Προς το περιεχόμενο

APC Mobile Power Pack 10000mAh Review


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το όνομα APC το γνωρίζουμε πολύ καλά στο Insomnia αφού αποτελεί μια από τις κορυφαίες εταιρείες κατασκευής συστημάτων UPS στο χώρο, με τις δραστηριότητες της εταιρείας να επεκτείνονται και σε λιγότερο γνωστούς τομείς.Ένας από αυτούς και μάλιστα αρκετά καινούριος, είναι αυτός των power packs, των εξωτερικών δηλαδή επαναφορτιζόμενων μπαταριών που αναλαμβάνουν να τροφοδοτήσουν κυρίως το smartphone ή το tablet σας με την απαραίτητη ισχύ, έτσι ώστε να μπορέσετε να το έχετε σε λειτουργία μόλις η μπαταρία του εξαντληθεί.

 

Η αλήθεια είναι ότι οι ισχυροί επεξεργαστές που βρίσκουμε στις δύο αυτές κατηγορίες gadget, έχουν αυξημένες ενεργειακές ανάγκες και από τη στιγμή που αποτελούν αναπόσπαστο μέρος της καθημερινότητας μας, πολλές φορές η αυτονομία τους δε διαρκεί περισσότερο από μία μέρα, γεμίζοντας μας από άγχος όσο βλέπουμε την ένδειξη της στάθμης να κατεβαίνει.

 

Αν και θα θέλαμε να στηριζόμαστε σε συσκευές που η αυτονομία τους θα ήταν τέτοια που θα μας έκανε πιο άνετους στην εντατική χρήση της συσκευής μας, η αλήθεια είναι ότι η παρουσία ενός power pack ή αλλιώς power bank (τράπεζας ισχύος), είναι απαραίτητη για αρκετούς από εμάς που θέλουμε την αναζήτηση φορτιστή να είναι το τελευταίο πράγμα που θα κάνουμε μέσα στην ημέρα.

 

Link.png Site: Αναλυτική Παρουσίαση APC Mobile Power Pack 10000mAh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

sorry, εκτος απο το κινητο δεν θελω να κουβαλαω και αλλα gadgetακια μαζι. να βαλουν μεγαλη μπαταρια να κραταει το κινητο αλλιως να το φορτιζω οπου μπορω. ευτυχως τους εκοψε να εχουν το ιδιο socket τροφοδοσιας ολες οι συσκευες. θυμαμαι την καταντια με τους διαφορετικους φορτιστες ακομα και στην ιδια εταιρια!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry, εκτος απο το κινητο δεν θελω να κουβαλαω και αλλα gadgetακια μαζι. να βαλουν μεγαλη μπαταρια να κραταει το κινητο αλλιως να το φορτιζω οπου μπορω. ευτυχως τους εκοψε να εχουν το ιδιο socket τροφοδοσιας ολες οι συσκευες. θυμαμαι την καταντια με τους διαφορετικους φορτιστες ακομα και στην ιδια εταιρια!

Αν το φορτίζεις όπου μπορείς...σημαίνει ότι κουβαλάς κάτι έξτρα παραπάνω μαζί σου που λέγεται...φορτιστής! Οπότε αντί για αυτό μπορείς να έχεις ένα μικρό powerbank μαζί σου. Γενικά, άποψη μου είναι ότι είναι πολύ χρήσιμα εργαλεία για ώρες ανάγκης.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ power bank εδω και αρκετό καιρο και μπορώ να πως πως δεν ειναι λιγες οι φορες που με εχει σωσει. Απλα δεν μπορώ να καταλάβω γιατι δεν βάζουν ενσωματομένο το καλώδιο ωστε να μην χρειαστεί κάποιος να κουβαλάει μαζί του. Λιγα μοντέλα το έχουν και πάντα επιλέγω τέτοιο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία αυτά τα power banks. Με έχουν σώσει πολλές φορές, και το συγκεκριμένο ωραίο φαίνεται.

 

Το πιο καλό της αγοράς είναι να πείσεις ένα συνάδελφο στην δουλειά ότι είναι απαραίτητο.

 

Και τσάμπα είναι και δεν χρειάζεται να το κουβαλάς, έχω βολευτεί πάρα πολύ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry, εκτος απο το κινητο δεν θελω να κουβαλαω και αλλα gadgetακια μαζι. να βαλουν μεγαλη μπαταρια να κραταει το κινητο αλλιως να το φορτιζω οπου μπορω. ευτυχως τους εκοψε να εχουν το ιδιο socket τροφοδοσιας ολες οι συσκευες. θυμαμαι την καταντια με τους διαφορετικους φορτιστες ακομα και στην ιδια εταιρια!

Για να το γραφεις αυτο σημαινει οτι δεν μπορεις να καταλαβεις για ποιο κοινο ανταποκρινεται.

Βοηθουν παρα πολυ σε μεγαλα ταξιδια και πολλες ωρες εκτος σπιτιου, και οχι εσενα που θελεις να φορτιζεις το κινητο επειδη ξεμεινε απο μπαταρια απο το πολυ fb.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι πρεπει ειναι τα power banks, ακομα και χωρις καλώδιο...

εχω παρει μια κινεζιά απο ebay το οποιο δουλεύω πανω απο 2 χρόνια, το καλοκαίρι είναι μόνιμα στο αμαξι (μεσημέρι στην παραλία, 15% μπαταρία...), εφεδρική μπαταρία για την GoPro, εχει 2 USB οπότε φορτίζει και 2η συσκευή, σε πτήσεις αρκετών ωρών φορτιζει το κινητό για να δείς καμια σειρά!

