Προς το περιεχόμενο

Nespresso αξιζει;


mikelamar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω πινω τους douwe egberts supermo Λόγο οτι τους βρίσκω στο σουπερ μαρκετ 

Κατά την γνώμη μου είναι από τους πιο αδιάφορους καφέδες που υπάρχουν σε ΣΜ. Δοκίμασε jacobs (μαύρο) ή lavazza (χρυσό ή μαύρο). Για freddo προτίμησε τους μαύρους που προανέφερα ενώ για απλό espresso νομίζω ότι ο χρυσός lavazza είναι εξαιρετικός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά την γνώμη μου είναι από τους πιο αδιάφορους καφέδες που υπάρχουν σε ΣΜ. Δοκίμασε jacobs (μαύρο) ή lavazza (χρυσό ή μαύρο). Για freddo προτίμησε τους μαύρους που προανέφερα ενώ για απλό espresso νομίζω ότι ο χρυσός lavazza είναι εξαιρετικός

 

Οι lavazza που αναφέρεις είναι συμβατοί με μηχανές της Nespresso?

 

Πάντως κι εγώ τελευταία Supremo πίνω και είμαι ικανοποιημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έκαναν δώρο μια Nespresso Inissia. Πάντα ήμουν πολύ κατά των μηχανων με καψουλες, γιατί όσες είχα δοκιμάσει δε μου φαίνονταν κάτι ιδιαίτερο.

 

Με τον πρώτο καφέ άλλαξα γνώμη. Εκπληκτική γεύση. Σε 1 λεπτό έχεις τον καφέ σου έτοιμο. Κάθε φορά όπως πρέπει. Δεν έχει "πέτυχε ο καφές σήμερα". Πάντα "πετυχαίνει".  Δεν έχεις να καθαρίσεις κάτι μετά, κλείνεις τη μηχανή και είσαι έτοιμος.

 

Ακριβό? Ναι. Προσωπικά όμως, επειδή έπαιρνα συχνά απέξω, κερδισμένος βγαίνω. Ίσως όχι όσο με μια μηχανή που παίρνει καφέ, αλλά και πάλι κερδισμένος.

 

Όπως είπα, η εξασφαλισμένη γεύση, η ταχύτητα και η απουσία οποιουδήποτε καθαρίσματος με κάνουν να μη σκέφτομαι την όντως τσιμπημένη τιμή.

 

Και για φρέντο, δε χρειάζονται 2 κάψουλες. Οι ποικιλίες με ένταση 10+ βγάζουν και στο Lungo (110 ml) πολύ ικανοποιητικό αποτέλεσμα σε ποσότητα καφέ υπεραρκετή για φρέντο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι lavazza που αναφέρεις είναι συμβατοί με μηχανές της Nespresso?

 

Πάντως κι εγώ τελευταία Supremo πίνω και είμαι ικανοποιημένος.

όχι όχι αναφέρομαι για χύμα καφέ δυστηχώς... Το κόστος μίας μηχανής με κάψουλες για εμένα είναι απαγορευτικό (3 καφέδες την μερα- freddo)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Ξεθάβω λίγο το θέμα για να ρωτήσω αν αξίζει ακόμα η nespresso για casual average καφεδάκια, ζεστα η κρύα που να έχουν ικανοποιητική ποιότητα, γεύση κλπ.

Έχει πολλές μηχανές nespresso, ποια η διαφορά τους και ποια να προτιμήσω; συνήθως πίνω 1-2 την ημέρα αλλά θέλω όσο το δυνατόν καλύτερη ποιότητα και ευκολία. Δεν έχω το χρόνο να μάθω να φτιάχνω και να αλεθω σωστά τον καφέ γιαυτό ψάχνω έτοιμη λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ικανοποιητικά αλλά ερχονται καπως ακριβα αν πινεις αρκετά ή εχει κοσμο.

Καμία διαφορά, ο μηχανισμός ειναι ίδιος σε όλες, μονο η εμφάνιση αλλάζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν την βρίσκω ελλαδισταν, μήπως κυκλοφορεί στην αμερικανική αγορά μόνο η συγκεκριμένη;

Πουντο;

στα public έχει προμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει ακόμα καλύτερη προσφορά

https://www.skroutz.gr/s/5248758/Delonghi-Nespresso-Inissia-EN80-BAE.html

 

επίσης δεν βλέπω το κουπόνι σου πουθενά, είσαι σίγουρος; αλλα και με αυτό μαζι το πάνω link είναι καλυτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...