Προς το περιεχόμενο

Οδηγός επιλογής ηχείων για τον υπολογιστή μας.


WalkerSW

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επειδη ειμαι ετοιμος να κανω την παραγγελια θα ηθελα να ρωτησω αν αυτα ειναι τα microlabs solo 6c new http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0047CTA1C/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3FTJ2BGLE278D

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

επειδη ειμαι ετοιμος να κανω την παραγγελια θα ηθελα να ρωτησω αν αυτα ειναι τα microlabs solo 6c new http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0047CTA1C/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3FTJ2BGLE278D

.

Nαι, αυτά είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

επειδη ειμαι ετοιμος να κανω την παραγγελια θα ηθελα να ρωτησω αν αυτα ειναι τα microlabs solo 6c new http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0047CTA1C/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3FTJ2BGLE278D

.

Nαι, αυτά είναι...
Πολλά μεταφορικά όμως... Κάνω την παραγγελία και όταν έρθουν θα σας πω εντυπώσεις...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια

Μπορειτε να μου προτεινετε καποια καλα ηχεια μεχρι 50-60 ευρω?

Η χρηση τους θα ειναι για μουσικη και καμια ταινια..

θελω να εχουν καθαρο ηχο και δυνατο μπασο..Δεν εχω χωρο για 5.1 οποτε παμε σε 2.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια

Μπορειτε να μου προτεινετε καποια καλα ηχεια μεχρι 50-60 ευρω?

Η χρηση τους θα ειναι για μουσικη και καμια ταινια..

θελω να εχουν καθαρο ηχο και δυνατο μπασο..Δεν εχω χωρο για 5.1 οποτε παμε σε 2.1

Microlabs FC330

http://www.amazon.co.uk/Microlabs-FC330-Model-System-Speaker/dp/B0040N3BQI/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1411628241&sr=1-1&keywords=Microlabs+Fc330+Speaker

 

Microlabs FC360

http://www.amazon.co.uk/Microlab-FC360-speaker-system-sep/dp/B00G5MGF3S/ref=sr_1_5?s=computers&ie=UTF8&qid=1415663985&sr=1-5&keywords=Microlabs+Fc360+Speaker

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα update για οσους ψαχνοντε με την σειρα studio/multimedia της edifier r1*00

 

Παρελαβα πριν 5 μερες τα r1700bt και εχουν παιξει ~30ωρες μεχρι τωρα.

 

Καλοφτιαγμενα,πολυ βολικα με τα καλωδια τους,2 input+το bluetooth,το καλωδιο που συνδεει το ενεργο με το παθητικο πρεπει να ειναι ~2,5 μετρα.

 

Αλλα για να ειμαι ειλικρινης δεν ειναι τοσο καλα οσο τα περιμενα.Οχι οτι ειναι μαπα αλλα δεν μου ηρθε καποιο "wow factor" μολις τα ακουσα-κραταω μια πισινη μηπως θελουν πολυ περισσοτερο στρωσιμο+μηπως δεν εχουν τοποθετηθει σωστα.

Τρομερα βολικη και η συνδεση bt αν και χανει κατι επιπλεων σε ποιοτητα.

 

Στο ρεζουμε,για το ~100ευρω μαζι με τα μεταφορικα ουτε τα προτεινω,ουτε τα αποριπτω.

 

Εαν ηταν να ξαναπαραγγειλω ηχειακια αυριο *-και ηθελα να τα βαλω σε σταθερο σημειο- πιθανοτατα να το ξανασκεφτομουνα για 2.1 και πιθανοτατα για τα z623.

 

*Με την αγορα τον r1700bt φιλοδοξουσα για αρχη τουλαχιστων να παιξουν ρολο μπαλαντερ -οποτε και η φορητοτητα μετρουσε-,ηχεια στο pc(δωματιο 18μ2)/ηχο για ταινιες σε 50αρα tv και ως ambient μουσικη σε κανενα παρτακι(δωματιο ~30τμ).Αλλα μαλλων θα καταληξουν στο laptop και θα ξαναψαχτω για τα υπολοιπα,ισως με καποιο ημισοβαρο hi-fi συστημα..

