Προς το περιεχόμενο

Nέο Lumia 840 ετοιμάζει η Microsoft


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκτός από τα Lumia 940 και Lumia 940 XL, η Microsoft εργάζεται ήδη πάνω στον αντικαταστάτη του γνωστού Lumia 830, η εμφάνιση του οποία θα βασίζεται σε παρόμοια σχεδιαστική γλώσσα (ελαφρώς βελτιωμένη).Το νέο Lumia 840 σύμφωνα με φήμες θα ανακοινωθεί σε μερικούς μήνες -μέσα στο καλοκαίρι λέγεται- και ενώ θα προσφέρεται με Windows Phone 8.1 GDR2 out-of-the-box θα μπορεί να αναβαθμιστεί σε Windows 10, μόλις το λειτουργικό σύστημα γίνει διαθέσιμο.

 

Η συσκευή θα ανακοινωθεί και με υποστήριξη Dual SIM, θα διαθέτει οθόνη 5,0 ιντσών (μάλλον ανάλυσης HD), εμπρόσθια κάμερα 5,0 Megapixels και οπίσθια κάμερα PureView με αισθητήρα 13-14 Megapixels. Το System-On-Chip θα είναι τετραπύρηνο και θα ανήκει στην mid-range σειρά των Qualcomm Snapdragon SoCs.

 

Link.png Site: NokiaPowerUser

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο ανταγωνισμός μεγαλώνει ξανά μετά την μερική υποχώρηση των lumia. Νομίζω ότι το windows 10 στα κινητά έχει πολλά να μας πει,και προβλέπεται ένας πολύ υψηλός ανταγωνιστής ανάμεσα στα os (εαν μάλλιστα επιβεβαιωθεί η φήμη για dual boot,ή για android smartphones με windows 10)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετάβαση θα σου φανεί καλή αν έρχεσαι από κινητά που λαγγαρουν. Αν έρθεις από κορυφαία κινητά android ίσως να μην μηνεις απόλυτα ευχαριστημένος. Η αλήθεια είναι πως το Android έχει προχωρήσει παρά πολύ. Τα windows τώρα τρέχουν να καλύψουν έδαφος σε πολλά σημεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω το 730 dual sim. Είναι όμορφο και πρακτικό. Λεπτό και κομψό. Με καλύπτει σε πολλά. Το 840 πάντως από τη φωτογραφία φαίνεται πολύ ωραίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω το 730 dual sim. Είναι όμορφο και πρακτικό. Λεπτό και κομψό. Με καλύπτει σε πολλά. Το 840 πάντως από τη φωτογραφία φαίνεται πολύ ωραίο.

αυτό στη φωτο είναι το 830
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετάβαση θα σου φανεί καλή αν έρχεσαι από κινητά που λαγγαρουν. Αν έρθεις από κορυφαία κινητά android ίσως να μην μηνεις απόλυτα ευχαριστημένος. Η αλήθεια είναι πως το Android έχει προχωρήσει παρά πολύ. Τα windows τώρα τρέχουν να καλύψουν έδαφος σε πολλά σημεία.

Εγώ που ήρθα στα WP από Lg L7 και Galaxy S3 και iPhone 4s βγήκα υπερβολικά ευχαριστημένος πάντως

;)

Και με τις τελευταίες αναβαθμίσεις νιώθω κάθε φορά σα να έχω νέο κινητό.

:)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...