Προς το περιεχόμενο

LG G4 Burn In/Ghosting


AlienTechGR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά,

Κάτοχος του κινητού από χθες και είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά παρατήρησα σήμερα ακριβώς αυτό που φαίνεται στη φωτογραφία εδώ:ghost-jpg.140782

 

Να στείλω το κινητό στην LG για αντικατάσταση οθόνης/συσκευής ή έτσι είναι από το εργοστάσιο και θα ζήσω μόνιμα με αυτό;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται και στην κάμερα ναι, και ειδικά σε γκρίζο χρώμα φαίνονται και πλάγια κάποιες κόκκινες γραμμές.

 

Το είδα ότι το έχουν και άλλο το πρόβλημα και ειλικρινά δε ξέρω αν είναι πρόβλημα του δικό μου κινητού αποκλειστικά, ή αν ΟΛΑ τα G4 βγάλουν κάποια στιγμή το ίδιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε και εγώ το είχα παρατηρήσει μια μέρα είχα φάει φρίκη την επόμενη δν υπήρχε! Δν ξέρω τι πως γτ απλά εμφανίστηκε και μετά τπτ..

Κατέβασε amoled burn in tester που βάζει φουλ φωτεινότητα και γκρι φοντο από πίσω να δεις αμα υπαρχει και αλλού το πρόβλημα!

Αμα υπαρχει και δν φεύγει είναι υποχρεωμένοι να σου την κάνουν αντικατάσταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε και εγώ το είχα παρατηρήσει μια μέρα είχα φάει φρίκη την επόμενη δν υπήρχε! Δν ξέρω τι πως γτ απλά εμφανίστηκε και μετά τπτ..

Κατέβασε amoled burn in tester που βάζει φουλ φωτεινότητα και γκρι φοντο από πίσω να δεις αμα υπαρχει και αλλού το πρόβλημα!

Αμα υπαρχει και δν φεύγει είναι υποχρεωμένοι να σου την κάνουν αντικατάσταση

Παραθετω το μηνυμα σου, αν δεν το θυμασαι.... Το θυμαμαι ομως εγω...

post-328006-0-79836100-1463776163_thumb.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κανει και σε μενα ενα αρχαιο HTC. Αλλες φορες εξαφανιζεται. Κι αλλες παλι εμφανιζεται.

Η αιτια ηταν μηχανικη πιεση στη δεξια γωνια του τηλεφωνου. Στηριχθηκα πανω του.

 

Τι να πω? Μονο με εγγυηση σωζεται το δικο σου. Μη δοκιμασεις χειρουργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα ακριβώς το ίδιο. Ακριβώς όμως.

Πότε φαίνεται πότε όχι. Επίσης αν βγεις στον ήλιο και βάλεις αυτόματη φωτεινότητα, πολύ πιθανό να σου ξεθωριάσει την οθόνη σε τέτοιο σημείο που να μην βλέπεται. Μόλις βρεις σκοτάδι, πίσω στο κανονικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραθετω το μηνυμα σου, αν δεν το θυμασαι.... Το θυμαμαι ομως εγω...

Οταν εγω και στο G3 που το προτεινουν ακομα και σημερα(ελεος δηλαδη)ελεγα μακρια απο Lg με τοσα προβληματα που βγαζει με λεγανε κακο επειδη υπαρχει το service. 

 

Να δουμε και στο G5 τι προβληματα θα δουμε να βγαζει.Ηδη ακουγονται θεματακια με το βαλε βγαλε της μπαταριας

 

Κοινως η γνωμη μου ειναι οτι οσο ειναι ακομα σε εγγυηση καποιος για το οτιδηποτε παρουσιαζει που του δημιουργει ψυχολογικο(μικρο ή μεγαλο θεμα)να την χρησιμοποιησει και να εχει για αυτο το λογο ενα δευτερο κινητο για να κανει την δουλεια του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η LG γτπ? Εχει προβληματικες συσκευες? Τι λετε ρε παιδια? Τι ειναι αυτα που λετε?

 

Εχω 2 ταμπλετ, τηλεφωνο, 2 τηλεορασεις, home cinema, ψυγειο LG. Δεν εβγαλε κανενα προβλημα. Τοσο τυχερος ειμαι?

 

Ειναι που δε βγαζει σωβρακα η LG. Μαντεψτε τι θα φοραγα.

 

Δεν εχουν κορυφαια specs. Αλλα για αξιοπιστια τα εμπιστευομαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις δεν μιλησε για τοστιερες, πλυντηρια και οτι αλλες οικοσυσκευες βγαζει η lg.

Στα τηλεφωνα εχει θεματα -τουλαχιστων στα "ακριβα"-.

Το πρωτο optimus(αν δεν κανω λαθος κ πρωτο τετραπυρηνο της αγορας) εβραζε.

Το g3 θεματα με πλακετα και ραγισματα στο σασι, το g4 θεματα με bootloop, το flex2 θεματα με την οθονη του.

 

Απο εκει περα εχει εξαιρετικες τιμες/specs/καμερες κ service.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά,

Κάτοχος του κινητού από χθες και είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά παρατήρησα σήμερα ακριβώς αυτό που φαίνεται στη φωτογραφία εδώ:ghost-jpg.140782

 

Να στείλω το κινητό στην LG για αντικατάσταση οθόνης/συσκευής ή έτσι είναι από το εργοστάσιο και θα ζήσω μόνιμα με αυτό;;

Γεια σου φιλε τι εγινε τελικα βρικες καποια λυση με το κινητο?εχω το ιδιο προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η LG γτπ? Εχει προβληματικες συσκευες? Τι λετε ρε παιδια? Τι ειναι αυτα που λετε?

 

Εχω 2 ταμπλετ, τηλεφωνο, 2 τηλεορασεις, home cinema, ψυγειο LG. Δεν εβγαλε κανενα προβλημα. Τοσο τυχερος ειμαι?

 

Ειναι που δε βγαζει σωβρακα η LG. Μαντεψτε τι θα φοραγα.

 

Δεν εχουν κορυφαια specs. Αλλα για αξιοπιστια τα εμπιστευομαι.

όπως πολύ σωστά αναφέρθηκε πιο πάνω κανένας δεν μίλησέ για ψυγεία, καταψύκτες και δονητές για σμάρτφωνς μιλάμε που από αξιοπιστία τα τελ 2 με 3 χρονιά είναι πραγματικά γ.τ.μ.κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...