Προς το περιεχόμενο

Σχετικα με το ατυχημα στην πετρου ραλλη με το σμαρτ


kabouras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά δεν γνωρίζω κανέναν οδηγό τα τελευταία 20 χρόνια που να έκανε πραγματική εξέταση σε οφθαλμίατρο για να πάρει το δίπλωμα.

 

Το ίδιο και με τις γνωματεύσεις για γυμναστήρια και αθλητικές δραστηριότητες.

Oυτε εγω εκανα, μου πε ο δασκαλος παμε στο γιατρο και δωσε μου ενα 50αρικο, τι λες του λεω εγω γιατι; Για τον γιατρο να ξεμπερδευεις, δεν εχω του πα, αν δεν μου δινει γνωματευση ασε θα παω σε δικο μου, με τα πολλα μου πε ενταξει αν και τσαντικστηκε.

Τωρα ποιος θα το επαιρνε το 50αρι δεν ξερω απο τους 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μπουρου μπουρου σημασια εχει οτι θελουμε πολλα χαστουκια ακομα ως λαος για να στρωσουμε

Επεξ/σία από kabouras
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εμένα με έκοψαν την πρώτη φορά για την οπισθογωνία , ηταν μια χοντρή σπασ..... μου το ειχε πει ο δάσκαλος , πρόσεχε με αυτή μου έχει κόψει πόσους, το πρόβλημα δεν το ειχα εγώ , απλά σου μίλαγε συνεχώς και χωρίς να χρειάζεται και σε μπέρδευε , αν οδηγούσα στην καθημερινότητα και μου το έκαναν αυτό είχα τραβήξει μπουνιά στα δόντια με τη μια. 

 

την επόμενη με πέρασαν αν και με φρενάρισαν γιατι πήγα να φάω ενα καθρέφτη σταθμευμένου αμαξιού , μου έλεγε για την τσόντα της τζούλιας αν την έχω δει και αφαιρέθηκα !

 

απο τότε έχω να οδηγήσω , μετά μου έδωσε ο αδερφός μου το αμάξι του αλλα μου λέει άστο θα μας σκοτώσεις , οδηγούσα ωραία αλλα δεν μπορούσα να κόψω ταχύτητα 

 

πάντως το πόστ σου με συγκίνησε και οταν ειδα την χρονολογία του account σου παραλίγο να βάλω τα κλάματα .

/friend invite

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν γνωρίζω κανέναν οδηγό τα τελευταία 20 χρόνια που να έκανε πραγματική εξέταση σε οφθαλμίατρο για να πάρει το δίπλωμα.

 

Το ίδιο και με τις γνωματεύσεις για γυμναστήρια και αθλητικές δραστηριότητες.

εγω και ολοι μου οι φιλοι που καναμε πραγματικη εξεταση ειμαστε απο αλλο πανητη μαλλον !

επισης απο τα γυμναστηρια σε κοβω να μη περνας ουτε απο εξω οποτε λογικο το βρισκω να εχεις οτιναναι αποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Προσωπικά δεν γνωρίζω κανέναν οδηγό τα τελευταία 20 χρόνια που να έκανε πραγματική εξέταση σε οφθαλμίατρο για να πάρει το δίπλωμα.

 

Το ίδιο και με τις γνωματεύσεις για γυμναστήρια και αθλητικές δραστηριότητες.

 

Εγώ προσωπικά σε οφθαλμίατρο πήγα κανονικά, δεν λάδωσα και πήρα δίπλωμα με την πρώτη.

 

Και βασικά βρίσκω ιδιαίτερα εντυπωσιακό το γεγονός ότι υπάρχουν άτομα που χρειάζεται να δώσουν πάνω από μία φορά για να πάρουν δίπλωμα. Κατά την άποψή μου, εάν κόβεσαι μία φορά θα πρέπει να σου απαγορεύουν να δώσεις για ένα εύλογο χρονικό διάστημα, ας πούμε 2-3 χρόνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλαχιστον το 1/3 αυτης της χωρας ειναι απατεωνες, μαλακες ελληνες.

