Προς το περιεχόμενο

Οδηγός επιλογής ηχείων για τον υπολογιστή μας.


WalkerSW

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για ταινίες-gaming όπου πράγματι χρειάζεται.

Δεν έχω τηλεόραση ούτε στερεοφωνικό στο σπίτι μου, οπότε πρέπει να τα συνδυάσω όλα σε ένα στον υπολογιστή μου.

Τοτε πανε στα 330D η στα C3 αν τα αντεχεις οικονομικά!!

καλησπερα ηθελα να ρωτησω αν θελησω αργοτερα σε αυτα ηχεια να προσθεσω ενα ενισχυτη γινεται να το κανω??

ευχαριστω πολυ

http://www.e-shop.gr/genius-sp-hf1250b-two-way-hi-fi-wood-speakers-p-PER.570071

 

και αν ΝΑΙ δειξτε μου ενα π.χ....

 

Τα συγκεκριμένα ηχεία είναι αυτοενισχυομενα οποτε δεν εχει νοημα να τα συνδέσεις με ενισχυτή...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

θενκς, και εγώ σε αυτά καταλήγω μετά από λίγο ψάξιμο.Edifier 330D ή C3.

 

Λίγο πιο ακριβά τα C3 και λιγότερα watt αλλά αρκετά για μένα.

Τα c3 δεν έχουν μεταφορικά (διαθέσιμα σε e-shop και digital master) οπότε καλό και αυτό ενώ τα 330 έχουν..

 

Επίσης υπάρχει το πρόβλημα με τον ενισχυτή για ακουστικά στο 330, βάλε και το θετικό της ύπαρξης χωριστού ενισχυτή και πολλών extras στα C3... πιο πολύ προς τα εκεί κλίνω τελικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εν τω μεταξύ έχω παρατηρήσει ότι η edifier στο σαιτ της έχει ως αντικαταστάτες των c3,c6 κλπ τα c3x, c6xd τα οποία φαίνονται πιο φθηνιάρικα.


Πολύ περίεργο μου φαίνεται να αντικαθιστά τα μοντέλα αυτά με χειρότερα. Ισως για να μειώσει το κόστος;


Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω ηχεια για gaming και μουσικη.

θελω να χουν υποδοχη για ακουστικα.

Για πειτε καμια γνωμη!

 

Λεφτα?

Εν τω μεταξύ έχω παρατηρήσει ότι η edifier στο σαιτ της έχει ως αντικαταστάτες των c3,c6 κλπ τα c3x, c6xd τα οποία φαίνονται πιο φθηνιάρικα.

 

Πολύ περίεργο μου φαίνεται να αντικαθιστά τα μοντέλα αυτά με χειρότερα. Ισως για να μειώσει το κόστος;

 

Ιδεα σου είναι!!

 

Ποιοτικά ειναι ιδια και έχουν καποιες βελτιώσεις !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kοιτα επειδη σκεφτομαι να παρω και headphones λεω να μην δωσω και πολλα για ηχεια.

Γυρω στα 30-50 ευρω ας πουμε ειναι καλα?

2.1

http://www.e-shop.gr...rs-p-PER.570512

http://www.e-shop.gr...em-p-PER.505305

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος!

Εισοδο για ακουστικα εχουνε να φανταστω?

 

Οχι...

Δες αυτά αν σου ειναι απολυτη αναγκη η εισοδος για ακουστικα!!

 

 http://www.skroutz.gr/s/2952308/Hercules-XPS-2-1-Bassboost.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρίς να θέλω να γίνομαι κουραστικός, είμαι και αναποφάσιστος πολύ.. βοηθήστε με να καταλήξω..

τώρα, είμαι μεταξύ του Link.png Site: Alesis Elevate 5 και του Link.png Site: m-audio AV40 .. ποια να επιλέξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρίς να θέλω να γίνομαι κουραστικός, είμαι και αναποφάσιστος πολύ.. βοηθήστε με να καταλήξω..

τώρα, είμαι μεταξύ του Link.png Site: Alesis Elevate 5 και του Link.png Site: m-audio AV40 .. ποια να επιλέξω?

Alesis Elevate 5 για πιό καθαρό, γεμάτο και ζεστό ήχο...

 
 
 
 
 
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη θελω να μαθαινω και να καταλαβαινω καποια πραγματα, κατα την γνωμη σου πρεπει να προτιμησω 2.1 η 2.0 ηχεια (για μουσικη προοριζονται κυριως) και γιατι? Επισης, τα logitech η τα genious? Παραδοξως απο αυτη την καινουρια σειρα της logitech  δεν μπορεσα να βρω καποιο review στο διαδικτυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη θελω να μαθαινω και να καταλαβαινω καποια πραγματα, κατα την γνωμη σου πρεπει να προτιμησω 2.1 η 2.0 ηχεια (για μουσικη προοριζονται κυριως) και γιατι? Επισης, τα logitech η τα genious? Παραδοξως απο αυτη την καινουρια σειρα της logitech  δεν μπορεσα να βρω καποιο review στο διαδικτυο.

 

Κυριως για μουσική εγώ θα πήγαινα σε 2.0 και αυτό για τον απλο λογο οτι θελω να ακουω την μουσική μου οσο πιο κοντα στο προτότυπο γίνεται και μου επιτρπει η τσεπη μου.... Στα 2.1 ηχεια γενικά αλλα και κυρίως αυτης της τιμολογιακής κατηγορια τα μπασο τείνει να καλύπτει αρκετά τις υπολοιπες συχνοτητες με αποτελεσμα να μην ακους ολη την πληροφορία της μουσικής σου.... Ναι μεν αυτο το μπασο ειναι χρήσιμο και αντυποσιακό σε μια ταινια ή ένα παιχνιδι αλλά όχι στην μουσική....

 

Απο τα 2.0 που σου έχω προτεινει θα πήγαινα στα Genius

 

Απο τα 2.1 στα logi.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...