Προς το περιεχόμενο

Ποια είναι η δουλειά των ονείρων σας;


Flaoutistas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εντάξει, δύσκολη ερώτηση.

 

Βασικό ρόλο παίζουν για μένα οι συνθήκες εργασίας και όχι τόσο αυτή καθ' αυτή η εργασία.Αν αυτό το είχα εξασφαλισμένο, θα ήθελα κάτι που να έχει να κάνει με διδασκαλία (λίγο με νοιάζει αν είναι σε ιδιωτικό ή δημόσιο, μην παρεξηγηθώ κιόλας...)

Για γυμναστή σε βλέπω και σένα! :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημόσιο...γυμναστής σε σχολείο...άγχος 0...λεφτά αξιοπεπέστατα και σταθερά για πάντα....συνθήκες εργασίας σε level επικής ζωάρας...ωράριο ξεφτίλα με ένα ξεφτιλο20ωρο την εβδομάδα...και οι 5 τελευταίοι λόγοι...Χριστούγεννα...Πάσχα...Ιούνιος..Ιούλιος...Αύγουστος...

 

 

Όντως παίζει να είναι από τις καλύτερες "δουλειές" που υπάρχουν! :D

 

E ναι ρε συ αυτό δεν ειναι δουλειά...είναι "Έχω βρει το νόημα της ζωής...". Ως και το κάρμα σου γίνεται απίστευτο γιατί όλα τα παιδάκια πάντα σε θυμούνται με τις καλύτερες αναμνήσεις. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη δουλειά των ονείρων τους πιστεύω την κάνουν όσοι όντως είχαν από μικροί μια δουλειά των ονείρων τους και τα κατάφεραν (πχ πιλότος, γιατρός, αστροναύτης κλπ που λένε τα πιο πολλά παιδιά) και όσοι κατάφεραν να κάνουν το χόμπι τους επάγγελμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημόσιο...γυμναστής σε σχολείο...άγχος 0...λεφτά αξιοπεπέστατα και σταθερά για πάντα....συνθήκες εργασίας σε level επικής ζωάρας...ωράριο ξεφτίλα με ένα ξεφτιλο20ωρο την εβδομάδα...και οι 5 τελευταίοι λόγοι...Χριστούγεννα...Πάσχα...Ιούνιος..Ιούλιος...Αύγουστος...

 

υπαλληλος της βουλης ακομα καλυτερα :P

 

Σαν ενα επαγγελμα των ονειρων μου θα ελργα δημοσιογραφος σε ΜΜΕ σε θεματα τεχνολογιας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάλληλος -μάλλον ταμείο- σε ταχυδρομείο. Και ταμείο σε σουπερ μάρκετ. Fixed δουλειά. Οχι τρελές απαιτήσεις. Καλό ωράριο. Εχουν ευθυνη αλλα σε λογικα πλαισια. Οχι παντως αγχος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάλληλος -μάλλον ταμείο- σε ταχυδρομείο. Και ταμείο σε σουπερ μάρκετ. Fixed δουλειά. Οχι τρελές απαιτήσεις. Καλό ωράριο. Εχουν ευθυνη αλλα σε λογικα πλαισια. Οχι παντως αγχος.

 

Και ταμειο σε σουπερ μαρκετ καλα ειναι ... 5ωρακι ειδικα σε βάρδια στον ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟ γενικα οσο λιγοτερο σε πρηζουν τοσο το καλυτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαλληλος της βουλης ακομα καλυτερα :P

 

Σαν ενα επαγγελμα των ονειρων μου θα ελργα δημοσιογραφος σε ΜΜΕ σε θεματα τεχνολογιας

Έχω μια φίλη και μου λέει ότι είναι πολύ ζόρικα..... :ph34r:

 

Υπάλληλος -μάλλον ταμείο- σε ταχυδρομείο. Και ταμείο σε σουπερ μάρκετ. Fixed δουλειά. Οχι τρελές απαιτήσεις. Καλό ωράριο. Εχουν ευθυνη αλλα σε λογικα πλαισια. Οχι παντως αγχος.

Ταμείας σε σούπερ μάρκετ η δουλειά των ονείρων σας ρε παιδιά; :) (εννοείται δεν έχω τίποτα με τους ανθρώπους ούτε υποτιμώ σε καμιά περίπτωση τη δουλειά τους)

 

Τέλος πάντων, σε τέτοιου είδους δουλειές εγώ θα ήθελα να δουλεύω στα διόδια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τέλος πάντων, σε τέτοιου είδους δουλειές εγώ θα ήθελα να δουλεύω στα διόδια!

Αν περνούσα εγώ θα έβγαζες χαρτζιλίκι , δεν παίρνω ποτέ την απόδειξη αυτα τα 3-4 ευρώ για τους κωλοδρομους φονιάδες  ας μην τα παίρνουν  οι χαραμοφάηδες, ας τα πάρεις  καλύτερα εσύ που θα δουλεύεις εκει για τρεις και εξήντα  ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος πάντων, σε τέτοιου είδους δουλειές εγώ θα ήθελα να δουλεύω στα διόδια!

Ναι και αυτό. Ακομα λιγότερη ευθύνη. Αν και μάλλον τρως κρυο / ζέστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν ποστάρετε την αγαπημένη σας δουλειά, απαντήστε την εξής ερώτηση:

 

- Θα δούλευα αφιλοκερδώς για 10 ώρες παραπάνω το μήνα, χωρίς ο λόγος να είναι πίεση από προιστάμενο κλπ και παρ' όλα αυτά να αισθάνομαι το ίδιο καλά;

Αν ναι, προχωρήστε στο ποστάρισμα... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιατροδικαστής ήταν πάντα το όνειρο μου. Πλέον αυτό που θα ακολουθήσω έχει στοιχεία από κει.

Αυτό πολλοί το είπαμε. Και γενικά δεν είμαι άτομο που μασάω. Αλλα ειχα 2 θέματα. Το 1ο, όταν είχα δει να ζυγίζουν καρδιά σε ζυγαριά του μανάβη (ναι αυτή τη στρογγυλη με το δεικτη και με το λεκανακι απο κάτω) ειπα οτι δεν εχασα τοσα χρόνια για να κανω αυτο το πράγμα. 2ο με χάλαγε η κατάσταση στον καύσωνα. Ειμαι ατομο που δεν πιστεύω σε βρωμα. Αλλα αυτο με προβληματιζε πραγματικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...