.

Απο τοτε εκανα μπρατσα, προπονηθηκα στο σκληρο βλεμα .... κανω εμφανες οτι δν σηκωνω μυγα στο σπαθι μου και θα κερδισω ακομα και αδικο να εχω.

.

.

Παιζουν απειροι κουτοπονηροι ειναι και ειλικρινα μακαρι να μας ειχαν κατακτισει οι γερμανοι τοτε.

 

 

Oh_the_irony.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

. Κατά την άποψή μου, εάν κόβεσαι μία φορά θα πρέπει να σου απαγορεύουν να δώσεις για ένα εύλογο χρονικό διάστημα, ας πούμε 2-3 χρόνια.

 

 

Ειναι γνωστό εδω και χρόνια το λάδωμα στα διπλώματα ειδικά στις μεγαλουπόλεις. Αρκετοί αναγκάστηκαν και τα έσκασαν για να περάσουν εξετάσεις, ενω είχαν φθάσει να κάνουν μέχρι και καταγγελίες.

Στην επαρχία, τα πράγματα είναι καλύτερα απ όσο ξέρω.

 

Σκοπός ειναι να μάθει κάποιος να οδηγάει. Το αν στην οπισθογωνία θα περάσει 2 εκατοστά το όριο δεν ειναι ανικανότητα οδήγησης. Ειναι μια βλακεία για να κοπείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά σε οφθαλμίατρο πήγα κανονικά, δεν λάδωσα και πήρα δίπλωμα με την πρώτη.

 

Και βασικά βρίσκω ιδιαίτερα εντυπωσιακό το γεγονός ότι υπάρχουν άτομα που χρειάζεται να δώσουν πάνω από μία φορά για να πάρουν δίπλωμα. Κατά την άποψή μου, εάν κόβεσαι μία φορά θα πρέπει να σου απαγορεύουν να δώσεις για ένα εύλογο χρονικό διάστημα, ας πούμε 2-3 χρόνια.

καλή ιδέα ,αυτό θα εκτοξεύσει την τιμή του λαδώματος στα ύψη και όλοι θα λαδώνουν ξέρουν δεν ξέρουν να οδηγούν απο φόβο μην τους κόψουν και κάνουν 3 χρόνια να ξαναδώσουν 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η οπισθογωνία δεν είναι παράνομη? επιτρέπεται να το κάνεις αυτό σε κανονικές καταστάσεις? :P

 

Κάποτε,κάποιο μέλος την είχε παρουσιάσει ως "αμφιβόλου νομιμότητας".

Μου έχει χρειαστεί όμως ούκ ολίγες φορές στο παρκάρισμα,γιατί η συγκεκριμένη θέση στην γειτονιά μου παίζει να καταληφθεί εντός 15" (όσο θα μου πάρει να κάνω γύρο το τετράγωνο) και να ελευθερωθεί μετά απο μια βδομάδα.

Μπάστακες...μπάστακες everywhere...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά σε οφθαλμίατρο πήγα κανονικά, δεν λάδωσα και πήρα δίπλωμα με την πρώτη.

Και ο οφθαλμίατρος σου έκανε την απαρχαιωμένη εξέταση διαβάσματος του πίνακα σε φως ημέρας, μαζί με το τεστ αχρωματοψίας. Είναι αρκετά αυτά κατά τη γνώμη σου ώστε να διασφαλιστεί ότι η όραση κάποιου θα είναι ικανοποιητική για οδήγηση μέχρι τα 65 του?

 

Και βασικά βρίσκω ιδιαίτερα εντυπωσιακό το γεγονός ότι υπάρχουν άτομα που χρειάζεται να δώσουν πάνω από μία φορά για να πάρουν δίπλωμα. Κατά την άποψή μου, εάν κόβεσαι μία φορά θα πρέπει να σου απαγορεύουν να δώσεις για ένα εύλογο χρονικό διάστημα, ας πούμε 2-3 χρόνια.

