Προς το περιεχόμενο

Όμορφα μέρη για περίπατο στην Αθήνα


Cossutius.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτο που μου εδειξες νομιζω γαζέλα ειναι :P :P

Πηγαινα με τον παππου και την γιαγια , θυμαμαι το λιονταρι ,τα παγωνια,τις κατσικες , τις μαιμουδες, τις παπιες μεσα στη λιμνη, μου παιρνε ο παππους μου γλυφιτζουρι κοκορακι, τα λαγουδακια που ταιζα καροτοφλουδες,μια γατα που χα πιασει και πεταξει προς το λιονταρι και μετα «γιναν φιλοι» γιατι την εβλεπα κοντα κοντα στο λιονταρι οποτε πηγαινα...μεχρι που μια μερα μου πε ο παππους μου οτι εκλεισε ο ζωολογικος κηπος.τον θυμαμαι και εγω οτι ειχε παρακμασει,ελειπε το λιονταρι ,μετα οι κατσικες ελαχιστες,οι παπιες κανα δυο μεσα σε μποχα , τα παγωνια ελαχιστα, μια δυο μαιμουδες με το ζορι γενικα...χρεπι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαρινα φλοισβου και προς τα κατω εκει που ειναι οι καφετεριες κ μετα αριστερα εχει ενα δρομακι διπλα στην θαλασσα αλλα και προς τα πανω στις ολυμπιακες εγκαταστασεις εχει εναν πεζοδρομο ωραιο...Πειραικη πολυ ομορφα και νιωθεις και ασφαλεια εκει πολυ δυσκολα θα σου την πεσουν,περπατας ξενιαστος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποδηλατο εγω προτινω την διαδομη καλυβια-κερατεα.χωρις πολλα αυτοκινητα και ομορφη περιοχη.

Βεβαια εκτος κεντρου..

 

αυτο που μου εδειξες νομιζω γαζέλα ειναι :P :P

Πηγαινα με τον παππου και την γιαγια ' date=' θυμαμαι το λιονταρι ,τα παγωνια,τις κατσικες , τις μαιμουδες, τις παπιες μεσα στη λιμνη, μου παιρνε ο παππους μου γλυφιτζουρι κοκορακι, τα λαγουδακια που ταιζα καροτοφλουδες,μια γατα που χα πιασει και πεταξει προς το λιονταρι και μετα «γιναν φιλοι» γιατι την εβλεπα κοντα κοντα στο λιονταρι οποτε πηγαινα...μεχρι που μια μερα μου πε ο παππους μου οτι εκλεισε ο ζωολογικος κηπος.τον θυμαμαι και εγω οτι ειχε παρακμασει,ελειπε το λιονταρι ,μετα οι κατσικες ελαχιστες,οι παπιες κανα δυο μεσα σε μποχα , τα παγωνια ελαχιστα, μια δυο μαιμουδες με το ζορι γενικα...χρεπι.[/quote']

Τον πατερα μου τον ειχε δαγκωσει μια παπια εκει πριν χρονια,απο τοτε δεν ξαναπηγα:Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει και λιμνουλα μεσα?ωραιο φαινεται για βολτες..

 

Έχει και λιμνούλα,ναι.Πολύ ωραία πρόταση για περίπατο και για ποδήλατο αν και σ/κ γίνεται χαμός(και που δε γίνεται

θα μου πεις)

 

Τα βασιλικά κτήματα στο Τατόι νομίζω πρέπει να συμπεριληφθούν στον κατάλογο.Αν πάτε με ποδήλατο και είστε απροπόνητοι όπως εγώ,θα σας βγει λίγο η γλώσσα μέχρι να φτάσετε στο κυρίως τμήμα του αλλά αξίζει τον κόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Τον πατερα μου τον ειχε δαγκωσει μια παπια εκει πριν χρονια,απο τοτε δεν ξαναπηγα:Ρ

 

εγω πετουσα πετραδακια στις παπιες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εγω πετουσα πετραδακια στις παπιες :P

 

Εγω οταν πηγαινα η παπια ηταν πιο ψηλη απο εμενα,τι πετραδακια μου λες:Ρκαι μου εμεινε ψυχικο τραυμα(λεμε τωρα):Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω οταν πηγαινα η παπια ηταν πιο ψηλη απο εμενα,τι πετραδακια μου λες:Ρκαι μου εμεινε ψυχικο τραυμα(λεμε τωρα):Ρ

 

απο το γεφυρακι εκεινο με τη ξυλινη κουπαστη !στην πισινα or something που ηταν οι παπιες και μετα το ψωμι τους πεταγα (συνηθως μπροστα τους για να τρομαξουνε δεν ηθελα να τις σκοτωσω :Ρ ) πετραδακια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχαμε πάει πρόσφατα με τη YiN στον καταρράκτη της Πεντέλης (τώρα δεν ξέρω αν θα έχει νερό).

Με 2 ηχεία, λίγο uplifting και καφάσια μπύρας στο ρυάκι, θα γαμάει νύχτα.

Την ημέρα ήταν χαριτωμένα, αράζεις και στο "φαράγγι" που περνάει το ρυάκι και τσιλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω οταν πηγαινα η παπια ηταν πιο ψηλη απο εμενα,τι πετραδακια μου λες:Ρκαι μου εμεινε ψυχικο τραυμα(λεμε τωρα):Ρ

 

 

εγώ είχα πέσει μέσα στη λίμνούλα με τις πάπιες :eek: ... ο πατέρας μου με έβαλε στο αμάξι για το σπίτι και μου απαγόρευσε να κάτσω.. την έβγαλα τη διαδρομή όρθια καλυμμένη στη γλίτσα ενώ εκείνος είχε σκάσει στα γέλια... :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...