Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμος για κατέβασμα ο Firefox 21 στους servers της Mozilla


SeXBOX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H έκδοση 21 του Firefox έχει προγραμματιστεί να διανεμηθεί σε όλους τους χρήστες μεθαύριο Πέμπτη, αλλά η desktop έκδοση του δημοφιλούς browser της Mozilla είναι ήδη διαθέσιμη.Δεν υπάρχει ακόμη επίσημη λίστα με τις διορθώσεις και τα νέα χαρακτηριστικά της έκδοσης 21, αλλά με βάση τα όσα είχαν δημοσιευθεί από τη beta έκδοση τα σημαντικότερα είναι:

  • Βελτιωμένο interface και λειτουργία τριών επιπέδων Do Not Track για «ανώνυμο» σερφάρισμα χωρίς καταγραφή από διαφημιστικά ρομπότ
  • Νέα λειτουργία-οδηγός για ταχύτερη εκτέλεση του browser, σε όσα συστήματα ανιχνευθεί πως απαιτείται
  • Διορθώσεις στο ιστορικό των downloads και των επισκέψεων, για καλύτερη διαχείριση και καθαρισμό
  • Βελτιώσεις στην υποστήριξη του προτύπου HTML 5, στη διαχείριση των add-ons, καθώς και στην απόδοση του browser όσον αφορά στα γραφικά
Οι εκδόσεις αφορούν στα Windows, Linux και Mac και είναι διαθέσιμες ήδη στους  FTP servers της Mozilla.

O Firefox 21 για Android δεν είναι ακόμη διαθέσιμος, κάτι που αναμένεται τις επόμενες ώρες, οπότε και θα ανέβει στο Google Play.

 

Source.png Πηγή: CubeNews.gr

Επεξ/σία από SeXBOX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ολα καλα και ευπρόσδεκτες οι αλλαγές καθε φορά μου φαίνεται πιο σταθερός για γρήγορος αλλα αν ρίξουν λιγο βάρος ακόμα στην μνήμη που καταναλώνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Στην έκδοση 21 ο firefox δεν μπορεί με καμία δύναμη να αποδεχθεί το πρόσθετο windows media player plugin. Το έχω για να ακούω τον αγαπημένο μου ραδιοφωνικό σταθμό. Με την έκδοση 20 λειτουργούσε μια χαρά.

 

Το έκανα απεγκατάσταση το ξαναεγκατέστησα δεν το βλέπει με τίποτα. Καμιά ιδέα κανείς πως διορθώνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

ποιο plugin χρησιμοποιεις; υπαρχουν 2 τετοια.

 

Το "wmpfirefoxplugin".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 5 tabs ανοιχτά και να καταναλώνει 600 mb ειναι καλα ?

Με δεκα tabs αυτη την στιγμη και καταναλωνει 332mb. Λιγο την ταχυτητα σε javascript και html 5 να βελτιωσει και θα ηταν οκ. Επισης κατι να κανει με το flash σε linux. Το shumway προχωραει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αυτό έχω βάλει. Τέλος πάντων βρήκα τρόπο και το δίορθωσα. Το πρόσθετο είναι όντως ασύμβατο με τη νέα έκδοση του firefox, παρ' όλα αυτά διορθώνεται. Ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...