Προς το περιεχόμενο

Νέο Xbox One bundle από την Microsoft, με Elite Controller και 1TB Solid State Hybrid Drive


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Microsoft τον ερχόμενο μήνα αναμένεται να διαθέσει το νέο χειριστήριο “Elite” για το Xbox One,το οποίο θα κυκλοφορήσει τόσο ξεχωριστά όσο και ως μέρος ενός νέου bundle για το Xbox One, το οποίο πέρα από το χειριστήριο θα περιλαμβάνει και την κονσόλα με ενσωματωμένο Solid State Hybrid Drive που προσφέρει χωρητικότητα 1TB.

Το νέο bundle θα κυκλοφορήσει αποκλειστικά από το Gamestop και τα Microsoft Stores για τον πρώτο μήνα. Η τιμή του bundle είναι $499. Αν σκεφτείτε ότι μέσα στο Xbox One υπάρχει ένα ταχύτερο μέσο αποθήκευσης από αυτό που υπάρχει στο απλό Xbox One και πως το χειριστήριο ξεχωριστά στοιχίζει περίπου $150, τότε πρόκειται για μία καλή συμφωνία (να θυμίσουμε ότι το χειριστήριο Elite το είχαμε δοκιμάσει στην έκθεση E3).

 

Πρόκειται για ένα συναρμολογούμενο χειριστήριο: ο gamer μπορεί να αλλάζει θέση στους αναλογικούς μοχλούς και στο D-pad, θα μπορεί να αλλάζει τον σταυρό κατεύθυνσης με έναν άλλον, καινούριο, διαφορετικού σχεδιασμού, ενώ θα μπορεί να προσθέτει και να χρησιμοποιεί τέσσερις έξτρα σκανδάλες στο πίσω μέρος του. Επίσης όλα τα πλήκτρα του είναι προγραμματιζόμενα και έρχεται με με τρία ζευγάρια αναλογικών μοχλών σε διαφορετικά μεγέθη και φυσικά με θύρα 3,5 χιλιοστών για ακουστικά.

 

Πέρα από το παραπάνω bundle, η Microsoft αναμένεται να διαθέσει ακόμα ένα νέο χειριστήριο, το οποίο ονομάζει Special Edition Lunar White Wireless Controller, το οποίο είναι το ίδιο με το απλό χειριστήριο αλλά διαθέτει βελτιωμένα grips και χρυσές λεπτομέρειες σε σημεία. Το κόστος του είναι $64,99.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Link.png Site: Engadget

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε κάποιους φαίνεται πολύ υψηλή η τιμή του elite controller και είναι λογικό ΑΛΛΑ δεν απευθύνεται στον μέσο χρήστη. Συνεπώς , το "απλό και ταπεινό" controller του xbox one , θα τους βολέψει μια χαρά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ δίνουμαι τα "Άντερα μας" π.χ. για μια Κάρτα Γραφικών ή Μνήμες ή Motherboard ή Keyboard ή Mouse όπως αναφέρει ο "φίλτατος" παραπάνω!!! στα "450" του Bundle θα κωλόσουμαι.

Μιά χαρά είναι η τιμή του τουλάχιστον προσφέρει αρκετά διαφορετικά πράγματα απο ότι άλλες εκδοσεις (SSHD +1 καινούργιο controler).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ναι εδω μονο με πατατακια

δεν το δωσαν δωρο το one με το ξυλο

που τρωει απο το ps4,

η ειδικη εκδοση ειναι που ελειπε..

 

 

(κι εγω one εχω...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να πούμε του στραβού το δίκιο η sony τα έχει σκατώσει με qc των gamepads.

 

Τρια διαφορετικά χειριστήρια και τα τρια συμπεριφέρονται διαφορετικά στα κουμπιά.

 

Όλα τρίζουν τα πλαστικά, στραβοί μοχλοί, τρίζουν οι σκανδάλες κολλάνε οι μοχλοί.(αν και τα 2 τελευταία φτιάχνουν με λίγο wd40)

 

Δεν είμαι κάτοχος xb1 αλλά έχω την εντύπωση ότι της ms τα χειριστήρια, τουλάχιστον στον qc τομέα, είναι πολύ ανώτερα.

 

Εδώ το dualshock του ps1 που έχω ακόμα 15+ χρονών, είναι πολύ καλύτερο ποιοτικά από τα καινούρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ακούω κ διαβάζω υπερβολές το dual shock 4 εχει βελτιωθεί πολυ σε σχέση με το dial shock 3 κ πλέον σ δίνει καλύτερη αίσθηση απο του ONE η ποιότητα κατασκευής τωρα ειναι άλλο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως βλεπω την MS να κανει πολυ καλες κνησεις και την Σονυ να κοιμαται.

Ναι για αυτό το PS4 έχει διπλάσιες πωλήσεις και πήρε exclusives όπως το Street Fighter V,  επειδή κοιμάται η Sony LOL.    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...