Προς το περιεχόμενο

Club 3D GTX 560ti G.E..116e


trek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν γινεται και δεν θα γινει ποτε αυτο απο την μερια του Insomnia.gr

 

Τωρα μια καρφωτη στο ΣΔΟΕ οπως εγινε και σε αλλα Αγγελιοsites και αναλογοι μαγκες εφαγαν προστιμα και τρεχαν στα forums των δικηγορων να σωθουν ειναι η καλυτερη λυση.

 

Go for it.

 

Υπάρχει όντως τέτοια δυνατότητα? Πήραν κάποιοι πρόστιμο επειδή αγόρασαν κάτι και του πουλαγαν σε μεγαλύτερη τιμη? Περίεργο μου φαίνεται λιγο :-$

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 168
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εχει αναφερθει και σε threads εδω με την συμμετοχη moderators μαλιστα για το κατα ποσο ειναι νομιμες οι αγγελιες στα forums.

 

Ρουφιανος ξερουφιανος καλυτερα απο το να σε κοροιδευει ο αλλος μεσα στην μουρη σου ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σε διπλανό forum αν σε ρωτήσουν για την απόδειξη και ποιο συγκεκριμένα τι τιμή αναγράφει πάνω και δεν απαντήσεις καθόλου ή δεν απαντήσεις κάτι που να είναι τουλάχιστον ίσο με την τιμή πώλησης (και μεγαλύτερο προφανώς) όχι απλά πάει άπατη η αγγελία αλλά ενδέχεται να φας και αποκλεισμό από τις αγγελίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή αναφέρθηκε το όνομα μου,ειλικρινά δεν καταλαβαίνω για ποιό λόγο δεν μπορώ να την πουλήσω όσο αξίζει..

Πολλά παιδιά πουλάνε την απλή gtx 560 προς 150ευρώ..

Δε θα ήμουν κορόιδο(μην πω τίποτα χειρότερο) αν την πούλαγα λιγότερο απο την απλή;

Στην τελική τη δίνω σε πολυ καλή τιμή σκεφτόμενος οτι την έχω αγοράσει φτηνά.

Θα μπορούσα να την έχω 160.

Με την ίδια λογική κάποιος που την έχει πάρει δώρο,πρέπει και αυτός να τη χαρίσει γιατί διαφορετικά βγάζει κέρδος.

 

Αν είναι παράνομο πάω πάσσο,ποτέ δεν παρανόμησα στη ζωή μου,αν μπορεί κάποιος να ποστάρει το νόμο θα ήμουν ευγνώμων..Έτσι και αλλιώς η κάρτα αποσύρεται απο τις αγγελίες γιατί πλέον τη χρειάζομαι.

Αλλά όταν σε ένα χρόνο την πουλήσω όσο την πήρα θα είστε ικανοποιημένοι;Τότε θα είμαι τίμιος;

Δε θα υπάρχει αδικία που αγόρασα μια κάρτα την κράτησα 1.5 χρόνο και την πουλάω ίδια τιμή;

 

Όσο για το σδοε που λέτε είναι αστειο να λέγονται απο ενήλικες αυτά τα πράγματα.

Αν είναι όντως παράνομη η πράξη ο σδόε θα μπορούσε να δράσει μόνο και εφόσον σε πιάσει επ'αυτοφωρο δηλαδή τη στιγμή που παίρνεις τα λεφτά.Το να φας πρόστιμο επειδή έχεις μια αγγελία είναι αδύνατο καθώς δεν ξέρει καν πόσο αγόρασες το προιόν.Μπορείς να επικαλεστείς οτι έγινε τυπογραφικό λάθος στην τιμή και χίλια δυο πράγματα.Λίγη σοβαρότητα παρακαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις κατ΄ ανάγκη άδικο σε αυτά που λες. Όσον αφορά το αν είσαι ή όχι παράνομος παλαιότερα που είχα δει ανάλογες συζητήσεις υπήρχε διάσταση απόψεων στο κατά πόσο σε συναλλαγές ιδιωτών τίθεται θέμα φπα.

