Προς το περιεχόμενο

Free Bitdefender Total Security 2015 (100% discount) για 6 μήνες


savageGR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ είχα απενεργοποίησει το renewal και ευτυχώς λειτούργησε κανονικά. Αυτή την στιγμή μου δίνουν και προσφορά 30 ευρώ το 2015 για 3 pc. Δεν το κόβω όμως γιατί αυτή η στρατηγική τους ήταν αρκετά ύπουλη. Οπότε defender για τα win και μετα linuxάκι και άγιος ο Θεός! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο defender είναι σαν να μην έχεις τίποτα.  Το μόνο antivirus που κατάφερε να μην πάρει ούτε μισό αστέρι στα τεστ του av-test.org.  Καλύτερα βάλε ένα free ό,τι να ναι, πιο προστατευμένος θα είσαι. 

 

3d3efb6c2ad9478970dbff2dd3f9646c.png

 

ΠΗΓΗ:  http://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/windows-8/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτά σε ποσοστό 80 με 85 τοις εκατό χρησιμοποιώ linux, τις φορές που χρησιμοποιώ windows προσέχω (όσο μπορώ) και από τον καιρό που είχαμε αυτόν τον μπάσταρδο που σου κλεινε το μηχάνημα σε 60 δευτερόλεπτα (τον κερατά) δεν έχω "πιάσει" κάτι. Είχα ή avg ή avira ή defender (τα τελευταία χρόνια) και ανά κάποια διαστήματα έλεγχα τους δίσκους με κάποιο επώνυμο (bitdefender, norton...). Αλλά η αλήθεια είναι ότι τώρα είδα μια προσφορά που με ένα 20άρικο σου δίνουν το total security για 3 μηχανήματα οπότε ίσως να το ξανασκεφτώ. Πάντως το automatic renewal είναι απατεωνιά και θα έπρεπε να στο βγάζει με ΜΕΓΑΛΑ γράμματα όταν κάνεις την εγκατάσταση και να σου υπενθυμίζει πολλάκις πριν προβούν στην είσπραξη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο defender είναι σαν να μην έχεις τίποτα.  Το μόνο antivirus που κατάφερε να μην πάρει ούτε μισό αστέρι στα τεστ του av-test.org.  Καλύτερα βάλε ένα free ό,τι να ναι, πιο προστατευμένος θα είσαι. 

 

 

Το διάβασες καλά αυτό που πόσαρες ????

 

Αυτό είναι το  Bitdefender και όχι το windows defender  ( Αυτό που είναι μαζί με τα win8 και υπάρχει εδώ και χρόνια και σαν δωρεάν !)  

 

Προσωπικά το πάνω (όχι όμως το total! μιλάω για αυτό 

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2460963,00.asp

αλλά την έκδοση 2014 ), το χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια και δεν είχα κανένα πρόβλημα ποτέ από  την αξιοπιστία του! Αν ψάξεις μάλιστα είναι ένα από τα καλά, οπότε δεν έχει καμία σχέση με αυτό τον windows. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το πήρα, στα κομμάτια να πάει. Μόλις πάω σπίτι θα ενημερώσω για την διαδικασία του automatic renewal. Θυμάμαι πέρυσι για να το ρυθμίσεις ήταν κάπως περίεργο και κρυμμένο μέσα στο site της avangate. Θα πρέπει να το ψάξω και για μένα γιατί πέρυσι το ρύθμισα αλλά φέτος σκέφτομαι μήπως ξαναγυρνάει στα default και πρέπει να το ξανααπενεργοποιήσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ το διάβασα.  Εσύ διάβασες το προηγούμενο ποστ στο οποίο απάντησα? 

http://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/windows-8/october-2014/bitdefender-internet-security-2015-144087/

οτι να ναι καταλαβαίνεις. Το λινκ λέει δεν χάνει ούτε μισό ιό, όχι μισό αστέρι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που μπορώ να βρω είναι αυτό:

http://www.bitdefender.com/support/i-do-not-want-the-automatic-renewal-542.html

 

Αυτό που βλέπω είναι ότι υπάρχει το automatic renewal στην έκδοση 2014 ενώ στην καινούρια έκδοση δεν αναφέρει τίποτα πουθενά...

 

EDIT: ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Λοιπόν κοπέλια...δείτε πως έχει το πράμα. Πάτε εδώ --> https://secure.avangate.com/myaccount/?t=1417477610

 

Κάνετε login με το email που αγοράσατε το bitdefender και με τον κωδικό σας (εγώ είχα ξεχάσει τον δικό μου από πέρυσι και τον επανέφερα) και έπειτα πάτε στην καρτέλα My Products. Στην μεσαία στήλη υπάρχει το automatic renewal το οποίο μπορείτε να κάνετε disable (έρχεται και email που σε ενημερώνει). Επίσης μετά πατήστε και το save για καλό και για κακό. Σε εμένα παρότι στο 2014 είχα επιλέξει να μην το έχω αυτό το ξανάβαλε. Εσκεμμένα? Ίσως...

 

Επίσης αν κάποιος χρεώθηκε χωρίς να το θέλει, σύμφωνα με το πρώτο link που έδωσα μπορεί να γίνει refund.

 

Αυτά και προσοχή του χρόνου μην την πατήσετε!!!

 

Υ.Γ.> Δεν έχω καμία σχέση με καμία από τις παραπάνω εταιρείες! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια κι εμενα με χρεωσαν renewalκαι δε θελω. Ειναι μεσω paypal . Ti βηματα ακολουθω για refund; Ειναι μεσω paypal. Τι βηματα ακολουθησατε οσοι την πατησατε; Κατευθειαν dispute sto paypal ή πρωτα σε αυτους;

 

Τελικα ανοιξα ticket to link του φιλου απο πανω. Τους εξηγω οτι δεν επιθυμω renewal kai οτι το εκαναν χωρις τη συγκαταθεση μου και ζητω βεβαια επιστροφη χρηματων. θα περιμενω απαντηση και μετα αν χρειαστει dispute sto paypal. Kαποιος απο τους αλλους που χρεωθηκαν πηρε πισω λεφτα ,είχε καποια ανταποκριση; Ακου 89,95$ gia to bitdefender αω ηρταν θα το επαιρνα με 29,95 alla  epeidh κανουν τετοια μακρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...