Χθές παρήγγειλα ενα power bank μονο για την GoPro καθώς και ενα floating handle, το οποιο θα ανοίξω (bye bye floating) και θα γινει "power bank handle!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το γραφεις αυτο σημαινει οτι δεν μπορεις να καταλαβεις για ποιο κοινο ανταποκρινεται.

Βοηθουν παρα πολυ σε μεγαλα ταξιδια και πολλες ωρες εκτος σπιτιου, και οχι εσενα που θελεις να φορτιζεις το κινητο επειδη ξεμεινε απο μπαταρια απο το πολυ fb.

Μια χαρα ξεμενει η μπαταρια και χωρις facebook.

Τι να το κανεις το κινητο, αν θες και μια μινιατουρα αυτοκινητου να κουβαλας μαζι σου;

 

Καλα τα λεει ο φιλος. Ας φτιαξουν επιτελους τις μπαταριες, το μονο πραγμα που εμεινε πισω ειναι αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν άπειρες εφαρμογές για τις εξωτερικές μπαταρίες.

 

Σε συσκευές που γίνεται συνεχόμενη χρήση εκτός οικίας, η μπαταρία στεγνώνει σε 2-3 ώρες. Ανάλογα το Powerbank ο χρόνος επεκτείνεται από 2 ώρες εώς κάτι μέρες.

 

Δείτε επίσης εδώ:

http://www.ianker.com/product/79AN7904S-BA

και εδώ:

http://www.ianker.com/product/79AN7906-BA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ξεμενει η μπαταρια και χωρις facebook.

Τι να το κανεις το κινητο, αν θες και μια μινιατουρα αυτοκινητου να κουβαλας μαζι σου;

 

Καλα τα λεει ο φιλος. Ας φτιαξουν επιτελους τις μπαταριες, το μονο πραγμα που εμεινε πισω ειναι αυτο.

πως φαίνονται οι άνθρωποι που το μόνο ταξίδι που κάνουν είναι μέχρι τη δουλειά και την τουαλέτα..

 

δεν αποχωρίζομαι το power bank ποτέ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το γραφεις αυτο σημαινει οτι δεν μπορεις να καταλαβεις για ποιο κοινο ανταποκρινεται.

Βοηθουν παρα πολυ σε μεγαλα ταξιδια και πολλες ωρες εκτος σπιτιου, και οχι εσενα που θελεις να φορτιζεις το κινητο επειδη ξεμεινε απο μπαταρια απο το πολυ fb.

 

Συγγνώμη αλλά από που και ως που βγήκε το συμπέρασμα πως επειδή δεν θέλει να κουβαλάει κάτι επιπλεόν πάνω του, λιώνει το κινητό στο fb; Τι λογική είναι αυτή;

 

Δεν θέλω ούτε εγώ να κουβαλάω κάτι επιπλεόν επάνω μου, στην τσάντα μου ή στην βαλίτσα μου και πίστεψέ με, δεν χρησιμοποιώ fb ούτε στα ταξίδια μου ούτε στις πολλές ώρες εκτός κάποιας βάσης που μπορεί να μου προσφέρει ρεύμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απευθύνεται μία συσκευή σε ένα συγκεκριμένο κοινό. Σε όποιον δεν αρέσει, ξυδάκι. Δεν μπορώ να καταλάβω προς τι η χολή ορισμένων...

 

Εγώ λόγω δουλειάς αναγκάζομαι κουβαλάω πάντα ένα Portege μαζί μου, με ενσωματωμένη κάρτα 3G, φορτιστή αυτοκινήτου για laptop που βγάζει και usb και guess what! Και ένα power bank για το κινητό γιατί μπορεί να μιλάω και 3 ώρες non stop από ένα βουνό καθώς στήνω ασύρματο Link 17 χλμ μακριά. 

 

Αυτή είναι η δικιά μου χρησιμότητα του power bank. Αραιά και που καλοκαίρια χτυπάω και κανένα νησάκι διακοπές με μηχανή σε ελεύθερα camping ή σε όχι και τόσο ..ελεύθερα (off topic).

 

 

Οπότε, κάποιος άλλος μπορεί να θέλει να κάνει ελεύθερο Camping σε παραλία ή βουνό. Να πάει εκδρομή. 

Υπάρχουν μέρη και δραστηριότητες που δεν υπάρχουν πρίζες. Αν κάποιοι δεν το καταλαβαίνουν αυτό και δεν τους χρειάζεται μια τέτοια συσκευή δεν σημαίνει ότι δεν χρειάζεται σε κανέναν μας.

 (υ.γ: power bank με έσωσε και στον Ε.Σ. πριν κάτι χρόνια)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..στο δια ταύτα ...απαράδεκτο κυρίες κ κύριοι....Ζιαόμι στα 16000 στη μισή τιμή (το αυθεντικό φυσικά) και δοκιμασμένο!

 

(μου βγήκε στα 35,00 με NL Post)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση επειδή την έχω πατήσει μια φορά.

Οποιος γνωρίζει ας απαντήσει.

Για να μη μου βγάζει το tablet (Samsung tab s 10.5) το περίεργο εικονίδιο φόρτισης πρέπει η battery bank να βγάζει 2.4Α έτσι;

Αγόρασα ένα battery bank από το Amazon επειδή είχε καλές κριτικές και τελικά δεν είχε 2.4Α οπότε μου βγάζει το περίεργο εικονίδιο φόρτισης το οποίο δεν προτείνεται από την Samsung ως σωστός τρόπος φόρτισης.

Επίσης το συγκεκριμένο έχει και power leak όταν φορτίζει (το ακουμπάς και το αισθάνεσαι δηλαδή) οπότε δε με βόλεψε καθόλου.

Αναφέρομαι σε αυτό : http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00LVTUYA0 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...