Προς το περιεχόμενο

Asus Zenbook UX31E στα 688 ευρώ;;;


dimoskoutr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικοτερα εμεινα ικανοποιημενος απο το λαπτοπ. Απλα επειδη τωρα που θα το στειλω πισω θα αργησει λογικα απο την αντιπροσωπεια (δεν εχω αλλο λαπτοπ και το χρειαζομαι), πρεπει να παρω καποιο αλλο για να εχω αυτο το διαστημα.

Οποτε μολις μου στειλουν το καινουριο θα ειμαι με 2 λαπτοπ και δεν το χρειαζομαι.

 

Οσον αφορα τις εντυπωσεις μου:

 

Δεν ξερω αν το κανει μονο σε εμενα, αλλα ανεβαζει αισθητα θερμοκρασια.

Ενω ειναι στην πριζα, στα ποδια σου δεν μπορεις να το βαλεις. Παροτι το speccy λεει οτι εχει 65 βαθμους, παρολα αυτα ζεματαει, ειδικα στο σημειο που ειναι η μπαταρια αλλα και στο πληκτρολογιο.

Ισως βεβαια να φταιει και το γεγονος οτι ειναι προβληματικη η μπαταρια.

 

Κατα τα αλλα απο εμφανιση σκιζει, πολυ καλη οθονη αλλα με κακες γωνιες θεασης (συγκριτικα με το macbook pro που εχω ειναι η μερα με την νυχτα).

Το πληκτρολογιο μου θυμιζει ενα satellite pro που ειχα (σειρα R830-R850) και δεν το βρισκω τοσο τραγικο οσο ειχα διαβασει. Τυφλο συστημα ανετα γραφω πανω σε αυτο.

Για ultrabook εχει υπερβολικα καλο ηχο (η ηχομπαρα κανει πολυυ καλη δουλεια) και 'ριχνει' ανετα και σε 15αρια/17αρια λαπτοπ.

Το touchpad με την αναβαθμιση των drivers, ειναι πλεον μια χαρα.

Αυτα τα ολιγα!

 

 

edit: Εχω ηδη πολλα μηνυματα για αγορα. Μην στελνετε αλλα.

Θενξ!

Επεξ/σία από xristoforos89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξερω αν το κανει μονο σε εμενα, αλλα ανεβαζει αισθητα θερμοκρασια.

Ενω ειναι στην πριζα, στα ποδια σου δεν μπορεις να το βαλεις. Παροτι το speccy λεει οτι εχει 65 βαθμους, παρολα αυτα ζεματαει, ειδικα στο σημειο που ειναι η μπαταρια αλλα και στο πληκτρολογιο.

Ισως βεβαια να φταιει και το γεγονος οτι ειναι προβληματικη η μπαταρια.

 

 

 

Καθόλου δεν ζεσταίνεται... είναι το πιο κρύο λαπτοπ που έχω δει μέχρι σήμερα και το δουλεύω κι εγώ στα πόδια και έχω σοβαρό θέμα με τις θερμοκρασίες... μάλλον το δικό σου είχε πρόβλημα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια μικρη ζεστη την κανει στο πισω μερος του, αλλα οχι κατι ιδιαιτερο,, το δουλευω κι εγω στα ποδια χωρις προβλημα.

 

karasardelis, το δουλευεις στο 'Battery' mode? αν ναι, τοτε ο επεξεργαστης ειναι μονιμως στα 800MHz, και εννοειται πως δεν ανεβαζει ουτε θερμοκρασια ουτε καν τον ανεμιστηρα δεν ακους! (δουλευει ομως πιο αργα)

-- εχει κι ενα Intel Turbo Boost monitor app, αν ειναι μονιμως κατω τοτε τρεχει στα 800

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια μικρη ζεστη την κανει στο πισω μερος του, αλλα οχι κατι ιδιαιτερο,, το δουλευω κι εγω στα ποδια χωρις προβλημα.

 

karasardelis, το δουλευεις στο 'Battery' mode? αν ναι, τοτε ο επεξεργαστης ειναι μονιμως στα 800MHz, και εννοειται πως δεν ανεβαζει ουτε θερμοκρασια ουτε καν τον ανεμιστηρα δεν ακους! (δουλευει ομως πιο αργα)

-- εχει κι ενα Intel Turbo Boost monitor app, αν ειναι μονιμως κατω τοτε τρεχει στα 800

 

Όχι στο performance mode αναφέρομαι... αλλιώς ρίχνει πολύ την ταχύτητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Όχι στο performance mode αναφέρομαι... αλλιώς ρίχνει πολύ την ταχύτητα...

Παιδιά στο performance Mode πως μπορούμε να το έχουμε μόνιμα; μετά από επανεκκίνηση χάνει τη ρύθμιση...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...