Προς το περιεχόμενο

Nέο Lumia 840 ετοιμάζει η Microsoft


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ελπίζω να βγάλει καλα κινητά η ΜΣ γτ με τα w10 έχουν μια καλή ευκαιρία

Από ότι φαίνεται με αυτά που ξεκίνησε (535, 735, 640 κλπ) δείχνει πως βγάζει καλύτερα και πιο οικονομικά από ότι έβγαζε πριν αγορασει τη Νοκια.

 

Οποτε περιμένω κάτι πολύ καλό και στα 840,940

αν δε βελτιωθεί η κατάσταση με τις εφαρμογές στα 10αρια με βλέπω να πηγαίνω στο android

1. Άλλαξε τη τοποθεσία σε αμερικη για πλουσιότερο store

2. Κατέβασε myappfree και windows central για να μαθαίνεις νέα σχετικά με εφαρμογές και games

3. Περίμενε να δούμε τι θα γίνει με τις universal apps των 10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου δουλευω με wp αρκετω καιρο και συνέχεια ειμαι στο περίμενε.

υπαρχει τεραστια έλλειψη εφαρμογων (απο ελληνικές δεν υπαρχει σχεδόν τπτ) και αυτες που υπαρχουν πολλές φoρες δε δουλευουν σωστα (βλ viber, whats up)

Ενα τρανταχτό παράδειγμα ειναι ότι δεν υπάρχει pdf editor και το office δε μπορεί να επεξεργαστεί αρχεία office 2003.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου δουλευω με wp αρκετω καιρο και συνέχεια ειμαι στο περίμενε.

υπαρχει τεραστια έλλειψη εφαρμογων (απο ελληνικές δεν υπαρχει σχεδόν τπτ) και αυτες που υπαρχουν πολλές φoρες δε δουλευουν σωστα (βλ viber, whats up)

Ενα τρανταχτό παράδειγμα ειναι ότι δεν υπάρχει pdf editor και το office δε μπορεί να επεξεργαστεί αρχεία office 2003.

1. Το viber / what's app δουλεύουν υπερβολικά καλά στο Lumia 620 μου. Τι συσκευή έχεις;

 

2. Ναι όντως δεν εχουνε αρκετές ελληνικές. Ισχύει. Εγώ τουλάχιστον στα @@ για τις ελληνικές :P Σε αυτό ο χρόνος θα δείξει τι και πως. Πχ το quizdom ετοιμάζει εφαρμογή για WP το ίδιο και το e-food.. Κάποια παραδείγματα είπα που γνωρίζω... Απλά θέλει υπομονή.

 

3. Τώρα σχετικά με το office και το PDF δεν ασχολούμαι καθόλου. Το μόνο που ξέρω είναι πως στα win 10 το office μας θα είναι η ίδια εφαρμογή με του πισι οποτε θα μπορείς να επεξεργαστείς αρχεία του οffice 03. Και νομίζω πως υπάρχει εφαρμογή για να κανεις εντιτ τα PDF ας το κοιτάξω λίγο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το πως δούλευει το Viber είναι χαρακτηριστικά τα σχόλια στην εφαρμογή στο windows store που το κράζουν. Πρέπει να έχει βελτιωθεί πάντως σε σχέση με την αρχική του κατάσταση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το πως δούλευει το Viber είναι χαρακτηριστικά τα σχόλια στην εφαρμογή στο windows store που το κράζουν. Πρέπει να έχει βελτιωθεί πάντως σε σχέση με την αρχική του κατάσταση.

Εσύ πρώτον πακέτο.

Μην σχολιάζεις καν.

 

Δεύτερον, τα σχόλια στο αμερικανικο στορ είναι αρκετά καλά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το πως δούλευει το Viber είναι χαρακτηριστικά τα σχόλια στην εφαρμογή στο windows store που το κράζουν. Πρέπει να έχει βελτιωθεί πάντως σε σχέση με την αρχική του κατάσταση.

 

Εντάξει το ποιός σχολιάζει στο store καμιά φορά δεν λέει κάτι.. π.χ μπήκα να δω και βρήκα αυτό το σχόλιο: "Re den katevenei kan xriazete energia leei ti malakies einai aftes Nokia s leei meta katsikia"..  Προφανώς η ενέργεια που λέει ο τύπος δεν είναι ηλεκτρική, απλά χρειάζεται να πατήσει και να αποδεχτεί την πρόσβαση στο location..βγάλε άκρη.

Εδώ και αρκετό καιρό το viber λειτουργεί μια χαρά, τουλάχιστον στη μικρή χρήση που κάνω εγώ.

 

Τώρα, όσο για την είδηση, είναι πολύ νωρίς ακόμα να κρίνουμε το οτιδήποτε, το μόνο που κρατάμε είναι το ότι σύντομα θα έχουμε νέα για τα ακριβότερα μοντέλα της ms

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα τα νεα!! οσο για το dual boot ποιος νοιαζεται, αν καποιος θελει windows θα παρει windows αν καποιος θελει android θα παρει android και τα δυο ειναι πονοκεφαλοςκαι χανει κανεις την μπαλα.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλό είναι σαν υλικό (pure view camera, 2sim) και θα ήταν, ΑΝ έτρεχε android, ακόμα καλύτερο. Θα ήθελα και amoled οθόνη και ελπίζω να έχει για αλλαγή.

