Προς το περιεχόμενο

Rapoo VPro V900 Gaming Laser Mouse 36€ eshop.gr


teojesper1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όποιος δεν έχει χρησιμοποιήσει προϊόντα της rapoo ας μην μιλάει...

Έχω εδώ και λίγα χρόνια από mouse και το ενσύρματο V3 και το ασύρματο V8 και τέτοια αίσθηση , ευκολία χειρισμού και απόκριση δεν την έχω δει πουθενά.

Βέβαια ούτε το ένα ούτε το άλλο βγαίνουν Ελλάδα.

Επίσης έχω πάρει και το ασύρματο πληκτρολόγιο το Ε9080 το οποίο έχει κερδίσει και βραβείο design.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος δεν έχει χρησιμοποιήσει προϊόντα της rapoo ας μην μιλάει...

Έχω εδώ και λίγα χρόνια από mouse και το ενσύρματο V3 και το ασύρματο V8 και τέτοια αίσθηση , ευκολία χειρισμού και απόκριση δεν την έχω δει πουθενά.

Βέβαια ούτε το ένα ούτε το άλλο βγαίνουν Ελλάδα.

Επίσης έχω πάρει και το ασύρματο πληκτρολόγιο το Ε9080 το οποίο έχει κερδίσει και βραβείο design.

 

Αν και αυτο προφανως παει σε μενα το αφηνω ασχολιαστο.....Οσοι με γνωριζουν ξερουν πως ποτε δεν λεω κατι που δεν ισχυει....

Για το μονο που μπορω να δικαιολογησω αυτο το ποστ ειναι το οτι ο καθενας εχει αλλα standard (κατι που ισχυει σε ολα).

Απο εκει και περα το Red Dot Design Award η το iF Design Award (αν αναφερεσαι σε αυτα) δεν σημαινουν κατι, ειναι καθαρα θεμα σχεδιασμου και καμια σχεση δεν εχουν με ποιοτητα και επιδοσεις. Επισης σε σχεση με παλια που τα επαιρναν ελαχιστες εταιρειες (και προφανως σημαινε κατι) πλεον τα παιρνουν σχεδον ολοι οποτε για εμενα εστω δεν λενε απολυτως τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να πετάς μια μπαρούφα του στυλ "Μακρυά από rapoo" ούτε εμένα μου λέει τίποτα.

Τώρα το ποιος τα έπαιρνε παλιά και ποιος τα παίρνει τώρα που κολάει δεν ξέρω.Όσο για το design award αν μη τι άλλο λέει οτι οι άνθρωποι έχουν ρίξει πολλές εργατοώρες και δεν είναι απλά κάποιοι τυχαίοι.Όσο για την ποιότητα στα συγκεκριμένα προϊόντα, ποιάσε στα χέρια σου είτε το mouse είτε το keyboard και μετά πες μας για ποιότητα.

Είπαμε κινέζικα προϊόντα αλλά να μην τα τζουβαλιάζουμε όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να πετάς μια μπαρούφα του στυλ "Μακρυά από rapoo" ούτε εμένα μου λέει τίποτα.

Τώρα το ποιος τα έπαιρνε παλιά και ποιος τα παίρνει τώρα που κολάει δεν ξέρω.Όσο για το design award αν μη τι άλλο λέει οτι οι άνθρωποι έχουν ρίξει πολλές εργατοώρες και δεν είναι απλά κάποιοι τυχαίοι.Όσο για την ποιότητα στα συγκεκριμένα προϊόντα, ποιάσε στα χέρια σου είτε το mouse είτε το keyboard και μετά πες μας για ποιότητα.

Είπαμε κινέζικα προϊόντα αλλά να μην τα τζουβαλιάζουμε όλα.

Το θεμα ειναι ομως οτι ειδικα τα ποντικια τα τελευταια χρονια παρουσιαζουν παρα πολλα προβληματα,επωνυμα και μη και αυτο το 1 χρονος εγγυηση οσο να ναι χτυπαει καπως στο ματι,χωρια το Service για το οποιο λογω και την εταιριας ειναι αγνωστα τα πραγματα.

Αν πχ κοστιζε κατω των 30ευρω θα ελεγα οκ γιατι δεν μπορεις να βρεις πολλα πραγματα απο επωνυμα,αλλα στα 35ευρω υπαρχουν και αλλες επιλογες απο εταιριες γνωστες στον χωρο οπως Logitech,Roccat,Steelseries κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την εγγύηση οκ , εαν και έχω την εντύπωση οτι όλες οι εταιρίες πλέον δίνουν 2 χρόνια.Επίσης έχω δει στο eshop σε αρκετά προϊόντα να γράφει για εγγύηση λιγότερη από του κατασκευαστή.Ξαναλέω δεν παίρνω όρκο για τη rapoo.Εαν δίνει μόνο 1 χρόνο ναι οκ υπάρχουν και άλλες εταιρίες με περισσότερη εγγύηση.

