Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με touchpad


ThanasisM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ενα λάπτοπ 2 χρόνια και μετα απο φορμάτ δεν μου λειτουργει το touchpad έκανα εγκατάσταση τον driver δεν άλλαξε κάτι...Μετα είδα οτι μου λείπει το Synaptics απο τις επιλογές του ποντικιού στο control panel και έτσι κατέβασα το synaptics απο την σελιδα τους. Εκανα εγκατάσταση και επανακινηση και όταν πάω στις ρυθμίσεις του ποντικιού μου βγάζει ένα μήνυμα που μου λέει να κάνω απ εγκατάσταση το synaptics και κάτι αλλά για ενα PS/2...Τι να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την medion? Μεγάλη είναι, γιατί όχι.... Έχει βγάλει κάτι θρυλικά tuvlox αυτή................. Άλλο να σου λέω και άλλο να το δεις...

Anyway, πήγαινε στην προσθαφαίρεση και σβήσε οτι πρόγραμμα έχει να κάνει με το ποντίκι.

Μετά πήγαινε στην σελίδα του λάπτοπ σου (link) και κατέβασε τον driver για το touchpad και τα hotkeys (τα hotkeys αν τα έχεις μην τα κατεβάσεις).

Εγκατάσταση και δες αν δουλεύει.

Αν δεν δουλεύει πάτα τον συνδυασμό κουμπιών για να κλειδώσει/ξεκλειδώσει το touch και δοκίμασε πάλι.

Αν πάλι δεν γίνει κάτι πήγαινε στην διαχείριση συσκευών και πες μας τι γράφει στα ποντίκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την medion? Μεγάλη είναι, γιατί όχι.... Έχει βγάλει κάτι θρυλικά tuvlox αυτή

 

Δεν ειναι καλη εε? χδ

Δεν δουλευει παλι :P

Στη διαχειριση συσκευων στα ποντικια εχει 2 που λενε <<Συμβατο ποντικη με HID>>

Kαι αν πατησω ιδιοτητες το πρωτο στη θεση λεει <<Θεση 2>> και το δευτερο <<Συσκευη διασυνδεσης USB>> και τα 2 ποντικια μου λεει οτι λειτουργουν κανονικα.Εγω εχω 1 usb ποντικι

Βασικα παιζει να χαλασε τελειως ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι οτι δεν είναι καλή, απλά έχει βγάλει και αυτή κάτι μπουμπούκια....

 

Το ένα ποντίκι που λέει USB είναι το εξωτερικό που έχεις και το άλλο που λέει PS2 είναι το touchpad.

Πάτα στο ps2 απάνω του δεξί κλίκ και απεγκατάσταση και περίμενε να το ξαναβρεί, μπορεί να θέλει επανεκκίνηση και δες αν δουλεύει μετά.

 

 

ΥΓ Ξεκίνα τον υπολογιστή με βγαλμένο το USB ποντίκι μπας και δει τι touch έτσι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν το φορμάτ απο οσο κατάλαβα δούλευε κανονικά, σωστά; Δεν χάλασε απότομα εκεί που το δούλευες δηλαδή.

Στο synaptics μέσα στον πίνακα ελέγχου τι σου έχει; Μήπως λέει τίποτα για απενεργοποίηση ή κάτι σχετικό; Ανέβασε καμιά εικόνα απο εκεί και απο την διαχείριση συσκευών αμα μπορείς,

 

YΓ Στο bios μπήκες μπας και είναι απενεργοποιημένο απο εκεί μέσα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω καρτελα synaptics μολις παω στο ποντικι μου βγαζει αυτο http://postimg.org/image/s7l0ijijb/

και μετα ανοιγει κανονικα τις ρυθμισεις http://postimg.org/image/ujgp29dnj/


Τις εικόνες τις ανεβάζεις εδώ: link και μετά κάνεις εδώ copy - paste τον κώδικα που θα σου δώσει εκεί για forums.

Thanks :P


Αυτο ειναι απο την διαχειρηση http://postimg.org/image/pzo227ry5/

βρηκα και αυτο δεν ξερω αν παιζει ρολο http://postimg.org/image/otph8lh7d/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε στην σελίδα του λάπτοπ απο το παραπάνω link και εγκατέστησε τους drivers: 

a . NETWORK DRIVER MEDION AKOYA E622X/E722X NOTEBOOK 

(ATHEROS)

 

b.CHIPSET DRIVER MEDION AKOYA E6221 NOTEBOOK

 

c.INTEL MANAGEMENT SOFTWARE MEDION AKOYA E623X/P781X NOTEBOOK

 

d.TOUCHPAD DRIVER MEDION AKOYA E622X/E722X NOTBOOK

 

e.USB HOST CONTROLLER DRIVER MEDION AKOYA E622X/E722X NOTEBOOK

(PEGATRON)

 

και ξαναπέρνα και το HOTKEY SOFTWARE MEDION AKOYA E622X/E722X NOTEBOOK

 

Μετά δες αν εξαφανίστηκε η κατηγορία άλλες συσκευές και βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλέ μου ευχαριστώ πολύ για τον χρονο σου και που είσαι πρόθυμος να βοηθήσεις αλλα είναι ακόμα εκει, δεν πειράζει πραγματικα.Ευχαριστώ και παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...