 

Από εκεί και πέρα θα σου πω που κάνεις λάθος. Το να μην χρειάζομαι κάποια κάρτα ή το να χρειάζομαι μία και να βουτήξω 3-4 με σκοπό να τις πουλήσω δεν με κάνει πάντα τον ποιο γρήγορο που πρόλαβε να εκμεταλλευτεί κάποια προσφορά, πριν εννοώ να την εκμεταλλευτεί κάποιος άλλος. Διότι υπάρχουν και άτομα που θα σε κράξουν αλλά πράττουν τα ίδια (πουλάνε με κέρδος αντίστοιχες προσφορές). Το θέμα είναι ότι πιθανόν έχω στερήσει από κάποιον που δεν έχει απεριόριστες οικονομικές δυνατότητες την δυνατότητα να πάρει αυτή την κάρτα και να ξεμπερδεύει για καιρό. Ίσως να έχει ταλαιπωρηθεί κιόλας χωρίς λόγο πηγαίνοντας μέχρι το μαγαζί και τρώγοντας άκυρο. Πριν 5-6 χρόνια ο Κοτσόβολος εγκαινίαζε ένα κατάστημα και έδινε ασύρματο Logitech keyboard+mouse με 10€ (από 45€). Πήγε λοιπόν ένας, τα φόρτωσε όλα και έφυγε (με βάση το τι μου είπε υπάλληλος). Πόσος κόσμος (μαζί και εγώ) πήγε τζάμπα εκείνη την μέρα στο μαγαζί επειδή κάποιος κουτοπόνηρος πήγε και τα βούτηξε για να τα πουλήσει στην τελική σε πολύ καλή (και για τον αγοραστή) τιμή;

Εγώ την 560ti την πήρα, την κρατάω και θα την πουλήσω πιθανόν όταν η αξία της θα είναι στα 100€ και κάτω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάς γενικά συμφωνώ. Αν τα λες για μένα σου λέω οτι δεν ισχύουν καθώς εγώ την κάρτα δεν την πήρα εξαρχής για να την πουλήσω.Μπορεί να με προσέλκυσε η εξαιρεική τιμή αλλά αυτό δε λέει τίποτα.

Η κάρτα μου είναι δουλεμένη,δεν καθόταν σε κάποιο κουτί σφραγισμένη με σκοπό να πουληθεί.

 

Και ο βασικός λόγος που θέλω να τη δώσω είναι οι περιορισμένες δυνατότητες του συστήματος ψύξης σε συνθήκες oc.

Και με τη λογική οτι αν την έδινα 145 θα έβαζα άλλα 70ευρώ να πάρω μια 660.

 

Όσο για την τιμή τα ξαναείπα.

εδώ πχ http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/soundvideocards/88804-palit-geforce-gtx-560-smart-edition/

560 απλή στα 135 ευρώ χωρίς απόδειξη

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/soundvideocards/91005-msi-n560gtx-m2d1gd5/

560 απλή 160ευρώ

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/soundvideocards/95228-%CF%80%CF%89%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CF%84%CE%B1%CE%B9-nvidia-geforce-gtx-560-1gb-oc-edition/

560 απλή 150 ευρώ

 

 

Εγώ θα δώσω την ti φτηνότερα απο τις απλές 560(που όντως την εδινα φτηνότερα) επειδή κάποιοι γουστάρουν έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάς γενικά συμφωνώ. Αν τα λες για μένα σου λέω οτι δεν ισχύουν καθώς εγώ την κάρτα δεν την πήρα εξαρχής για να την πουλήσω.Μπορεί να με προσέλκυσε η εξαιρεική τιμή αλλά αυτό δε λέει τίποτα.

Η κάρτα μου είναι δουλεμένη,δεν καθόταν σε κάποιο κουτί σφραγισμένη με σκοπό να πουληθεί.

 

Και ο βασικός λόγος που θέλω να τη δώσω είναι οι περιορισμένες δυνατότητες του συστήματος ψύξης σε συνθήκες oc.

Και με τη λογική οτι αν την έδινα 145 θα έβαζα άλλα 70ευρώ να πάρω μια 660.

 

Όσο για την τιμή τα ξαναείπα.

εδώ πχ http://www.insomnia....-smart-edition/

560 απλή στα 135 ευρώ χωρίς απόδειξη

 

http://www.insomnia....560gtx-m2d1gd5/

560 απλή 160ευρώ

 

http://www.insomnia....1gb-oc-edition/

560 απλή 150 ευρώ

 

 

Εγώ θα δώσω την ti φτηνότερα απο τις απλές 560(που όντως την εδινα φτηνότερα) επειδή κάποιοι γουστάρουν έτσι;

 

Δηλαδή ρε παλικάρι, άντε και την πούλαγες την κάρτα!

