Προς το περιεχόμενο

H OnePlus «ετοιμάζεται για αλλαγή» την 1η Ιουνίου, πιθανόν με την παρουσίαση του OnePlus 2


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα από τα smartphones που ξεχώρισαν το 2014 ήταν χωρίς αμφιβολία το OnePlus One, με την εταιρεία να ετοιμάζεται να παρουσιάσει κατά πάσα πιθανότητα το διάδοχο του την Δευτέρα κρίνοντας από ανακοίνωση στο λογαριασμό της στο Twitter.Στη φωτογραφία που έχει αναρτήσει στο επίσημο λογαριασμό που διατηρεί στο Twitter, η OnePlus εμφανίζει το δημοφιλές μοντέλο της, το One, μόνο που το μισό έχει σβηστεί με γόμα, με ένα μολύβι δίπλα να περιμένει να ξανασχεδιάσει το νέο μοντέλο και με το σύνθημα "Καιρός για αλλαγή" να συνοδεύει την εικόνα. Στο tweet η OnePlus κάνει μεγαλύτερη την αγωνία αναφέροντας ότι «ψάχνει πάντα τρόπους να ταρακουνήσει τη βιομηχανία της τεχνολογίας, με την 1η Ιουνίου να είναι η καταλυτική ημερομηνία που θα το κάνει».

 

Σύμφωνα με παλαιότερες πληροφορίες, το OnePlus Two όπως είναι η πιθανή του ονομασία, θα διαθέτει 5.5 ιντσών οθόνη με Quad HD ανάλυση, 3 ή 4 GB RAM, αναγνώστη δακτυλικού αποτυπώματος, ενώ θα στηρίζεται στο Snapdragon 810 με οκταπύρηνο επεξεργαστή όπως έχει αφήσει να εννοηθεί ο διευθύνων σύμβουλος της OnePlus.

 

Αν τελικά επιβεβαιωθεί η πρόβλεψη και η OnePlus προχωρήσει στα αποκαλυπτήρια του διαδόχου του One, αυτό δεν αναμένεται στην αγορά το άμεσο επόμενο χρονικό διάστημα, με πιθανότερη ημερομηνία τον Ιούλιο, με το κλασσικό σύστημα των προσκλήσεων και πάλι.

 

Link.png Site: PhoneArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την τιμολογιακή πολιτική του προηγούμενη, κάθε αναβάθμιση δεκτή. Αλλά το σύστημα των προσκλήσεων πρέπει να μην υπάρχει για πάνω από μήνα. Πέρσι είχε καταντήσει αηδία 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος oneplus one. Εξαιρετικό τηλέφωνο με ένα τεράστιο μειονέκτημα. Όλα τα κινητά έχουν θέμα με την οθόνη με την αφή! Πιστεύω ότι είναι θέμα hardware αν και με την cm 12.1 15/5 night φτιάχνεται το πρόβλημα αλλά υπάρχει battery drain. Η εταιρία έχει άθλιο support. Παρ όλα αυτά με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα είναι και πάλιλειτουργικό το τηλέφωνο.

Για το 2 δεν το βλέπω να πηγαίνει καλά. Έχει γίνει ζημιά στη φήμη της εταιρείας και έχει πάλι το σύστημα των προσκλήσεων. Ο κόσμος δεν πολυεμπιστευεται τον Snapdragon 810 και αν έχει 3gb ram θα πάει άπατο!(ναι επιτέλους το είπα και εγώ!) α έφυγε και το μότο never settle βλέπω...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως αργησαν να βγαλουν νεα συσκευη και απομυθοποιηθηκαν γρηγορα. Ιδιως με τος προσκλησεις... Χάλια. Θα επρεπε να ειχαν οργανωσει γραμμη παραγωγης ωστε να ειχαν αμεσα διαθεσιμοτητα με τα εσοδα απο το πρωτο...

Κριμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eδω κατοχος 1+1 απο τον Οκτωβριο.

 

Το καλυτερο τηλεφωνο που ειχα ποτε, και ειχα αρκετα.

Καποιοι ειχαν προβληματα με τις οθονες, αλλα σιγουρα δεν ειναι οσο πολλοι φαινονται.

Απλα γιγαντωνεται το θεμα, γιατι ολοι οι χρηστες του 1+1 ειναι tech friendly και γραφουν σε fora/reddit/google+/κλπ

Θα ξενερωνα προφανως αν μου τυχαινε, αλλα ευτυχως τιποτα.

 

 

Για το 2 δεν με νοιαζουν cpu/gpu/ram αλλα θελω να εχει τα παρακατω:

 

1) 5.5" οθονη, QHD αναλυση

2) 3200+ μπαταρια

3) OIS στην καμερα

4) Παρομοιο design με το 1+1, και σιγουρα sandstone back.

