Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με unroot σε LG G2


dimitris_213

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω ένα πρόβλημα με το g2. Είμαι root με το iroot, και εχω εγκαταστήσει την OptimusG3 V1.4.1 Rom και TWRP recovery το οποίο εγκατέστησα με το autorec. Έχω αποφασίσει να επιστρέψω σε stock με τον τρόπο που περιγράφετε εδω http://forum.xda-developer....php?t=2432476, όταν ξεκιναω την διαδικασία σταματαει στο 2% και μετα μου λεει οτι υπάρχει πρόβλημα στην σύνδεση. Στην οθόνη του κινητού σταματαει στο 0% και δείχνει μονο "Rooted and B66",. Δεν ξερω τι σημαινει αυτο και δεν μπορω να το κανω unroot. Μπορεί καποιος να με βοηθήσει?????????

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι βεβαίως και το έχω σε download mode πατώντας το volume + και το συνδέω με το καλώδιο USB

 

Sent from my iPad using Insomnia

Και πιστεύω ότι ακολουθώ βήμα προς βήμα τον οδηγό έχω κάνει restart στο PC Έχω αλλάξει και θύρες στον υπολογιστή δεν ξέρω τι γίνεται ....

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το έκανε; Τελικά βρήκες άκρη;

 

Sent from my iPad using Insomnia

Ξέχασα να πω ότι έχω win 8.1 δεν ξέρω να παίζει κάποιο ρόλο αυτό

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ οποτε πρεπει να ψαξω και εγω να βρω διαφορους drivers.......εγινε φιλε μου ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου.


εαν βρω καποιους αλλους πρεπει να απεγκαταστησω τους παλιους ή δεν παιζει καποιο ρολο αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια για να μην ανοιξω άλλο θέμα ήθελα να ρωτήσω αν κάνω root το g2 και μετα κάνω unroot και βάλω την stock rom αν τύχει να το παω στο service θα φαίνεται οτι έχει γίνει root και οτι έχει χάσει την εγγύηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εμένα το στήσιμο είναι

Στοκ ρομ με ροοτ

Έσβησα ότι δεν ήθελα από λγ

xModule+gravity box + g2 tweaks box+ density 360/380 δεν θυμάμαι ακριβώς

Apex launcher και το κινητό είναι άριστο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το στήσιμο είναι

Στοκ ρομ με ροοτ

Έσβησα ότι δεν ήθελα από λγ

xModule+gravity box + g2 tweaks box+ density 360/380 δεν θυμάμαι ακριβώς

Apex launcher και το κινητό είναι άριστο

ολα αυτα για να ειναι αριστο δηλαδη? γιατι πολυ ροοτ και κακο για το G2! νομιζα ειναι υπεραριστο out of the box

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

οταν λεω αριστο μιλαω για τα δικα μου γουστα που δεν μπορω να εχω ενα εικονιδιο λες και εχω μυωπια και δεν βλεπω στο μισο μετρο! οι μονες αλλαγες που εχει ουσιαστικα ειναι density + notification panel! Launcher αλλαζεις και χωρις ροοτ!

+ οτι εσβησα καποιες εφαρμογες για θεματα χωρου που και χωρις να τις σβησεις δεν εχεις θεμα αλλα αφου μπορουσα ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτα update δεν γινεται αν εισαι ροοτ ε?γιατι μου βγαζει μια αναβαθμιση αλλα δεν με αφηνει να την κανω γιατι λεει ειμαι ροοτ.εκτος αν υπαρχει αλλος τροπος,stock rom εχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...