Σε αυτόν τον κάποιο που θα την αγόραζε δεν θα έδινες την απόδειξη;

Και όταν θα την έδινες, τί θα του έλεγες;

Ξέρεις φίλε είσαι λίγο μ@κ@κ@ς εγω την πήρα 116 ευρώ και στην δίνω μεταχειρισμένη 145;

Και αυτός που θα την έπαιρνε θα σου έλεγε και ευχαριστώ;

Δεν ήταν προτιμότερο να πείς: μάγκες η κάρτα είναι αγορασμένη από την τάδε προσφορά και την δίνω τόσο γιατί δεν υπάρχει τόσο χαμηλή προσφορά (145 ευρώ) πουθένα, και όποιος γουστάρει!

Ποιό παντελονάτο το κόβω...

 

Πάντως σε διπλανό forum αν σε ρωτήσουν για την απόδειξη και ποιο συγκεκριμένα τι τιμή αναγράφει πάνω και δεν απαντήσεις καθόλου ή δεν απαντήσεις κάτι που να είναι τουλάχιστον ίσο με την τιμή πώλησης (και μεγαλύτερο προφανώς) όχι απλά πάει άπατη η αγγελία αλλά ενδέχεται να φας και αποκλεισμό από τις αγγελίες.

 

Φίλε άσε και το διπλανό φόρουμ γιατί είδαμε τι γίνεται με τα review samples, που ο άλλος δεν δίνει μία, κάνει ένα review και μετά μοσχοπουλάει στα -50 ευρώ από αρχική τιμή και τους λέμε και ευχαριστώ!!!

Και όπως είδες και αναρωτήθηκες και ο ίδιος (λίγες σελίδες παραπίσω) ο άλλος απο το lab ο reviewer εδώ την μοσχοπούλαγε την κάρτα και όχι στο lab

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Δηλαδή ρε παλικάρι, άντε και την πούλαγες την κάρτα!

Σε αυτόν τον κάποιο που θα την αγόραζε δεν θα έδινες την απόδειξη;

Και όταν θα την έδινες, τί θα του έλεγες;

Ξέρεις φίλε είσαι λίγο μ@κ@κ@ς εγω την πήρα 116 ευρώ και στην δίνω μεταχειρισμένη 145;

Και αυτός που θα την έπαιρνε θα σου έλεγε και ευχαριστώ;

Δεν ήταν προτιμότερο να πείς: μάγκες η κάρτα είναι αγορασμένη από την τάδε προσφορά και την δίνω τόσο γιατί δεν υπάρχει τόσο χαμηλή προσφορά (145 ευρώ) πουθένα, και όποιος γουστάρει!

Ποιό παντελονάτο το κόβω...

 

Θεωρητικά μιλώντας ,κατ'αρχάς πως ξέρεις οτι εμένα μου κόστισε 116ευρώ;

Μπορεί να έφαγα 10ευρώ βενζίνη για να την πάρω, μπορεί να έχασα ένα μεροκάματο 50ευρώ για να πάω να προλάβω την προσφορά,μπορεί να με γράψανε για υπερβολική ταχύτητα στο δρόμο επειδή έτρεχα να προλάβω, μπορεί μπορει..... Μπορεί να έπεσα σε χαντάκι έξω απο το μουλτιράμα και να έσπασα το πόδι μου και να μου κόστισε 3000ευρώ μαζί με την εγχείριση...

Επειδή η απόδειξη λέει 116 σημαίνει οτι τόσο κόστισε σε μένα τελικά; Μην είστε τόσο απόλυτοι και εξυπνάκηδες..

 

Κατα τ'αλλα δε θα είχα πρόβλημα να γράψω πόσο την πήρα,απλά δεν το θεώρησα απαραίτητο..Αν την ξαναβάλω στο μέλλον θα το αναφέρω.Το θέμα ειναι αν κάνει στον άλλο η τιμή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικά μιλώντας ,κατ'αρχάς πως ξέρεις οτι εμένα μου κόστισε 116ευρώ;

Μπορεί να έφαγα 10ευρώ βενζίνη για να την πάρω, μπορεί να έχασα ένα μεροκάματο 50ευρώ για να πάω να προλάβω την προσφορά,μπορεί να με γράψανε για υπερβολική ταχύτητα στο δρόμο επειδή έτρεχα να προλάβω, μπορεί μπορει..... Μπορεί να έπεσα σε χαντάκι έξω απο το μουλτιράμα και να έσπασα το πόδι μου και να μου κόστισε 3000ευρώ μαζί με την εγχείριση...

Επειδή η απόδειξη λέει 116 σημαίνει οτι τόσο κόστισε σε μένα τελικά; Μην είστε τόσο απόλυτοι και εξυπνάκηδες..