 

Τα wp μέχρι την έκδοση 8.1 δεν μου αρέσουν (το ui και μου τι σπάνε τα πλακάκια) και οι εφαρμογές είναι πολύ λιγότερες. Εκτός των βασικών (που υπάρχουν) πολλές "δευτερεύουσες" απουσιάζουν (για το android όλοι πχ σουπερ μαρκετ, eshop, vrisko έχουν και μια εφαρμογή, στα wp όχι). Χρειάστηκε να βοηθήσω ένα φίλου μου για επιλογή κινητού για την κοπέλα του που πριν είχε android και ήθελε να μεταβεί σε wp καθώς ήταν "οικονομικά" (lumia 535) και μελέτησα το store τους και προσωπικά το βρίσκω ΕΛΛΙΠΕΣ ακόμα και παρά την βελτίωση (ούτε q εφαρμογή δεν είχε, ούτε vrisko, όσες είχε μισοδουλεύουν).  Θέλει δουλειά.

 

Με αυτά και με αυτά (no apps, άλλη μονοσήμαντη φιλοσοφία στο UI) προσωπικά θα ήμουν επιφυλακτικός σε αυτό το λειτουργικό αναγνωρίζοντας πως ίσως αλλάξω γνώμη. Άλλωστε τα 10άρια ίσως είναι κάτι που θα κάνει τη διαφορά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλό είναι σαν υλικό (pure view camera, 2sim) και θα ήταν, ΑΝ έτρεχε android, ακόμα καλύτερο. Θα ήθελα και amoled οθόνη και ελπίζω να έχει για αλλαγή.

 

Τα wp μέχρι την έκδοση 8.1 δεν μου αρέσουν (το ui και μου τι σπάνε τα πλακάκια) και οι εφαρμογές είναι πολύ λιγότερες. Εκτός των βασικών (που υπάρχουν) πολλές "δευτερεύουσες" απουσιάζουν (για το android όλοι πχ σουπερ μαρκετ, eshop, vrisko έχουν και μια εφαρμογή, στα wp όχι). Χρειάστηκε να βοηθήσω ένα φίλου μου για επιλογή κινητού για την κοπέλα του που πριν είχε android και ήθελε να μεταβεί σε wp καθώς ήταν "οικονομικά" (lumia 535) και μελέτησα το store τους και προσωπικά το βρίσκω ΕΛΛΙΠΕΣ ακόμα και παρά την βελτίωση (ούτε q εφαρμογή δεν είχε, ούτε vrisko, όσες είχε μισοδουλεύουν). Θέλει δουλειά.

 

Με αυτά και με αυτά (no apps, άλλη μονοσήμαντη φιλοσοφία στο UI) προσωπικά θα ήμουν επιφυλακτικός σε αυτό το λειτουργικό αναγνωρίζοντας πως ίσως αλλάξω γνώμη. Άλλωστε τα 10άρια ίσως είναι κάτι που θα κάνει τη διαφορά..

Ρε μπρο.. Ποιος καμμενος ασχολείται με ελληνικές εφαρμογές σουπερμάρκετ; Jesus

 

Όλες οι γνωστές ελληνικές εταιρίες έχουν ιστοσελίδα για mobile χρήση.

 

Δεν είναι τίποτα σοβαρό.

 

Και όπως είπα, γιατί ούτε εσυ ξέρεις από WP, αν βάλεις τοποθεσία την Αμερική έχεις ένα πιο ποιοτικό στορ.

 

 

Όσο για το αν είχε αντροιντ.... θα κόλλαγε ο dialer και θα ψάχναμε roms.

 

:P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μπρο.. Ποιος καμμενος ασχολείται με ελληνικές εφαρμογές σουπερμάρκετ; Jesus

 

Όλες οι γνωστές ελληνικές εταιρίες έχουν ιστοσελίδα για mobile χρήση.

 

Δεν είναι τίποτα σοβαρό.

 

Και όπως είπα, γιατί ούτε εσυ ξέρεις από WP, αν βάλεις τοποθεσία την Αμερική έχεις ένα πιο ποιοτικό στορ.

 

 

Όσο για το αν είχε αντροιντ.... θα κόλλαγε ο dialer και θα ψάχναμε roms.

 

:P

ε τότε (αφού έχουν mobile σελίδες) καλό είναι και το symbian μου (808) που έχει και καλή κάμερα..  :P Δεν χρειάζονται τα apps..

 

Ασφαλώς δεν είναι έτσι τα πράγματα.. Που είναι το vrisko app (αν ξέρεις τι είναι και τι κάνει και πως σου βρίσκει σε πραγματικό χρόνο πιο είναι το κοντινότερο εφημερεύον φαρμακείο κτλ). Που είναι το eshop/lidlhellas/carefour κτλ? (αμα αρχίσεις να ψωνίζεις για το σπίτι σου θα τις χρειαστείς). Που είναι η εφαρμογές καρτοκινητής μου (q) ή καλό είναι και το web? Που είναι τόσες εφαρμογές έκπτωσης με κάρτες groups, πόντους κτλ. Που είναι ωραίες εφαρμογές wifi, utilities (ας μη τα γράφω ένα ένα) που έχει το android και που ανανεώνονται κάθε μέρα. Εγώ στο wp store όλο παράπονα βλέπω (ανανεώστε ρεεε και τέτοια γράφουν για ότι υπάρχει). 

 

To web που λες έχει overheads (gui, script είναι bytes που κατεβάζεις), το app ανταλλάσσει μονο τα δεδομένα, το functionality το ενσωματώνει. Το web δεν είναι λύση. Δες πάει έτσι. Αυτά είναι workarounds όχι λύσεις.

 

Δε λέω ότι δεν μπορούν να φτιαχτούν στο μέλλον, λέω σήμερα λείπουν αρκετές (σίγουρα όχι οι πιο βασικές).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...