Προς το περιεχόμενο

Η ASUS ανακοίνωσε το ultra-compact gaming desktop PC, ROG GR6


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η ASUS ανακοίνωσε την διάθεση ενός ultra-compact gaming desktop PC που ανήκει στην σειρά ROG (Republic of Gamers) και έχει την ονομασία GR6.Το νέο ASUS ROG GR6 είναι το ιδανικό gaming PC για το… σαλόνι, και εξοπλίζεται με επεξεργαστή Intel Core i5 και με κάρτα γραφικών τύπου Nvidia GeForce GTX 960M ενώ διαθέτει 8GB DDR3L RAM με δυνατότητα αναβάθμισης έως στα 16GB ενώ μπορεί να εξοπλιστεί με σκληρό δίσκο 2,5” ή solid state drive (SSD).

 

Επίσης ενσωματώνει δυνατότητες ασύρματης δικτύωσης WiFi 802.11a/b/g/n/ac, Gigabit Ethernet και εφοδιάζεται με υποσύστημα ήχου που συνδυάζει τις τεχνολογίες SupremeFX, Sonic Studio και Sonic Radar II.

 

Η κάρτα ήχου 7.1-channel SupremeFX διαθέτει “premium” στοιχεία, με σχεδιασμό που αποκλείει τις ηλεκτρομαγνητικές παρεμβολές και με ELNA Ιαπωνικούς πυκνωτές.

 

To GR6 διαθέτει προεγκατεστημένα τα Windows 8.1 ωστόσο με το χαρακτηριστικό Steam Big Picture Launcher και με το πάτημα ενός πλήκτρου, ο χρήστης του έχει γρήγορη πρόσβαση στο Steam Big Picture ενώ με την προεγκατεστημένη εφαρμογή Steam, το κατέβασμα τίτλων παιχνιδιών στο GR6 απέχει μόλις μερικά κλικ. Το PC συνεργάζεται άψογα με το Steam OS και τον Steam Controller.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Δημοσιευμένη Εικόνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί, καποιος, να προτιμήσει αυτό και όχι μια παιχνιδοκονσόλα; Εκτός κι αν η τιμή του είναι χαμηλή, αλλά το λογότυπο "ROG" μου λέει ότι δε θα είναι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί, καποιος, να προτιμήσει αυτό και όχι μια παιχνιδοκονσόλα; Εκτός κι αν η τιμή του είναι χαμηλή, αλλά το λογότυπο "ROG" μου λέει ότι δε θα είναι...

 

Το ερωτημα ειναι γιατι να μην φτιαξεις ενα pc στα μετρα σου, οχι αν ειναι πιο ισχυρο απο μια κονσολα, αυτο νομιζω οτι ειναι σιγουρο, οπως και το 800αρι λιανικη η βασικη εκδοση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί, καποιος, να προτιμήσει αυτό και όχι μια παιχνιδοκονσόλα; Εκτός κι αν η τιμή του είναι χαμηλή, αλλά το λογότυπο "ROG" μου λέει ότι δε θα είναι...

για μένα το βασικό πλεονέκτημα των pc είναι τα παιχνίδια του θείου και το ελεύθερο πείραγμα σε saves,gamefiles,mods,editors κλπ...... όμως τα pc με αδύναμο hardware δεν έχουν καμία τύχη γιατί σε 5 χρόνια απο τώρα θα είναι άχρηστα καθώς οι κονσόλες θα παίζονυ μια χαρά τα νέα παιχνίδια ενώ αυτά τα pc τίποτα.

αν είναι να πας σε pc δίνει 600 για deskop κανονικό και δεν βάζω τιμή οθόνης κλπ γιατί και για αυτό θες και για την κονσόλα θες αν όχι οθόνη ,τηλεόραση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί, καποιος, να προτιμήσει αυτό και όχι μια παιχνιδοκονσόλα; Εκτός κι αν η τιμή του είναι χαμηλή, αλλά το λογότυπο "ROG" μου λέει ότι δε θα είναι...

