Προς το περιεχόμενο

[Car Camera] BLAUPUNKT DVR A 1.0 FHD - 39,99 € @ mediamarkt για Τετάρτη 19/11, 9:00 -21:00 [ΤΕΛΟΣ]


evankouros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγόρασε (παρήγγειλε) κάποιος την κάμερα και τελικά μετάνοιωσε και δεν θα την παραλάβει; Επειδή γύρω στις 8:30 που αποφάσισα να την πάρω, είχε ήδη εξαντληθεί. :-( Αν ναι, ενδιαφέρομαι ! Θα μπορούσε να μου στείλει τον κωδικό παραγγελίας και θα μπορούσα να την παραλάβω από ένα κατάστημα και να πληρώσω εκεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα νωρίτερα αλλά αντυπώσεις από αύριο πάνω στο αμάξι!

Δεν μπόρεσα να τη λειτουργήσω με το USB καλώδιο. Θέλει το φορτιστή στο αμάξι για να κάνει εγγραφή! Αλλιώς λειτουργεί είτε ως PC camera είτε ως usb stick ...

Μικρό κουτάκι και συσκεαυασία... πολύ διακριτικό .... σιγά μην κινήσει την περιέργια αστυνομικού!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικη κι εύχομαι ποτέ να μην χρειαστείς αυτό που καταγράφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικη κι εύχομαι ποτέ να μην χρειαστείς αυτό που καταγράφει!

Ευχαριστώ,

βασικά την πήρα πιο πολύ για δοκιμή και για καταγραφή ωραίων διαδρομών... δεν σκοπεύω να την έχω πάνω στο αμάξι όλη την ώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ καλύτερη (έχω αγοράσει 2) με πολύ λιγότερα (γύρω στα 21 ευρώ)

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-HD-Motion-Detection-Mini-1-5-Car-Vehicle-Video-DVR-Camera-G-sensor-Seamless/704074729.html

 

 

Γιατί λες πως είναι καλύτερη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ,

βασικά την πήρα πιο πολύ για δοκιμή και για καταγραφή ωραίων διαδρομών... δεν σκοπεύω να την έχω πάνω στο αμάξι όλη την ώρα!

 

@ "iceman":

Αφού μπορείς & πηγαίνεις ακόμη εκδρομές σε όμορφα μέρη, βεβαίως & να τη χρησιμοποιείς & να postάρεις & τίποτε σχετικά video! ;)

Για πες μας όμως, τα "12 infrared LEDs for perfect night vision at close range (black and white)"... πού βρίσκονται στην camera; Στις photos δεν φαίνονται.

 

Γιατί λες πως είναι καλύτερη;

 

@ "limplixos":

Κι εγώ την ίδια απορία έχω. Η μόνη μικροδιαφορά που είδα στα specs, είναι πως στο Ali λένε ότι έχει μπαταρία 600 mAh αντί 240 αυτής του θέματος, έτσι κι αλλιώς όμως μάλλον πρέπει να τη συνδέεις για να τραβάει video.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί λες πως είναι καλύτερη;

 

Κοίτα δεν έψαξα αναλυτικότερα τα specs της blaupunkt γιατί τα site που την έχουν τα βάζουν λίγο περιληπτικά, αλλά και μόνο το γεγονός της μεγαλύτερης μπαταρίας και του novatek chip την κάνουν εξαιρετικό value for money. Ακόμα και αν υποθέσουμε οτι είναι η ίδια κάμερα (γιατί το πίσω μέρος με την οθόνη είναι απολύτως ίδιο) στα 23 ευρώ αξίζει να την περιμένεις απο Κίνα!

 

Για την sd card ταχύτητες 4-6 είναι ΟΚ (άλλωστε οι φτηνές 10άρες είναι μάλλον 6άρες). Εγώ γράφω σε 1280Χ720 σε μια 4άρα 8gb, για οικονομία χώρου, γιατί οι μεγάλες αναλύσεις μου τη γέμιζαν την 8άρα μέσα σε 2 ημέρες (περίπου 4-5 ώρες εγγραφών συνολικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα δεν έψαξα αναλυτικότερα τα specs της blaupunkt γιατί τα site που την έχουν τα βάζουν λίγο περιληπτικά [...]

 

Σε βλέπω απρόσεκτο! :P Τα είχα ψάξει/postάρει εγώ. :mrgreen: 

 

Για την sd card ταχύτητες 4-6 είναι ΟΚ (άλλωστε οι φτηνές 10άρες είναι μάλλον 6άρες). Εγώ γράφω σε 1280Χ720 σε μια 4άρα 8gb, για οικονομία χώρου, γιατί οι μεγάλες αναλύσεις μου τη γέμιζαν την 8άρα μέσα σε 2 ημέρες (περίπου 4-5 ώρες εγγραφών συνολικά).

Thanks για την πληροφορία για τις ταχύτητες των καρτών, γιατί ψαχνόμουν για "σίγουρη" Class 10 στα 32 GB, που κοστίζουν σχεδόν όσο η κινέζικη car-cam  :rolleyes: (η καλύτερη προσφορά που βρήκα είναι στα 15,90 € η SAMSUNG MB-MP32DA/EU 32GB EVO MICRO SDHC CLASS 10 WITH ADAPTER).

 

Όταν όμως γεμίσει η οποιαδήποτε κάρτα, δεν ξαναγράφεται σβήνοντας τις παλιότερες καταγραφές αυτόματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε βλέπω απρόσεκτο! :P Τα είχα ψάξει/postάρει εγώ. :mrgreen: 

 

Thanks για την πληροφορία για τις ταχύτητες των καρτών, γιατί ψαχνόμουν για "σίγουρη" Class 10 στα 32 GB, που κοστίζουν σχεδόν όσο η κινέζικη car-cam  :rolleyes: (η καλύτερη προσφορά που βρήκα είναι στα 15,90 € η SAMSUNG MB-MP32DA/EU 32GB EVO MICRO SDHC CLASS 10 WITH ADAPTER).

 

Όταν όμως γεμίσει η οποιαδήποτε κάρτα, δεν ξαναγράφεται σβήνοντας τις παλιότερες καταγραφές αυτόματα;

 

έχεις πληροφορία αν όντως έχει το novatek chip η blaupunkt; όπως και να έχει, ακόμα και ολόϊδια να είνια τα χαρακτηριστικά η κινέζα έρχεται πιό φτηνα (γιατί και για την μεγαλύτερη μπαταρία δεν ορκίζομαι, άλλωστε οι κινέζοι συχνά λένε άλλα αντί άλλων).

 

Εννοείται οτι κάνει overwrite τις παλιότερες εγγραφές αλλά δεν νομίζω οτι κάνει selective delete κάποιον εγγραφών, αν το έχω παρατηρήσει σωστά εκεί που γράφει σταματάει για 1-2 λεπτά και υποθέτω οτι φορμάρει στα γρήγορα την sd - και συνεχίζει την εγγραφή χωρίς άλλη παρέμβαση του χρήστη. Περιμένω μια noname κινέζικη 32άρα micro sdhcγια να κάνω δοκιμές πόσο πίσω κρατάει αρχεία όταν πλησιάζει το γέμισμα, ώστε να επιβεβαιώσω οτι όντως φορμάρει όλη την κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...