Προς το περιεχόμενο

Αγορά TV (40 ίντσες και πάνω, φθηνή)


noa113

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.skroutz.gr/s/3750998/LG-42LN5200.html πιστευω ειναι απο τις καλιτερες μεχρι 400 ευρω,αν και στην θεση σου θα μαζευα περισσσοτερα λευτα για να παρω μια καλιτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τις 4 διαθέσιμες επιλογές:

 

1. TV με media player

2. TV με SmartTV

3. TV με Android Box

4. TV με PC

 

διάλεξα την 4η ως την πιο πλήρη. Η αλήθεια είναι ότι και το android box είναι πολύ καλός συμβιβασμός.

 

Από όλες τις παραπάνω προτάσεις και απόψεις που ακούστηκαν έχω καταλήξει να αγοράσω 42-άρα και σχετικά φθηνή. Μάλλον την LG 42LN5200 που προτείνει ο iliasmach (372€) ή την αμέσως επόμενη LG 42LN5400 (399€).

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις απόψεις και τις γνώσεις σας καθώς και για το χρόνο που διαθέσατε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά την αγόρασα πριν από μερικές ημέρες. LG 42LN5400 (399€), η 2η πιο φθηνή 42-άρα. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα να συνδέσω laptop για να δω πως είναι το HD αλλά ως εικόνα σε DVD και απλή (ψηφιακή )TV είναι μια χαρά. Βέβαια τη συγκρίνω με την παλιά μου που είχε και ~8 χρόνια στην πλάτη. Πάντως πράγματι μερικές ίντσες παραπάνω θα ήταν καλύτερα αλλά κι αυτή είναι ήδη μεγαλύτερη από την παλιά οπότε κι εδώ μια χαρά. Ευχαριστώ όλους όσους με βοήθησαν να επιλέξω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ως εικόνα σε DVD και απλή (ψηφιακή )TV είναι μια χαρά.

Οι περισσότερες τηλεοράσεις σ' αυτούς του τομείς, μια χαρά είναι.

Όταν βάλεις υλικό HD για πες εντυπώσεις, αν δεν σου' ναι κόπος.

Καλορίζικη σε κάθε περίπτωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Φίλε, επειδή σκέπτομαι να πάρω και εγώ την LG 42LN5400, θα σε παρακαλούσα, αν θέλεις, να μας πεις τις εντυπώσεις σου για τον media player.

 

Σκέπτομαι απλά να βάζω ένα στικάκι και να βλέπω ταινίες σε πλήρη οθόνη (χωρίς τα μαύρα πλαίσια) από απόσταση 2,5-3 μέτρων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε, επειδή σκέπτομαι να πάρω και εγώ την LG 42LN5400, θα σε παρακαλούσα, αν θέλεις, να μας πεις τις εντυπώσεις σου για τον media player.

 

Σκέπτομαι απλά να βάζω ένα στικάκι και να βλέπω ταινίες σε πλήρη οθόνη (χωρίς τα μαύρα πλαίσια) από απόσταση 2,5-3 μέτρων. 

Επειδή έχω σκοπό να βάλω από κάτω PC δεν έχω δώσει και πολύ σημασία στο media player. Όταν την πήρα δοκίμασα απλώς αν παίζει: έβαλα μία ταινία σε ένα φλασάκι και μπήκα στο μενού, έπαιξε αμέσως και όλα καλά. Θα δοκιμάσω για σένα και μία με υπότιτλους. Τί άλλο θέλεις να δοκιμάσω;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω σκοπό να βάλω από κάτω PC δεν έχω δώσει και πολύ σημασία στο media player. Όταν την πήρα δοκίμασα απλώς αν παίζει: έβαλα μία ταινία σε ένα φλασάκι και μπήκα στο μενού, έπαιξε αμέσως και όλα καλά. Θα δοκιμάσω για σένα και μία με υπότιτλους. Τί άλλο θέλεις να δοκιμάσω;

Αν μπορείς να βάλεις το βιντεάκι σε πλήρη οθόνη απο τις ρυθμίσεις ζουμ ( δηλαδή χωρίς τα μαύρα πλαίσια πάνω και κάτω)!

Ευχαριστώ και καλορίζικη! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά!( συγγνώμη που έχω βάλει αυτό το πόστ σε πολλά σχετικά threads )

Ψάχνω για μια τηλεόραση 38-40 ίντσες για απλή χρήση ( όχι smart, 3D ), αλλά να έχει καλή ποιότητα εικόνας όσο γίνεται ( color accuracy, pixel response time, contrast ) γύρω στα 400 ευρώ. Έχω βρει αυτό το μοντέλο της sony( την εμπιστευομαι σαν μάρκα στις τηλεοράσεις ) http://www.public.gr/product/tileoraseis/tileoraseis/tileorasi-40-sony-kdl-40rd450-led-full-hd/prod8000083pp/.

Πώς σας φαίνετε, θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάτι;

Δε βλέπω να κυκλοφορούν review από επώνυμα site για αυτό το μοντέλο και για πολλά μοντέλα που βλέπω σε ελληνικά καταστήματα και με ανησυχεί. 

 

Ευχαριστώ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι φθηνες sony δεν αξιζουν, οχι οτι ειναι κακες αλλα υπαρχουν καλυτερες στα ιδια αν οχι λιγοτερα λεφτα. Παρε την samsung j6200, ειναι η καλυτερη επιλογη σ αυτη τη κατηγορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας απο Χαλκιδική

Παιδιά δεν γνωρίζω από τεχνολογία, αλλά έβαλε προσφορά 289 Ε ο Κωτσόβολος την Samsung UE40J5100 Τηλεόραση LED.

Εχω 32" Samsung (10ετίας) την οποία θα ανεβάσω στην κρεβατοκάμαρα γιατί η παλιά έβγαλε πρόβλημα....

Το πολύ-πολύ να δω καμμιά ταινία.....αραιά και που....αλλά να μπορεί να την βλέπει από εξωτερικό σκληρό....

Παρακαλώ την βοήθειά σας

Σας ευχαριστώ

Γιώργος

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...