 

Στην ερωτηση γιατι καποιος να προτιμησει μια κονσολα απο ενα pc δε θα σου απαντησω, αλλα συμφωνω πως αν η τιμη του δεν ειναι ιδιαιτερα ελκυστικη δεν το βλεπω κι εγω να περπαταει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, το καταλαβαίνω να θέλει κάποιος να εξοικονομήσει κάποια χρήματα από τα games του "θείου". Δεν είμαι υπερ του "gaming στο σαλόνι", αλλά πιστεύω ότι μια κονσόλα είναι πιο κατάλληλη γι αυτή τη δουλειά. Προσωπικά δεν έχω αγοράσει ποτέ παιχνιδοκονσόλα και δεν προσπαθώ να το πάω pc Vs consoles, αλλά το συγκεκριμένο "δημιούργημα", δυστυχώς, θα πρέπει να τις ανταγωνιστεί, σύμφωνα με το στυλ που προβάλει.

Φυσικά και δεν διαφωνώ με κανέναν σας, αλλά το πράγμα μιλάει από μόνο του και νομίζω ότι τονίζω το προφανές και όχι ότι λέω τη γνώμη μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι υπέρ του να τα έχω όλα σε ένα. Δηλ ένα desktop που να τα κάνει όλα. Και δουλειές γραφείου με πολυμηχανήματα και παιχνιδομηχανή και multimedia και σερφάρισμα.

Nα μπορώ να το αναβαθμίζω όταν και όποτε θέλω.

Τώρα αν θέλει η Steam, η Google η όποια άλλη εταιρία, να βγάλει το δικό της εργαλείο με σκοπό (προφανώς) να πουλάει "τα δικά της", εγώ δεν τσιμπάω !!!

Το φτιάχνω μόνος μου και όπως το θέλω.

Σύμφωνα με τις διαρκώς αυξανόμενες απαιτήσεις των παιχνιδιών το ASUS ROG GR6 έχει έναν i5 και μια GTX 960 που μπορεί για σήμερα να είναι αρκετά αλλά σε λίγο καιρό νομίζω ότι θα θέλει αναβάθμιση. Οπότε....

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού μπαίνεις που μπαίνεις στο κόπο. Φτιάξε ένα τούμπανο να σαρωσεις την αγορά. Πάλι στο μέτριο κοινό. Αποδόσεις xbox one & ps4 και φυσικά σε τιμή Asus special compact pc.

 

Απογοήτευση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι υπέρ του να τα έχω όλα σε ένα. Δηλ ένα desktop που να τα κάνει όλα. Και δουλειές γραφείου με πολυμηχανήματα και παιχνιδομηχανή και multimedia και σερφάρισμα.

Nα μπορώ να το αναβαθμίζω όταν και όποτε θέλω.

Τώρα αν θέλει η Steam, η Google η όποια άλλη εταιρία, να βγάλει το δικό της εργαλείο με σκοπό (προφανώς) να πουλάει "τα δικά της", εγώ δεν τσιμπάω !!!

Το φτιάχνω μόνος μου και όπως το θέλω.

Σύμφωνα με τις διαρκώς αυξανόμενες απαιτήσεις των παιχνιδιών το ASUS ROG GR6 έχει έναν i5 και μια GTX 960 που μπορεί για σήμερα να είναι αρκετά αλλά σε λίγο καιρό νομίζω ότι θα θέλει αναβάθμιση. Οπότε....

Φαντάζομαι,έχεις καταλάβει ότι μιλάμε για "mobile" hardware,έτσι;;Μην περιμένεις να είναι έστω κοντά στην GTX960,η 960M...το ίδιο ισχύει και για τον i5.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί, καποιος, να προτιμήσει αυτό και όχι μια παιχνιδοκονσόλα; Εκτός κι αν η τιμή του είναι χαμηλή, αλλά το λογότυπο "ROG" μου λέει ότι δε θα είναι...

 

Γιατι θελει small factor gaming pc που πολυ πιθανον να θελει να το εχει στο σαλονι διπλα απο την κονσολα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...