Προς το περιεχόμενο

Όμορφα μέρη για περίπατο στην Αθήνα


Cossutius.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρες.

 

Η Αθήνα πέρα από τσιμεντούπολη έχει κάποια εξαιρετικά κατά την άποψή μου μέρη ώστε να πάει κάποιος να κάνει απλά τη βόλτα του, να μη ξοδέψει τίποτε και να περάσει καλα.

 

Εγώ ας πούμε εδώ και χρόνια για βραδυνές ώρες μου αρέσει να περπατώ στη Πλάκα, στα στενάκια, να ανακαλύπτω κρυμμένα μαγαζιά ή τίποτε ξεχασμένες Μπουατ και να καταλήγω πάντα στον Βράχο, απολαμβάνοντας τη θέα.(ειδικά τώρα που έβαλαν και τη σιδερενια σκάλα και δεν υπάρχει ο κίνδυνος να σκοτωθεί κανεις από τα λαξευμένα σκαλοπατάκια όπως παλιά :-P )

Η παραλία επίσης της Πειραϊκής είναι ένα όμορφο μέρος.

Για μερα εξαιρετικούς περιπάτους ή και ποδήλατο μπορεί να κάνει κανείς στο πάρκο Τρίτση, ενώ αν θέλεις να κάνεις έναν πιο "περιπετειώδη" περίπατο, υπάρχουν και τα μονοπάτια της Πάρνηθας.

Τέλος, σταθερός πάντα παραμένει και ο Λυκαβηττός.

 

Έχει κάποιος να προτείνει κάποια καλή ιδέα εντός της Αθήνας?

Ειτε για μερα είτε για βραδάκι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω αναμενω απαντησεις !!!! Παντως η Πειραικη ειναι υπεροχη για περπατημα ειτε το πρωι ειτε το απογευματακι ειτε το βραδακι , απλα σε κανουν σουρωτηρι τα κουνουπια το βραδυ :P

Παντως σε γενικες γραμμες εκτος απο το μερος που περπατας παιζει ρολο και η παρεα ή εστω το ατομο που ειστε μαζι και περπατατε αλλιως ειναι ευκολο να βαρεθεις,κατα την αποψη μου παντα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε εκει κοντα μπορεις να πας και προς φιλοππαπου στα αλλα βραχια :)

 

Επισης ωραια για περπατημα ειναι στο Αλσος του Αιγαλεω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια που αναφέρθηκε περιπετειώδης περίπατος να προτείνω μια διαδρομή :Ομόνοια-Πειραιώς-Μενάνδρου-Πλατεία Θεάτρου-Σωκράτους-Λυκύργου-Κλεισθένους.

 

Στη Πλάκα να προσθέσω τα Αναφιώτικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο και το κτήμα του Συγγρού χωρίς κάτι το ιδιαίτερο. Ένα απλό δασάκι με πολλούς χωματοδρομους. Δυστυχώς τωρα τελευταια μπαίνουν μηχανάκια και αυτοκίνητα μέσα.

 

 

Ο Εθνικός Κήπος που προαναφέρθηκε πάντως ειναι εξαιρετικό μέρος. Πραγματικός πνεύμονας μέσα στο κέντρο.

 

Προσθέτω και την Αρχαία αγορά (η οποία φυσικά περιλαμβάνεται στο μίγμα "Διονύσου Αρεοπαγίτου, Βράχος, Πλάκα, Ακρόπολη"

 

Πείτε και άλλα βρε παιδιά! Μπας και δούμε καμια νέα ιδέα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε εκει κοντα μπορεις να πας και προς φιλοππαπου στα αλλα βραχια :)

 

Επισης ωραια για περπατημα ειναι στο Αλσος του Αιγαλεω

το μπαρουταδικο νικ?

επισης και το αλσος του Περιστεριου που του κανανε αναπλαση και εχει γινει τρομερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλσος στα νέα Φιλαδέλφεια :-D .

 

 

Ρε συ... σε ποιο νέο Φιλαδέλφιο είναι το άλσος; Εγώ έχω πάει στο 1το και το 4ο νέο Φιλαδέλφιο αλλά δεν πέτυχα το άλσος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπαρχει ακομη ο ζωολογικος κηπος;;;

 

Τώρα δεν ξέρω γιατί λείπω πολλά χρόνια.

Στον καιρό μου είχε και λιοντάρια. :-D

 

http://29.media.tumblr.com/tumblr_lb3i9wyzUf1qzfmh5o1_500.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...