Προς το περιεχόμενο

[Πολυμηχάνημα inkjet] Hp 1515 @public 29.90€


bill987

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το μαύρο είναι το HP Inkjet 650 CZ101AE  15ml  και θεωρητικά βγάζει 360 σελίδες, κόστος περίπου 8-9€
το έγχρωμο HP650 Tri-Colour  CZ102AE 15 ml και θεωρητικά βγάζει 200 σελίδες, κόστος περίπου 7€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

200σελιδες

Ευχαριστώ, συμφέρει πολύ οριακά ομως τελικά τώρα που το υπολόγισα... Αν είναι σε 1 χρόνο να βγω κερδισμενος κατά 10-15 ευρώ δεν αξίζει..

 

Σαν σκάνερ αξίζει για να βγαλεις φωτοτυπίες ή θα σου βγάζει την πίστη; Δεν μιλάω για 1-2 αλλά για ποσότητα (πάντα για οικιακη-φοιτητικη χρήση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή λύση είναι adf για μεγάλη χρήση σκαναρισματος.αυτό με υπομονή θα κανείς τη δουλειά σου,εξάλλου για το ποσό αυτό ,μην τα θέλουμε όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

specs & info

 

post-195604-0-56445100-1437173782_thumb.jpg

 

what uses less ink?

 

The plain paper settings use the least ink, selecting inkjet paper will use more and photo paper will use the most.  Draft mode generally uses about half the ink of Normal or Best modes.  Normal and Best modes use about the same amount of ink (although Best mode takes more passes and time to print).

 

There are a few other considerations to minimize ink usage:

 

    Do not run cleaning cycles from the toolbox unless necessary (seldom).  Running cleaning cycles beyond the normal startup and shutdown cycles uses ink and shortens the life of the supplies and the printer.

    Always keep the printer plugged into a live outlet.  Using an external switch such as a outlet switch or power director switch will cause the printer to use more ink at startup.  It may also allow the printheads to be left uncapped, allowing them to dry out.

 

The ink usage for "normal" and "best" is nearly identical, the difference is how the ink is applied and the speed of printing.  The "fast draft" setting will use about half the ink, but quality is not as good, most noticably in printing graphics.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι διάβασα online, το συγκεκριμένο δεν μπορεί να τυπώσει borderless...πχ φωτογραφία;

Έχει προλάβει να δοκιμάσει κανεις αν ισχυει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να τυπώσει διπλή όψη ? έστω χειροκίνητα, φτανει να το υποστηρίζει ο driver, να τυπώνει δηλαδή τις μονές σελίδες και να σου ζητάει μετά τις ζυγές....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www8.hp.com/lamerica_nsc_carib/en/products/printers/product-detail.html?oid=5295877#!tab=specs

 

 

Απο οτι διάβασα online, το συγκεκριμένο δεν μπορεί να τυπώσει borderless...πχ φωτογραφία;
Έχει προλάβει να δοκιμάσει κανεις αν ισχυει;

 

Borderless printing: No

 

 

Μπορεί να τυπώσει διπλή όψη ? έστω χειροκίνητα, φτανει να το υποστηρίζει ο driver, να τυπώνει δηλαδή τις μονές σελίδες και να σου ζητάει μετά τις ζυγές....

 

Duplex printing Manual (driver support provided)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, το ξέρω, όπως είπα το διάβασα.

Εγώ Ρώτησα αν το δοκίμασε κάποιος, όχι αν το διάβασε επίσης :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι τον αγοράσατε μπορείτε να μου επιβεβαιώσετε κάτι, όταν αφήσετε τον εκτυπωτή ανοιχτό για ένα διάστημα (15-20 λεπτά) ώστε να μπει σε sleep mode (το power κουμπί είναι deemed και όχι σε πλήρη φωτεινότητα) αν πάτε τότε να εκτυπώσετε κάτι το εκτυπώνει κανονικά (“ξυπνά” ο εκτυπωτής και εκτυπώνει) ή δεν ανταποκρίνεται και το έγγραφο/φωτογραφία μπαίνει στην ουρά εκτύπωσης και πρέπει να τον ξανά ενεργοποιήσετε χειροκίνητα για να εκτυπώσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω/επιβεβαιώσω: Σύνδεσα το πολυμηχάνημα σε pc και το κάνω share σε όλο το δίκτυο (το pc πάντα on). Εκτύπωση δουλεύει αλλά σκανάρισμα από άλλο pc δεν παίζει.