 

Το 1+1 δεν το αλλαζω με τιποτα, και μονο που αφηνει unlocked bootloader φτανει, ολες οι μεγαλες rom το υποστηριζουν.

 

Tα invites δεν θα τα γλυτωσουμε για καιρο, τι να κανουμε, μικρη εταιρια ειναι ακομα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος oneplus one. Εξαιρετικό τηλέφωνο με ένα τεράστιο μειονέκτημα. Όλα τα κινητά έχουν θέμα με την οθόνη με την αφή! Πιστεύω ότι είναι θέμα hardware αν και με την cm 12.1 15/5 night φτιάχνεται το πρόβλημα αλλά υπάρχει battery drain. Η εταιρία έχει άθλιο support. Παρ όλα αυτά με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα είναι και πάλιλειτουργικό το τηλέφωνο.

Για το 2 δεν το βλέπω να πηγαίνει καλά. Έχει γίνει ζημιά στη φήμη της εταιρείας και έχει πάλι το σύστημα των προσκλήσεων. Ο κόσμος δεν πολυεμπιστευεται τον Snapdragon 810 και αν έχει 3gb ram θα πάει άπατο!(ναι επιτέλους το είπα και εγώ!) α έφυγε και το μότο never settle βλέπω...

 

oneplus με τελευταία blisspop και boeffla kernel

δεν έχω θέμα με την αφή

δεν έχω battery drain

δεν έχω θέμα με το wifi που αποσυνδέεται σε deep sleep στις πρόσφατες cyanogen

 

και ισχύει αυτό που λέει ο nikchris, οι περισσότεροι χρήστες του είναι σχετικά power users, οπότε δοκιμάζουν αρκετά

για το support δεν έχω ιδέα, όταν το παράγγειλα εγώ που δε μου στείλανε φορτιστή αγγλικό που ήθελα, κατευθείαν μου απαντήσανε και μετά από το πολύ μια εβδομάδα μου ήρθε και ο φορτιστής

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το 2 δεν με νοιαζουν cpu/gpu/ram αλλα θελω να εχει τα παρακατω:

 

1) 5.5" οθονη, QHD αναλυση

2) 3200+ μπαταρια

3) OIS στην καμερα

4) Παρομοιο design με το 1+1, και σιγουρα sandstone back.

 

Δηλαδη,στα αληθεια δεν θες να αναβαθμιστουν cpu-gpu-ram που θα δωσουν αλλον αερα στο κινητο?Αλλα θελεις η οθονη να γινει QHD?Ενα οφελος πες μου σ'αυτο...

 

Αν δεν εισαι ικανοποιημενος απ'την μπαταρια τοτε μην ζητας και τετοια οθονη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το έχω από τον Αύγουστο και ακόμα δεν ξέρω αν θα το αλλάξω. Διαφωνώ με τον manoskap για την απομυθοποίηση. Αυτό είναι το σωστό, μία συσκευή τον χρόνο. Ειδικά όταν είναι τόσο δυνατή που ακόμα κρατάει άνετα. 

 

Το θέμα με το touch είναι σπαστικό αλλά εγώ προσωπικά τα περίμενα αυτά από μία εταιρία που τώρα έβγαλε πρώτη φορά συσκευή (και ας είναι Oppo) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

................

Απλα γιγαντωνεται το θεμα, γιατι ολοι οι χρηστες του 1+1 ειναι tech friendly και γραφουν σε fora/reddit/google+/κλπ

............

 

 

......................

και ισχύει αυτό που λέει ο nikchris, οι περισσότεροι χρήστες του είναι σχετικά power users, οπότε δοκιμάζουν αρκετά

..................

 

Αυτό πήγαν να εκμεταλλευτούν σαν εταιρία αλλά εκτός από θετικό είναι και αρνητικό γιατί πέφτει πολύ κράξιμο από τέτοιους πελάτες.

 

Μεγάλο ποσοστό αυτών που έχουν το κινητό δεν έχει μείνει με stock rom, άλλος απλά κάνει root για να χρησιμοποιήσει δυο τρεις εφαρμογές, άλλος ρίχνει dirty flash τις nightlies πάνω στην stock και μετά γκρινιάζει που δεν του έκατσε το update και κράζει το support.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ότι έχει βγει μέχρι σήμερα ή λύνει το πρόβλημα και έχει battery drain ή δεν λύνει το πρόβλημα. Έχω δοκιμάσει πολλά. Προτιμώ το battery drain

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον καλιμπαρει συνεχώς τον αισθητήρα της αφής το battery drain υπάρχει, είτε το διαπιστώσετε είτε όχι, θέμα έχουν όλα εκτός εάν το ανοίξατε και βάλατε ένα κομμάτι ταινία στην θέση της κόλλας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...