 

Y.Γ Εχω ακουσματα απο hi-fi συστηματα αλλα δεν ειναι πως δεν εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενος στο παρελθων με τον ηχο τον logitech s220, παντα σε συναρτηση με το 17ευρω που κοστιζανε.Tα συγκεκριμενα ειχαν υπερτατο vfm!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα update για οσους ψαχνοντε με την σειρα studio/multimedia της edifier r1*00

 

Παρελαβα πριν 5 μερες τα r1700bt και εχουν παιξει ~30ωρες μεχρι τωρα.

 

Καλοφτιαγμενα,πολυ βολικα με τα καλωδια τους,2 input+το bluetooth,το καλωδιο που συνδεει το ενεργο με το παθητικο πρεπει να ειναι ~2,5 μετρα.

 

Αλλα για να ειμαι ειλικρινης δεν ειναι τοσο καλα οσο τα περιμενα.Οχι οτι ειναι μαπα αλλα δεν μου ηρθε καποιο "wow factor" μολις τα ακουσα-κραταω μια πισινη μηπως θελουν πολυ περισσοτερο στρωσιμο+μηπως δεν εχουν τοποθετηθει σωστα.

Τρομερα βολικη και η συνδεση bt αν και χανει κατι επιπλεων σε ποιοτητα.

 

Στο ρεζουμε,για το ~100ευρω μαζι με τα μεταφορικα ουτε τα προτεινω,ουτε τα αποριπτω.

 

Εαν ηταν να ξαναπαραγγειλω ηχειακια αυριο *-και ηθελα να τα βαλω σε σταθερο σημειο- πιθανοτατα να το ξανασκεφτομουνα για 2.1 και πιθανοτατα για τα z623.

 

*Με την αγορα τον r1700bt φιλοδοξουσα για αρχη τουλαχιστων να παιξουν ρολο μπαλαντερ -οποτε και η φορητοτητα μετρουσε-,ηχεια στο pc(δωματιο 18μ2)/ηχο για ταινιες σε 50αρα tv και ως ambient μουσικη σε κανενα παρτακι(δωματιο ~30τμ).Αλλα μαλλων θα καταληξουν στο laptop και θα ξαναψαχτω για τα υπολοιπα,ισως με καποιο ημισοβαρο hi-fi συστημα..

Ωραίος ! Ευχαριστουμε για το feedback

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή βλέπω είστε ψαγμένοι ψάχνω ηχεία 2.1 οχι τιποτα φοβερο και μεχρι 50 ευρω...
Αυτα τα δυο εχω ξεχωρισει μεχρι στιγμης... 
 

http://www.microlab.cn/product_detail.asp?id=225&bigclassid=15&smallclassid=63

 

http://www.e-shop.gr/genius-sw-g21-1250-4-piece-gaming-speakers-p-PER.505622

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα update για οσους ψαχνοντε με την σειρα studio/multimedia της edifier r1*00

 

Παρελαβα πριν 5 μερες τα r1700bt και εχουν παιξει ~30ωρες μεχρι τωρα.

 

Καλοφτιαγμενα,πολυ βολικα με τα καλωδια τους,2 input+το bluetooth,το καλωδιο που συνδεει το ενεργο με το παθητικο πρεπει να ειναι ~2,5 μετρα.

 

Αλλα για να ειμαι ειλικρινης δεν ειναι τοσο καλα οσο τα περιμενα.Οχι οτι ειναι μαπα αλλα δεν μου ηρθε καποιο "wow factor" μολις τα ακουσα-κραταω μια πισινη μηπως θελουν πολυ περισσοτερο στρωσιμο+μηπως δεν εχουν τοποθετηθει σωστα.

Τρομερα βολικη και η συνδεση bt αν και χανει κατι επιπλεων σε ποιοτητα.

 

Στο ρεζουμε,για το ~100ευρω μαζι με τα μεταφορικα ουτε τα προτεινω,ουτε τα αποριπτω.

 

Εαν ηταν να ξαναπαραγγειλω ηχειακια αυριο *-και ηθελα να τα βαλω σε σταθερο σημειο- πιθανοτατα να το ξανασκεφτομουνα για 2.1 και πιθανοτατα για τα z623.

