Προς το περιεχόμενο

Asus Zenbook UX31E στα 688 ευρώ;;;


dimoskoutr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα είδα την συγκεκριμένη προσφορά και μου φαίνεται υπερβολικά καλή, παρόλο που είναι με sandy bridge επεξεργαστή...τι λέτε;

 

Link.png Site: Προσφορά'>http://www.public.gr.../']Προσφορά Asus Zenbook

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το σωστό Link.

http://www.public.gr/prod/computers-and-software/foritoi-ypologistes/laptops/asus-zenbook-ux31e-ry010v-asimi/prod3620016pp/

 

Πολύ καλή προσφορά. Παρόμοια τιμή και στην αδερφή εταιρία Multirama

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα ζαχαρώσει όταν το είδα live στα public στην θεσ/νίκη και ψήνομαι άσχημα να το τσιμπήσω...η οθόνη του, αν δεν έχεις δεί την retina του MBP και την καινούργια του prime, σου αφήνει πολύ καλές εντυπώσεις...θυμάμαι μου είχε αρέσει πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σωστό Link.

http://www.public.gr.../prod3620016pp/

 

Πολύ καλή προσφορά. Παρόμοια τιμή και στην αδερφή εταιρία Multirama

Αυτο των μουλτιραμα ειναι 11αρι.

 

http://www.multirama...28&catid=010200

 

btw, το παρηγγειλα (παροτι θα λειπω μεχρι τις 20 του μηνα :P) και Αγιος ο Θεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα ζαχαρώσει όταν το είδα live στα public στην θεσ/νίκη και ψήνομαι άσχημα να το τσιμπήσω...η οθόνη του, αν δεν έχεις δεί την retina του MBP και την καινούργια του prime, σου αφήνει πολύ καλές εντυπώσεις...θυμάμαι μου είχε αρέσει πολύ.

 

Που ειδες την οθονη του prime?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Γλασκώβη πριν 10 μέρες (διακοπές) σε πολυκατάστημα ηλεκτρονικών...το ίδιο και το MBP με την retina...απίθανες και οι δύο πραγματικά...λες δεν μπορεί να βλέπω τέτοιες οθόνες, ειδικά στο asus μου έκατσε και στο μάτι και λόγω μεγέθους...δεν περιμένεις από τόσο μικρό μηχανάκι τέτοια ποιότητα στην οθόνη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι μ

Στην Γλασκώβη πριν 10 μέρες (διακοπές) σε πολυκατάστημα ηλεκτρονικών...το ίδιο και το MBP με την retina...απίθανες και οι δύο πραγματικά...λες δεν μπορεί να βλέπω τέτοιες οθόνες, ειδικά στο asus μου έκατσε και στο μάτι και λόγω μεγέθους...δεν περιμένεις από τόσο μικρό μηχανάκι τέτοια ποιότητα στην οθόνη...

 

Γιατι μου το κανεις αυτο?? :P Ηθελα να περιμενω το prime με την touchscreen υπομονετικα.Λεω που θα παει θα ερθει και στην Ελλαδα καποια στιγμη..Bλεπω την προσφορα στα public και προσπαθουσα να πεισω τον εαυτο μου να αγορασει το τωρινο zenbook και οχι να περιμενει το prime.Τα 600+ ευρω διαφορα(υποθετω οτι η τιμη στην οποια θα ερθει το prime θα ειναι 1300+) ευρω ηταν ενας πολυ καλος λογος.Επισης Το 1600χ900 στο απλο σε σχεση με το full hd του Prime ειχα πεισει τον εαυτο μου οτι δεν θα εχουν μεγαλες διαφορες σε μια οθονη 13,3΄.Με αυτα που μου λες τωρα με βαζεις σε σκεψεις.Εχεις δει και του απλου zenbook την οθονη ή μονο του Prime?Aν μπορεις κανε μια συγκριση και πες μας γτ με προβληματισες αρκετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασε το review που έχει κάνει το Anandtech. Έχει το new πλάι πλάι με το παλιό σε photos και δείχνει τη διαφορά στην απεικόνιση. Βασικά το μεγαλύτερο πρόβλημα του παλιού είναι ότι η οθόνη χάνει πολύ υπό γωνία, κάτι που προσωπικά δεν με νοιάζει. Σε κανονικές συνθήκες φαίνονται ίδιες και συν της άλλης 1920x ανάλυση σε τόσο μικρή οθόνη είναι too much (θα πρέπει να αυξήσεις το font size στα windows),

 

Προσωπικά παράγγειλα το παλιό γιατί δύσκολες εποχές για τα επιπλέον 600 ευρώ του prime..

 

Thanks στον topic starter για το heads up.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά παράγγειλα το παλιό γιατί δύσκολες εποχές για τα επιπλέον 600 ευρώ του prime..

 

Αυτο ξαναπες το..Και εγω στο απλο θα αρκεστω,,,Οι καλες γωνιες θεασης ειναι χρησιμες οταν βλεπεις ταινιες απο μακρια ή απο πλαινες θεσεις.Να πληρωσεις 600 ευρω γι αυτο το πραγμα και τα φωτακια στο keyboard δεν νομιζω οτι αξιζει..Αν βαλεις μεσα και λειτουργια touchscreen τοτε ισως και νααλλαζουν τα πραγματα,αλλα δεν νομιζω οτι ειναι καιρος για απληστιες,,:S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι αξίζει τόσο με την νέα τιμή πια...εγώ δεν πρόλαβα να το παραγγείλω γιατί το σκεφτόμουν...πάντως για κάποιον που ζήτησε σύγκριση της οθόνης του prime με του απλού επειδή τα έχω δει και τα δύο η διαφορά είναι υπαρκτή, όμως υπάρχει το θέμα με τα αρκετά μικρά fonts παρότι default είναι στο 150% (νομίζω). Υπάρχουν εφαρμογές που δεν κάνουν σωστό scale up. Και δεύτερον αν δεν έχεις δει καθόλου το prime η οθόνη του απλού θα σου φανεί πάρα πολύ καλή, Είναι όντως πάρα πολύ καλή εκτός από τις γωνίες θέασης από το πλάι πράγμα που δεν είναι και τόσο σημαντικό. Επειδή είδα το απλό δίπλα δίπλα με το mac air η οθόνη του απλου zenbook είναι πολύ πολύ καλύτερη για μένα τουλάχιστον! Τώρα στα 999 δεν ξέρω αν είναι τόσο καλή αγορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...