Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

στο καθε προιον επανω δεξια εχει εξελιξη τιμης. Εκει βλεπεις αν εχει πεσει καθολου και πότε περιπου.

 

Αναφερομαι σε εκδοση για υπολογιστη, γιατι στη mobile δε φαινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα htc m7 dual απο skroutz μαγαζι. Ενω απο την αρχη μου ειπαν οτι εχει ελληνικα τελικα δεν ειχε. Εβαλα τη καρτα σιμ πριν το ανοιξω αλλα δεν εμφανισε ελληνικα ποτε.τους το πηγα το κρατησαν μια ημερα οτι θα πηγαινε στο σερβις της htc να περαστει. Επισης ειπαν οτι εχει ξανασυμβει δεν ειναι κατι σοβαρο. Πηγα να το παρω σημερα και μου ειπαν οκ αλλα να μη κανω hard reset. Και τρελαθηκα οπως καταλαβατε. Θα μου φερει το απογευμα αλλη συσκευη σφραγισμενη να την ανοιξουμε να βαλουμε καρτα σιμ δουμε αν βγαλει ελληνικα απο την αρχη θα παρω το αλλο αν οχι αν δε βρουμε αλλη συσκευη θα μου δωσει τα λεφτα. το κουτι επανω ειχε και τα αρχικα gr στις γλωσσες. απλα εχω προβληματιστει πια η αποψη σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το λες ΕΣΥ έτσι θα είναι. Ααα και επειδή μάλλον το "ξέχασες", για ανέφερε λίγο τις πηγές σου...

Στην Κυπρο καναν 2 χρονια να αρθουν εντελως τα C.C. Ισως απο εκει να ειδε το νουμερο ο φιλος, χωρις βεβαια να εννοω πως ειναι ιδια περιπτωση η μια με την αλλη, απλα δεν υπαρχει περιπτωση να αρθουν τα C.C. στους επομενους 1-2 μηνες εντελως, γιατι πολυ απλα ολοι θα πανε να τραβηξουν τα λεφτα τους και 8α χρεωκοπησουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι αυτη την περιοδο δεν ειναι να αγοραζεις απο πουθενα γιατι εχει πεσει τεραστιο καπελο στις τιμες.

Κλασσικα παραδειγματα τα Galaxy S5 και S6 με τιμες προ cc 350 και 502 ευρω αντιστοιχα και σε ενα μηνα κοντευουν να γινουν ακριβοτερα κατα 100ευρω περιπου.

 

Μονο τα φθηνα κινητα τυπου Moto E και Lumia 640 εχουν κρατησει καπως τις τιμες τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι αυτη την περιοδο δεν ειναι να αγοραζεις απο πουθενα γιατι εχει πεσει τεραστιο καπελο στις τιμες.

Κλασσικα παραδειγματα τα Galaxy S5 και S6 με τιμες προ cc 350 και 502 ευρω αντιστοιχα και σε ενα μηνα κοντευουν να γινουν ακριβοτερα κατα 100ευρω περιπου.

 

Μονο τα φθηνα κινητα τυπου Moto E και Lumia 640 εχουν κρατησει καπως τις τιμες τους.

Γιατι το s4 mini παει πισω πανακριβο πλεον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Ρε παιδια ποιο Σκρουτζ. Εδω και 4-5 χρονια αγοραζω κινητα απο insomnia και ειναι 1000 φορες καλυτερα!!

Μαντεψε απο που τα εχουν αγορασει αυτοι απο τους οποιους τα αγοραζεις εσυ :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια εχω μια απορια και θελω να με βοηθησει και να μου εξηγησει καποιος που γνωριζει. Γιατι στο skroutz υπαρχουν μαγαζια τα οποια πουλανε τα ιδια κινητα 200, 300 ευρω πιο φθηνα απο τα τον κοτσοβολο το media markt plaisio και τα λοιπα. ποια ειναι η διαφορα μεταξυ τους ειναι στα κινητα Η τιποτε αλλο?[/size]ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ[/size]

Για τον απλούστατο λόγο φιλέ μου ότι σε κάθε μας αγορά δυστυχώς ένα μεγάλο ποσοστό είναι ή λεγόμενη σε όλους βιτρίνα...σε κάθε είδος και γι αυτό σοφά πιστεύω κι εγώ έχω ξεκινήσει εδω και καιρό και αγοράζω μόνο διαδικτυακά ή από "αποθήκες"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για τον απλούστατο λόγο φιλέ μου ότι σε κάθε μας αγορά δυστυχώς ένα μεγάλο ποσοστό είναι ή λεγόμενη σε όλους βιτρίνα...σε κάθε είδος και γι αυτό σοφά πιστεύω κι εγώ έχω ξεκινήσει εδω και καιρό και αγοράζω μόνο διαδικτυακά ή από "αποθήκες"

Δεν ειναι "βιτρινα" τα skroutzomagaza εχουν 1-2 υπαληλους να πληρωσουν και αντε καμια μεταφορικη να τους φερει τα κινητα !

Τα μεγαλα καταστηματα εχουν 1000-2000 υπαλληλους εχουν να πληρωσουν διαφημιστηκες εταιριες / καναλια να τους παιξους φυλλαδια προσφορων που μοιραζουν μερικες να πληρωσουν και το franchise αμα τα πουλουσαν σε τιμες "skroutz" πιστεψε με δν θα εβγαιναν!

Ασε που στο skroutz τα πιο πολλα κινητα ερχονται "λαθραια" στην χωρα για να μν πληρωθει η φορολογια!(τα αγοραζουν με φορολογια απο αποθηκες τις χωρας που προοριζόντουσαν !) Για αυτο λοιπων βλεπεις τις μεγαλες διαφορες στις τιμες!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον απλούστατο λόγο φιλέ μου ότι σε κάθε μας αγορά δυστυχώς ένα μεγάλο ποσοστό είναι ή λεγόμενη σε όλους βιτρίνα...σε κάθε είδος και γι αυτό σοφά πιστεύω κι εγώ έχω ξεκινήσει εδω και καιρό και αγοράζω μόνο διαδικτυακά ή από "αποθήκες"

Ειδες οτι ρωτησε τον απριλιο του 2013? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμες στο σκρουτζ εχουν αρχησει παλι τη φυσιολογικη καθοδικη πορεια.... ! Οποιος θελει να αγορασει κινητο ας περιμενει  λιγο λογικα θα συνεχισουν να πεφτουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αναφερω απλα επειδη μου φανηκε πολυ αστειο. Εχω ενα φιλο οπου  στο λογαριασμο του στο σκρουτζ εχει στα αγαπημενα το Samsung galaxy s6 - s6 edge ,το I phone 6 και το lg g4 και του εχρεται σε ειδοποιηση στο κινητο η αλλαγη των τιμων και λεει οτι περιμενει το λαθος καποιου καταστηματος.  Οπως ειχε γινει με το galaxy s5 πιο παλια και ειχε κατεβει πολυ η τιμη του... hahaah

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...