 

Κατα τ'αλλα δε θα είχα πρόβλημα να γράψω πόσο την πήρα,απλά δεν το θεώρησα απαραίτητο..Αν την ξαναβάλω στο μέλλον θα το αναφέρω.Το θέμα ειναι αν κάνει στον άλλο η τιμή..

 

Αγαπητέ το 30/ευρώ καπέλο που έβαλες στην κάρτα, έχεις βγεί έξω στην πιάτσα να δείς πως ''βγαίνει''; και πόσες ώρες χρειάζεται να δουλέψεις για να το βγάλεις;

Κατά τα άλλα μην μας λες παπάτζες και παραδέξου τουλάχιστον την ''χοντράδα'' σου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ρε είστε σοβαροί; Τι τον κράζετε τον άνθρωπο; Καλά κάνει και την πουλάει όσο γουστάρει.. Ας προλαβαίνατε την προσφορά..

 

Όταν τα μαγαζιά σας πουλάνε με "καπέλο" δεν σας ενοχλεί, το παλικάρι σας ενόχλησε;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξανα ξεθάβω θέμα... πάει τελείωσε... θα τρίβω μόνος μου τα χέρια / γελάω σαν κακός και θα χαϊδεύω την γάτα μου όταν βλέπω τέτοιες αγγελίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο βασικός λόγος που θέλω να τη δώσω είναι οι περιορισμένες δυνατότητες του συστήματος ψύξης σε συνθήκες oc.

 

Γενικά μιλάω. Ειδικότερα όμως για την κάρτα είναι πολύ κρύα. 70+ βαθμούς πιάνει όταν παίζεις κάποιο game, default και αμφιβάλλω να χτυπάει 90άρες σε overclocked καταστάσεις.

 

@bilinos

lol ρε συ, δεν κάθισα να αναλύσω το αν οι δίπλα είναι υποκριτές ή σωστοί, απλά ανέφερα ότι είχε γίνει κουβέντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ανησυχεις φιλε μου ενηλικας ειμαι και γνωριζω και την νομοθεσια καλυτερα απο εσενα σιγουρα.

 

Αλλο να πας στο καταστημα να την παρεις και αλλο να δουλευεις εσυ ή ο κολλητος σου και να την φας την προσφορα πριν ανοιξει καν το μαγαζι (ειχε πεσει συρμα απο multirama ειδικα της Θεσσαλονικης οτι γινεται χαμος με τους υπαλληλους που θαβουν τις προσφορες και ειναι κατακριτεο ακομα και απο υπαλληλους γειτονικων μαγαζιων).

 

Και που`σαι ριξε και λιγο διαβασμα πριν πεταξεις ασυναρτησιες και την επομενη φορα που θα στειλεις κατι απο αγγελιες με χαμηλοτερο παραστατικο ή χωρις να προσεχεις ;)

 

Μπορει να απαντησεις με αρλουμπες και παπαριες για να δικαιολογησεις τον τιμιο σκοπο σου και για να διαβασω την απαντηση να σου απαντησω,να ξαναστελνεις και να μπουμε σε εναν φαυλο κυκλο μπορει να μη προλαβω να τελειωσω το Project μου και να χασω 50.000€ και μετα μπορει να μεινω αστεγος και μετα μπορει να κολλησω καμια αρρωστια και μπορει να θελω 10.000€ για να νοσηλευτω και μπορει να πεσει ενα μετεωριτης στο κεφαλι μου και να πεθανω ο καημενος.

 

Τωρα αν τα 1000+ ατομα που διαβασαν το Forum πιστευεις οτι τρωνε κουτοχορτο και πιστεψαν τις δικαιολογιες σου παω πασο αλλα απο οτι βλεπω μονο ο κωτσος σου εμεινε για support και ολοι οι αλλοι σε θεωρουν Troll/βδελλα του Community.

 

Μην μπεις στον κοπο καν ignored εισαι εσυ και κατι αλλοι μαγαζατορες του insomnia.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε παληκάρια, έχουμε φτάσει στο εξευτελιστικό επίπεδο του video http://www.youtube.com/watch?v=cmrxKhaW1N4

και ακόμα λέμε και σκεφτόμαστε έτσι ''Καλά κάνει και την πουλάει όσο γουστάρει...Ας προλαβαίνατε την προσφορά..'', με το ίδιο σκεπτικό θα έλεγα πολύ απλουστευμένα ''Καλά κάνει και διορίστηκε ... Ας είχες και εσύ μέσο βουλευτή να το κάνεις'' αφήστε τον ωχαδερφισμό και ξυπνάτε ο κόσμος ψάχνει στα σκουπίδια για φαϊ, ξυπνάτε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...