Προς το περιεχόμενο

Σχετικα με το ατυχημα στην πετρου ραλλη με το σμαρτ


kabouras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν ξαναπροκαλέσει ατύχημα, ποιός θα φταίει;

Ο περιπτεράς? :P

 

Λογικά πρέπει να του χουν πάρει διπλώματα, τα πάντα.

Αν και νομιζω οτι γενικά λειτουργει έτσι ο νομος και μενουν ελευθεροι προσωρινά.

Ισως ο παρεδωσε να μας το διευκρίνιζε αν το δει και μπορεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μετά την απολογία του προέκυψε διαφωνία μεταξύ ανακριτή και εισαγγελέα, με τη μια πλευρά να ζητεί την προφυλάκισή του, και την άλλη να προτείνει να παραμείνει ελεύθερος με τους περιοριστικούς όρους της απαγόρευσης εξόδου από τη χώρα, της εμφάνισης σε Α.Τ. της περιοχής του 2 φορές το μήνα, και της αφαίρεσης διαβατηρίου.

 

Tαξιδακι στο albania θα εκανα, μεσα σε ενα τρακτορα και ποιος με ειδε, ακου εκει να παω φυλακη σε ξενη χωρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την αναπαράσταση και απο όσα διάβασα δεν θεωρώ απίθανο να χτύπησε το ταξί και να προσπάθησε να διαφύγει και να έγινε ότι έγινε. Οταν ημουν μικρός παραλίγο να με σκοτώσει ενα 16χρονο στην πόρτα του σπιτιού μου επειδή πανικοβλήθηκε βλέποντας μπατσικό σταματημένο λιγο ποιο πέρα (ο ένας μπάτσος ψώνιζε απο το mini market κ ο άλλος τον περίμενε , δεν του έκαναν νόημα η κάτι) και φοβήθηκε , πριν πέσει στην πόρτα του σπιτιού μου έπεσε απο τη μηχανή κ η μηχανή έσκασε πάνω στην πόρτα μας. Εκείνη την ώρα άνοιγα την πόρτα να βγω να πάω να παίξω στη γειτονιά και μου φώναξε η μάνα μου να πάρω μπουφάν , αν ειχε βγει έξω θα ειχε σκάσει πάνω μου.
δηλαδή σε αυτή τη χώρα δεν υπάρχει περίπτωση να μάθουμε ποτέ , όσα χρόνια κ αν περάσουν , όσοι κ αν σκοτωθούν.
Ξέρω περίπτωση ατόμου που σκοτώνετε ο αδερφός του σε κόντρες με μηχανάκια , περνάνε 10 χρόνια και σκοτώνετε κ ο ίδιος σε κόντρες με κωλοφτιαγμένα αμάξια , ε όχι , δεν στεναχωρήθηκα γιαυτόν (ουτε χάρηκα) , όλοι έχουμε δει ή ξέραμε κάποιον που σκοτώθηκε σε αυτοκινητιστικό , δεν υπάρχουν δικαιολογίες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα..

 

αλβανος με με 3 συλληψεις για ναρκωτικα, κλεμμενα και αποπειρα ληστειας, που εχει σκοτωσει 3 ανθρωπους και τον αφηνουμε ελευθερο να γυρισει με την ανεση του στη πατριδα του (λες και χρειαζεται διαβατηριο για να το σκασει)

 

τοσο ξεπουλημενη δικαιοσυνη πια? τοσο γτπ ειμαστε πια??

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η κοπέλα στο περίπτερο ήταν πρωην σύντροφος του 27χρονου; Ένα από τα άλλα 2 θύματα; Ελεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα..

 

αλβανος με με 3 συλληψεις για ναρκωτικα, κλεμμενα και αποπειρα ληστειας, που εχει σκοτωσει 3 ανθρωπους και τον αφηνουμε ελευθερο να γυρισει με την ανεση του στη πατριδα του (λες και χρειαζεται διαβατηριο για να το σκασει)

 

τοσο ξεπουλημενη δικαιοσυνη πια? τοσο γτπ ειμαστε πια??

μου επιτρέπεις να σταθώ σε αυτό και να ρωτήσω, τι σχέση έχει η εθνικότητα του  με το έγκλημα; 

Δεν νομίζω να είναι μπορεί να χαρακτηριστεί δολοφονία ακόμη.

Γιατί όχι?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι ιδεα μου ή παρα πολλα σμαρτακια τρεχουν εντος πολης και συνηθως απο τους νεαρους κατα βασην οδηγους τους.

Ισως εχω λαθος εντυπωση αλλα ειναι χαρακτηριστικο ο θορυβος του σμαρτ οταν παει πατητο.

 

Ισως ειμαι και επηρεασμενος απο αντιστοιχο ατυχημα (βασικα ισως σχεδον ιδιο) που εγινε στο ηρακλειο σε κεντρικο δρομο οπου ενα σμαρτακι πριν 4-5 χρονια περασε πανω απο μια παρεα  και διαμελισε ενα νεαρο ποδοσφαιριστη.  Ετρεχε οσο δε πηγαινε αλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκείνη την ώρα άνοιγα την πόρτα να βγω να πάω να παίξω στη γειτονιά και μου φώναξε η μάνα μου να πάρω μπουφάν , αν ειχε βγει έξω θα ειχε σκάσει πάνω μου.

 

:lol: :lol: :lol: Αυτές οι μανάδες με τις ζακέτες και τα μπουφάν πρέπει να έχουν σώσει κόσμο και κοσμάκη τελικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου επιτρέπεις να σταθώ σε αυτό και να ρωτήσω, τι σχέση έχει η εθνικότητα του  με το έγκλημα; 

 

Καμία!

 

Αλλά....έρχεσαι σε μια ξένη χώρα...εχεις αποδεδειγμένα παραβατική συμπεριφορά ΓΙΑΤΙ σε αφήνουν να κυκλοφορείς ελεύθερος και δεν σε στέλνουν πακετάκι πίσω;

 

Just saying...δεν μας φτάνουν τα δικά μας καλόπαιδα; Θελουμε και εισαγωγής; Ποιός ο λόγος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου επιτρέπεις να σταθώ σε αυτό και να ρωτήσω, τι σχέση έχει η εθνικότητα του  με το έγκλημα; 

Γιατί όχι?

 

 

Καμια, εξαλλου δεν εκανε κατι το περιεργο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...