 

Εάν κάποιος άλλος έχει σκεφτεί/βρει κάτι διαφορετικό (τρόπο να σκανάρει μέσω δικτύου), παρακαλείται να το πει. :P

 

Ναι, το ξέρω, όπως είπα το διάβασα.
Εγώ Ρώτησα αν το δοκίμασε κάποιος, όχι αν το διάβασε επίσης :)

 

Απλά μια που απάντησα σε άλλη ερώτηση ήθελα να "διασταυρώσω" ότι το διαβάζουμε και οι δύο από την ίδια έγκυρη πηγή :-D Εάν θα τυπώσω κάτι θα ενημερώσω :-)

 

 

Όσοι τον αγοράσατε μπορείτε να μου επιβεβαιώσετε κάτι, όταν αφήσετε τον εκτυπωτή ανοιχτό για ένα διάστημα (15-20 λεπτά) ώστε να μπει σε sleep mode (το power κουμπί είναι deemed και όχι σε πλήρη φωτεινότητα) αν πάτε τότε να εκτυπώσετε κάτι το εκτυπώνει κανονικά (“ξυπνά” ο εκτυπωτής και εκτυπώνει) ή δεν ανταποκρίνεται και το έγγραφο/φωτογραφία μπαίνει στην ουρά εκτύπωσης και πρέπει να τον ξανά ενεργοποιήσετε χειροκίνητα για να εκτυπώσει?

 

Μια που πειραματίζομαι θα το αφήσω ανοιχτό για καμμιά ώρα και θα δοκιμάσω. Ελπίζω να παρατηρήσω το deemed.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω/επιβεβαιώσω: Σύνδεσα το πολυμηχάνημα σε pc και το κάνω share σε όλο το δίκτυο (το pc πάντα on). Εκτύπωση δουλεύει αλλά σκανάρισμα από άλλο pc δεν παίζει.

 

Εάν κάποιος άλλος έχει σκεφτεί/βρει κάτι διαφορετικό (τρόπο να σκανάρει μέσω δικτύου), παρακαλείται να το πει. :P

 

 

Απλά μια που απάντησα σε άλλη ερώτηση ήθελα να "διασταυρώσω" ότι το διαβάζουμε και οι δύο από την ίδια έγκυρη πηγή :-D Εάν θα τυπώσω κάτι θα ενημερώσω :-)

 

 

 

Μια που πειραματίζομαι θα το αφήσω ανοιχτό για καμμιά ώρα και θα δοκιμάσω. Ελπίζω να παρατηρήσω το deemed.

Σ'ωραιος! Κάνε ενα follow up με αυτά ρα δυο: borders & wake up με την πρωτη ευκαιρία.

Για τα borders βέβαια υπάρχει λύση, εκτυπώνει ελάχιστα μικροτερη επιφάνεια και μετα πέφτει ψαλίδι στο περισσευουμενο λευκο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ωραιος! Κάνε ενα follow up με αυτά ρα δυο: borders & wake up με την πρωτη ευκαιρία.

Για τα borders βέβαια υπάρχει λύση, εκτυπώνει ελάχιστα μικροτερη επιφάνεια και μετα πέφτει ψαλίδι στο περισσευουμενο λευκο :P

 

Σχετικά με wake up, το άφησα πάρα πολύ ώρα ανοιχτό (συνδεμένο σε pc (ανοιχτό) και μετά με αποσυνδεμένο usb), το led δεν έγινε deemed ποτε, wtf.

 

Για τα borders ναι ;) Ακριβώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χτύπησα και γω παρ' όλο που έχω τον Lexmark Prospect Pro205, που όμως μου έχει σπάσει τα νεύρα!

Πανάκριβα μελάνια που τελειώνουν αμέσως ή τα κάνει άχρηστα μετά από 2 εβδομάδες!

(Είτε τα original είτε γεμισμένα, το ίδιο ακριβώς)  Άχρηστος εκτυπωτής που έκανα το λάθος και τον πήρα χωρίς να δω reviews χρηστών που λένε τα ίδια με αυτά που περνάω!

Ήμουν  έτοιμος να πάρω πάλι νέα μελάνια, αλλά βλέποντας την τιμή του παραπάνω (που περιέχει καινούργια μελάνια μέσα, αλλά και την τιμή τους για μετά) είπα να τον πάρω δοκιμαστικά και αν δω κάτι καλύτερο από την μπακατέλα που έχω, θα την πετάξω από το παράθυρο!

Thanks ts ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...