Εγώ πάλι βρίσκω ιδιαίτερα εντυπωσιακή τη δική σου άποψη!

 

Οι εξεταστές μερικές φορές είναι υπερβολικά αυστηροί και απαιτητικοί στην περίπτωση που δεν δώσεις στη σχολή μερικούς τενεκέδες λάδι, αν δώσεις γίνονται ελαστικοί όσο δεν παίρνει άλλο.

 

Επίσης ποια η διαφορά αν απαγορευτεί να ξαναδώσει κάποιος για το "εύλογο" διάστημα των 2-3 ετών? Θα είναι τιμωρία για όποιον κάνει λάθος/η στην εξέταση, ή μέσα σε αυτό το διάστημα ένας άχρηστος μπορεί να αποκτήσει ικανότητες οδήγησης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και ο οφθαλμίατρος σου έκανε την απαρχαιωμένη εξέταση διαβάσματος του πίνακα σε φως ημέρας, μαζί με το τεστ αχρωματοψίας. Είναι αρκετά αυτά κατά τη γνώμη σου ώστε να διασφαλιστεί ότι η όραση κάποιου θα είναι ικανοποιητική για οδήγηση μέχρι τα 65 του?

 

Δεν θυμάμαι, πάνε καμιά δεκαριά χρόνια που πήρα δίπλωμα. Φαντάζομαι για να τα λες αυτά θα ήταν. Ποιό τεστ πιστεύεις ότι θα πρέπει να κρίνει το αν κάποιου η όραση είναι αρκετά καλή ώστε να μπορεί να οδηγεί;

 

 

Εγώ πάλι βρίσκω ιδιαίτερα εντυπωσιακή τη δική σου άποψη!

 

Οι εξεταστές μερικές φορές είναι υπερβολικά αυστηροί και απαιτητικοί στην περίπτωση που δεν δώσεις στη σχολή μερικούς τενεκέδες λάδι, αν δώσεις γίνονται ελαστικοί όσο δεν παίρνει άλλο.

 

Δεν βρίσκω με ποιόν τρόπο οι εξεταστές μπορούν να γίνουν υπερβολικά αυστηροί σε κάτι τόσο γελοιοδώς εύκολο όπως οι εξετάσεις για δίπλωμα οδήγησης. Αν θες ανέλυσέ το.

 

Εάν και εφόσον δεν έχουν αλλάξει τα δεδομένα από τότε που είχα δώσει (αν δηλαδή οι εξετάσεις περιλαμβάνουν πορεία με 30 χλμ/ώρα, παρκάρισμα και οπισθοπορία με γωνία, πράγματα που τα έχεις κάνει περίπου 300 φορές με το δάσκαλο πριν δώσεις και που τα έχεις μάθει τουλάχιστον παπαγαλία στο αυτοκίνητό του) τότε είναι πολύ δύσκολο να σε κόψουν, εάν και εφόσον ακολουθείς τις εντολές των εξεταστών. Προφανώς, άμα ακουμπήσεις πεζοδρόμιο ή αν σου πουν στρίψε δεξιά και εσύ στρίψεις αριστερά θα σε κόψουν. Για αυστηρότητα σε τέτοιες χοντράδες μιλάμε, όμως;

 

 

Επίσης ποια η διαφορά αν απαγορευτεί να ξαναδώσει κάποιος για το "εύλογο" διάστημα των 2-3 ετών? Θα είναι τιμωρία για όποιον κάνει λάθος/η στην εξέταση, ή μέσα σε αυτό το διάστημα ένας άχρηστος μπορεί να αποκτήσει ικανότητες οδήγησης?

 

Θα μάθει να παίρνει τις εξετάσεις στα σοβαρά, αν έχει ένα κάποιο κόστος σε περίπτωση που κοπεί. Ενώ τώρα απλά δίνει καπάκια όσες φορές γουστάρει χωρίς καμιά συνέπεια (πλέον της οικονομικής).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...