Προς το περιεχόμενο

LG Watch Urbane. Λιτό, όμορφο, με P-OLED οθόνη και Android Wear [Video]


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο περίπτερο της LG είχαμε την ευκαιρία να δούμε από κοντά, και να πάρουμε μία πρώτη γεύση από ορισμένα νέα προϊόντα της εταιρείας, ανάμεσα στα οποία ήταν και το smartwatch, LG Watch Urbane.Το smartwatch της LG είναι από τα πιο όμορφα που έχουμε συναντήσει, και βασίζεται στο κλασικό στυλ, με την στρογγυλή κάσα που αρέσει στους περισσότερους. Μοιάζει με το Moto 360, ωστόσο η οθόνη του Watch Urbane της Κορεάτικης εταιρείας καταλαμβάνει όλη την επιφάνεια της πρόσοψης.

 

Το LG Watch Urbane βασίζεται στο τετραπύρηνο SoC της Qualcomm, Snapdragon 400 με συχνότητα λειτουργίας 1,2GHz και διαθέτει οθόνη P-OLED με διαγώνιο 1,3 ιντσών ανάλυσης 320 x 320 pixels. Επίσης ενσωματώνει 512MB RAM και 4GB αποθηκευτικού χώρου.

 

 

Το νέο smartwatch της LG αντέχει στην σκόνη και στο νερό αφού καλύπτει τις προδιαγραφές IP67 και η μπαταρία του έχει χωρητικότητα 410mAh. Διαθέτει επίσης αισθητήρα μέτρησης καρδιακών παλμών και προσφέρει όλα όσα θα περιμέναμε από ένα Android Wear smartwatch (push notifications, χάρτες, health tracking χαρακτηριστικά κ.ά).

 

Οι διαστάσεις του είναι 45,5 x 52,2 x 10,9 χιλιοστά. Η νέα wearable συσκευή της LG, που είναι συμβατή με όλα τα smartphones που "τρέχουν" Android 4.3 ή νεότερη έκδοση του λειτουργικού.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Δημοσιευμένη Εικόνα

Δημοσιευμένη Εικόνα

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Η αποστολή του insomnia.gr στo MWC 2015 είναι χορηγία της ΓΕΡΜΑΝΟΣ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο βλέπω smartwatches που μοιάζουν με κλασσικά ρολόγια άλλο τόσο μου έρχεται η επιθυμία αντί γι αυτά να αγοράσω ένα κανονικό μηχανικό ρολόι...

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο βλέπω smartwatches που μοιάζουν με κλασσικά ρολόγια άλλο τόσο μου έρχεται η επιθυμία αντί γι αυτά να αγοράσω ένα κανονικό μηχανικό ρολόι...

Στο κανονικό ρολόι δεν βάζεις ότι καντράν θέλεις. Πέρα από τις smart λειτουργίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κανονικό ρολόι δεν βάζεις ότι καντράν θέλεις. Πέρα από τις smart λειτουργίες.

 

Τουλάχιστον δεν χρειάζεται να το φορτίζω κάθε βράδυ.

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο βλέπω smartwatches που μοιάζουν με κλασσικά ρολόγια άλλο τόσο μου έρχεται η επιθυμία αντί γι αυτά να αγοράσω ένα κανονικό μηχανικό ρολόι...

 

Ναι αλλά με το μηχανικό δεν θα μπορείς να κάνεις κλήσεις στον Κιτ για να του πείς "έλα 'δω" :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω καταλάβει κάτι. Αυτά συνδέονται με όλα τα κινητά ή μόνο με την εταιρία τους;

Η νέα wearable συσκευή της LG, που είναι συμβατή με όλα τα smartphones που "τρέχουν" Android 4.3 ή νεότερη έκδοση του λειτουργικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον δεν χρειάζεται να το φορτίζω κάθε βράδυ.

αν παρεις ακριβος ρολοι θα το βγαζεις καθε βραδυ απο το χερι σου πριν πεσεις για υπνο. ε εκει στο κομοδινο μπορεις να εχεις την ασυρματη βαση φορτησης για το smartwatch. δεν ξερω εαν αυτο υποστηρίζει ασυρματη γενικα το λεω.

δεν ειναι τιποτα να το βγαζει απο το χερι σου πριν πας για υπνο, τοσος κοσμος το κανει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...