά.

Η ταχύτητα όντως μπορεί να έχει διακυμάνσεις (ειδικά αν μπλέξεις με ΕΛΤΑ), αλλά προσωπικά με ενδιαφέρει πιο πολύ η αξιοπιστία παρά η ταχύτητα. Ακόμα και σε παραγγελίες από το Amazon.co.uk όμως πρέπει να τρέχω στο ταχυδρομείο για να παραλάβω και εκτίμησα πολύ την αποστολή στην πόρτα μου.

Τουλάχιστον όσο κρατάνε τις τιμές τους σε αυτά τα επίπεδα εγώ σκοπεύω να τους προτιμώ για τις αγορές μου. Ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματα του, ελπίζω να βοήθησα όσους προβληματίζονται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μην λέμε και ότι θέλουμε...

Εγώ δεν το είχα ξανακούσει το cyprolens και ούτε το υποστηρίζω ΑΛΛΑ τους softlens 59 και τους biofinity τους βρίσκετε κάπου φθηνότερα???

Εγώ όσο και να έψαξα δεν βρήκα κάτι οικονομικότερο.

 

για biofinity συμφωνώ ότι είναι φθηνότερα.

για softlens 59 έχει το site που πρότεινα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...