Προς το περιεχόμενο

Samsung ML-1675 Laser printer 41 ευρω κωτσο


iguana

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως κάτι δεν πάει καλά με το συγκεκριμένο προιόν - ούτε σε κατάστημα υπάρχει στην Θεσσαλονίκη ούτε μου δίνει την δυνατότητα να μου το στείλουν στο σπίτι!!!!

Δέν ξέρω πώς να προχωρήσω, να τους τηλεφωνήσω?

 

edit: μόλις πήρα και μου είπανε ότι το προιόν είναι μόνο για αγορά απο κάποια καταστήματα που τους έχει ξεμείνει μόνο στην αθήνα!

όποιος ενδιαφέρεται υπάρχει σε

 

-Νέα Ερυθραία

-Megastore Μενίδι

-Κερατσίνι

-Ελευσίνα

-Χαλκίδα

-Βόλος

-Megastore Λάρισα

-Megastore Ηράκλειο (μάλλον Κρήτης εννοεί)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ε ? το εχει διπλα μου..

ομως ειναι μονης οψης η εκτυπωση αν το καταλαβα καλα ε?

Ναι, μονής όψης είναι η εκτύπωση. Τον έχω εδώ και κανά 2μηνο (42 ευρώ απο e-shop). Για τα λεφτά του είναι μια χαρά! Προσοχή όμως! Πανάκριβο το toner του (62 ευρώ για 1500 σελίδες). Εγώ δεν έχω αγοράσει ακόμα (με το δοκιμαστικό την βγάζω ακόμα) και έτσι μούρχεται αντί να αγοράσω toner να...τον ξαναγοράσω!!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, μονής όψης είναι η εκτύπωση. Τον έχω εδώ και κανά 2μηνο (42 ευρώ απο e-shop). Για τα λεφτά του είναι μια χαρά! Προσοχή όμως! Πανάκριβο το toner του (62 ευρώ για 1500 σελίδες). Εγώ δεν έχω αγοράσει ακόμα (με το δοκιμαστικό την βγάζω ακόμα) και έτσι μούρχεται αντί να αγοράσω toner να...τον ξαναγοράσω!!!

 

Έχει και φθηνότερα μαγαζιά

 

http://www.skroutz.gr/s/277302/Samsung-MLT-D1042S.html

http://www.amazon.co.uk/Samsung-MLT-D1042S-Black-Toner-Cartridge/dp/B003CNFWEG/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1331378250&sr=8-1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανε refill. Τοσο που κοστιζει ο εκτυπωτης δεν αξιζει να σκασεις τοσα διπλα για τονερ.

 

Α[ την αλλη να ξερεις οτι το demo toner που εχει μεσα ειναι για 1500 σελιδες το πολυ. Το κανονικο τονερ ειναι για 5πλασιο ογκο σελιδων τουλαχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορρυ τοτε, στους περισσοτερους laser το κανονικο ειναι πολυ μεγαλυτερ του demo.

 

Ψαξε για αναγομωση ή για μη γνησια αναλωσιμα.

 

Να ξερετε επισης οτι αυτα που αγοραζετε για καινουρια ειναι μεταχειρισμενα-αναγομωμενα-ανακατασκευασμενα απο την εταιρεια. Οποτε αρκει να βρειτε καποιον που εμπιστευεστε για να αναγομωσει το δικο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γιατι αναγομωση και οχι να το κανετε μονοι σας; Θελω να το κανω και εγω αλλα το αμελω... Υπαρχουν βιντεακια στο youtube, ενα καπακι βγαζεις και γεμιζεις, 1 λεπτο δουλεια ειναι.

 

Πχ (δεν ξερω ποια σκονη-τονερ ειναι για τον 1675) http://www.ebay.com/...=item27b8ff6472

- http://www.ebay.com/...=item4aaf8610ef

 

(με τσιπακια ειναι και τα δυο - δεν ξερω αν υπαρχει για ολα τα μοντελα, εχω εναν εγχρωμο CLP 315, για μενα εχουν ηδη βγει τσιπς!)

 

 

Οποιος γνωριζει κατι παραπανω για τα ειδη toner(σκονης) μας λεει! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα η αναγομωση ειναι επικυνδινη διαδικασια γιατι ο γραφιτης ειναι εξαιρετικα καρκινογονος.

 

Εγω εχω εναν παλιο hp 1018 που εκτυπωνει τρομερα. Οταν ειδα ποσο κανουν τα τονερ προτιμησα να παρω καινουριο . Πηγα και πηρα ομως γραφιτη απο μαγαζι που πουλαγε μελανια και εκανε αναγομωσεις και με 10€ το εφτιαξα μονος μου. Εβαλα ομως μονο γραφιτη, δεν αλλαξα τυμπανο και λαστιχακια.

 

Αν καποιος θελει να κανει πληρη ανακτασκευη καλυτερα να το παει σε μαγαζι. Σε ενα καινουριο εκτυπωτη ομως κατα 99% δεν χρειαζεται. Μονο τονερ και τελος.

 

Το τσιπακι λογικα θα αλλαζει ευκολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...