Για το θέμα της ποιότητας όμως έχω να πω τα καλύτερα όσον αφορά αυτά που έχω αγοράσει.Τώρα το θέμα του γούστου για τον καθένα είναι διαφορετικό.

Έχω σουτάρει mouse της Logitech το οποίο έκανε 60 ευρώ.Όχι οτι δεν ήταν ποιοτικό.Απλά δεν μου καθόταν σωστά στο χέρι.Αντιθέτως το V8 μου ταίριαξε σαν γάντι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να πετάς μια μπαρούφα του στυλ "Μακρυά από rapoo" ούτε εμένα μου λέει τίποτα.

Τώρα το ποιος τα έπαιρνε παλιά και ποιος τα παίρνει τώρα που κολάει δεν ξέρω.Όσο για το design award αν μη τι άλλο λέει οτι οι άνθρωποι έχουν ρίξει πολλές εργατοώρες και δεν είναι απλά κάποιοι τυχαίοι.Όσο για την ποιότητα στα συγκεκριμένα προϊόντα, ποιάσε στα χέρια σου είτε το mouse είτε το keyboard και μετά πες μας για ποιότητα.

Είπαμε κινέζικα προϊόντα αλλά να μην τα τζουβαλιάζουμε όλα.

Φιλε μπορεις να εισαι σιγουρος πως οτι λεω μονο μπαρουφα δεν ειναι, απο εκει και περα αν ποτε φτασεις σε σημειο να χρησιμοποιεις καθημερινα οτι χρησιμοποιω εγω να εισαι σιγουρος πως θα καταλαβεις ακριβως τι εννοω οσο αφορα το θεμα ποιοτητας. Απο εκει και περα το Design δεν με ενδιαφερει προσωπικα οποτε οσες και "εργασιοωρες" να εχουν ριξει με αφηνει αδιαφορο. Design κοιταω σε αυτοκινητα οχι πληκτρολογια η ποντικια. Σε αυτα κοιταω Ποιοτητα, Λειτουργικοτητα και Επιδοσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά είπα να δώσω μια ευκαιρία στην εταιρία και να τιμήσω το ποντίκι. Πρώτες εντυπώσεις άριστες. Η μέρα με τη νύχτα με το razer coperhead που είχα πρίν  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά είπα να δώσω μια ευκαιρία στην εταιρία και να τιμήσω το ποντίκι. Πρώτες εντυπώσεις άριστες. Η μέρα με τη νύχτα με το razer coperhead που είχα πρίν  

 

Αναφερεσαι στο ιδιο Copperhead που ειχε βγαλει η Razer το 2006 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mόλις το τσίμπησα και εγώ. Πολύ ωραίο παιδάκια. Και σε σχέση με τη μ@κ@κία το Kova που έχω από ένα φίλο το ποντικάκι τα σπάει. Πολύ ωραία αίσθηση στα πλαστικά. Τρομερή αίσθηση τα rubbers γύρω του. Δεν έχω παίξει με πολλά ποντίκια gaming αλλά το ποντίκι νομίζω είναι πολύ καλό για μεγάλα χέρια. δεν είναι από τα μικρά στυλ G300.

 

Α και να προσθέσω πως η συσκευασία και η ποιότητα του χαρτιού μόνο αξίζει τα λεφτά. Τι να πω μου άρεσε πάρα πολύ η συσκευασία.

Επεξ/σία από kamui
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mόλις το τσίμπησα και εγώ. Πολύ ωραίο παιδάκια. Και σε σχέση με τη μ@κ@κία το Kova που έχω από ένα φίλο το ποντικάκι τα σπάει. Πολύ ωραία αίσθηση στα πλαστικά. Τρομερή αίσθηση τα rubbers γύρω του. Δεν έχω παίξει με πολλά ποντίκια gaming αλλά το ποντίκι νομίζω είναι πολύ καλό για μεγάλα χέρια. δεν είναι από τα μικρά στυλ G300.

 

Α και να προσθέσω πως η συσκευασία και η ποιότητα του χαρτιού μόνο αξίζει τα λεφτά. Τι να πω μου άρεσε πάρα πολύ η συσκευασία.

Λέγε μου τέτοια.

Αύριο το παραλαμβάνω και γω, μετά από χρόνια στο microsoft sidewinder x10 το καλύτερο mouse που έχω πιάσει στα χέρια μου είπα να αλλάξω (αν και μετά από 4,5 χρόνια δεν έχει την παραμικρή φθορά, δεν το λυπήθηκα το 100άρη που έδωσα τότε αλλά τώρα που τόσα λεφτά για mouse)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο ποντίκι κάνει και για αριστερόχειρες; Αυτής της κατηγορίας,όπως και το savu λόγω σχεδιασμού είναι καθαρά για δεξιοχειρες;

 

 Ναι μόνο για δεξιόχειρες είναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...