 

*Με την αγορα τον r1700bt φιλοδοξουσα για αρχη τουλαχιστων να παιξουν ρολο μπαλαντερ -οποτε και η φορητοτητα μετρουσε-,ηχεια στο pc(δωματιο 18μ2)/ηχο για ταινιες σε 50αρα tv και ως ambient μουσικη σε κανενα παρτακι(δωματιο ~30τμ).Αλλα μαλλων θα καταληξουν στο laptop και θα ξαναψαχτω για τα υπολοιπα,ισως με καποιο ημισοβαρο hi-fi συστημα..

 

Y.Γ Εχω ακουσματα απο hi-fi συστηματα αλλα δεν ειναι πως δεν εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενος στο παρελθων με τον ηχο τον logitech s220, παντα σε συναρτηση με το 17ευρω που κοστιζανε.Tα συγκεκριμενα ειχαν υπερτατο vfm!

 

Eχω και εγω τα παρομοια r1800t και συμφωνώ 100% μαζι σου ,ουτε εμενα μου πολυ αρεσουν , το ειχα αναφέρει μερικες σελιδες πίσω  http://www.insomnia.gr/topic/514846-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AE%CF%82-%CE%B7%CF%87%CE%B5%CE%AF%CF%89%CE%BD-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE-%CE%BC%CE%B1%CF%82/page-33

Αρχικα τα ηχεια τα ειχα αναγκαστικα  πολυ κοντά το ενα με το αλλο και σχεδόν δεν μπορούσα να τα ακουσω καθολου γιατι το μπασο τους σαν να συγχρόνιζε οταν ηταν πανω απο την μεση της εντασης ρυθμισμένο και ακουγονταν σαν βουητό.

Αλαξα την θεση στο γραφειο ωστε να εχουν περισσοτερο χωρο τα ηχεια και το βουητό σταμάτησε αλλα και πάλι δεν μπορω να πω οτι με ικανοποιούν,δεν ειναι κακα πχ δεν ακουγετε ο παραμικρός θόρυβος απο το ενισχυτή όπως εχω διαβάσει σε αλλα ηχεια ,εχει μια καθαρότητα  ο ηχος αλλα ειναι λιγο ξερος .

Δεν θελω να σε απογοητεύσω, και εγω που τα εχω 2 μηνες το ιδιο τα κουω.Και εγω σε αυτα τα λεφτα(100Ε) τωρα θα πηγαινα σε 2.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσυπογραφω για τον ορο "ξερος"!

 

Μου ειχαν απαντησει απο το avclub.gr οτι κανονικα αυτα ηχεια θελουν πιο προσεγμενη πηγη,dac και αλλη καρτα ηχου αλλα προσωπικα δεν μπαινω στην διαδικασια.

Εαν οντως δεν αλλαζει ο ηχος με στρωσιμο και καλυτερη διαρυθμιση του χωρου δεν θα τα προτεινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσυπογραφω για τον ορο "ξερος"!

 

Μου ειχαν απαντησει απο το avclub.gr οτι κανονικα αυτα ηχεια θελουν πιο προσεγμενη πηγη,dac και αλλη καρτα ηχου αλλα προσωπικα δεν μπαινω στην διαδικασια.

Εαν οντως δεν αλλαζει ο ηχος με στρωσιμο και καλυτερη διαρυθμιση του χωρου δεν θα τα προτεινα.

 

Αρχικα σκεφτόμουν να πάρω μια καρτα ηχου/dac μιας και τωρα τα  συνδέω σε σχετικα παλιό λαπτοπ  αλλα επειδη θα φτιαξω αμεσα desktop ,διαβάζω οτι οι καινούριες μητρικές έχουν αξιοπρεπείς κάρτες ηχου οποτε ειπα να τα δοκιμάσω πρωτα εκει.

Αν και δεν νομίζω να αλλαξει κατι εντυπωσιακά, μονο με εξτρα sub όπως εχει κανει αυτος εδω https://www.youtube.com/watch?v=Ccd2UHGMv_4 ,γενικα αυτα τα μικρα στούντιο ηχεια έτσι πρέπει να ακούγονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...