Προς το περιεχόμενο

Το Feedback Hub των Windows 10 "ακούει" τα παράπονα σας


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί τα Windows 10 να βρίσκονται εγκατεστημένα σε περισσότερα από 270 εκατομμύρια συστήματα, αυτό όμως - σε καμία περίπτωση - δεν σημαίνει ότι όλοι οι χρήστες είναι ικανοποιημένοι από αυτά.

Προκειμένου λοιπόν να ακουστεί η “φωνή” και τα παράπονα της ευρύτερης βάσης χρηστών του νέου λειτουργικού της συστήματος, η Microsoft αποφάσισε να “ανοίξει” την εφαρμογή Feedback Hub (desktop/mobile) σε όλους - καθώς μέχρι σήμερα ήταν διαθέσιμη μόνο στα μέλη του προγράμματος Windows Insider.

 

Το Feedback Hub σας παρέχει τη δυνατότητα να αναφέρετε τα προβλήματα που αντιμετώπιζετε ή να προτείνετε κάποια ιδέα, προς βελτίωση του λειτουργικού, κατηγοριοποιώντας τα αιτήματα σας σε υποενότητες (Start Menu, Networking, Microsoft Edge κλπ) και διευκολύνοντας έτσι την καταχώρηση τους - διατηρώντας παράλληλα ένα σύστημα προαγωγής των θεμάτων, το οποίο θυμίζει αρκετά τη γνωστή υπηρεσία Reddit.

 

Η Microsoft πιστεύει ότι το χαρακτηριστικό αυτό θα διευκολύνει αρκετά τους χρήστες των Windows 10, ειδικότερα εκείνων που εποφθαλμιούν τα χαρακτηριστικά των δοκιμαστικών εκδόσεων αλλά διστάζουν να τις εγκαταστήσουν - καθώς ενδέχεται να μην διαθέτουν δευτερεύον “δοκιμαστικό” σύστημα ή τρομάζουν στην ιδέα των αμέτρητων “bugs” που ενδέχεται να συναντήσουν.

 

Τα δεδομένα που έχουν συγκεντρωθεί μέχρι σήμερα, μέσω του προγράμματος Windows Insider, έχουν συμβάλει σε μεγάλο βαθμό στη βελτίωση του λειτουργικού. Παρόλα αυτά, οι μηχανικοί της Microsoft ανυπομονούν να επεξεργαστούν τις παρατηρήσεις/προβληματισμούς των λιγότερο "έμπειρων" χρηστών.

 

Το Feedback Hub των Windows 10 είναι ήδη διαθέσιμο στο Windows Store (δωρεάν).

 

Link.png Site: TheNextWeb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα μην βαλω ενα bloαtware ακομα να τρεχει στο παρασκηνιο για να κανει η ms οτι την ενδιαφερει να μαθει τις μλκς του λειτουργικου της που κ καλα δεν ξερει

 

το δωρεαν στο τελος του αρθρου ολα τα λ7, αγαπη μονο <3

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα μην βαλω ενα bloαtware ακομα να τρεχει στο παρασκηνιο για να κανει η ms οτι την ενδιαφερει να μαθει τις μλκς του λειτουργικου της που κ καλα δεν ξερει

 

το δωρεαν στο τελος του αρθρου ολα τα λ7, αγαπη μονο <3

 

Αγάπη μόνο. Το feedback είναι και για suggestions, όχι μόνο για bug reporting.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δλδ στειλω feedback οτι τα 10 ειναι καλα χρυσα αλλα συλλεγουν υπερβολικα πολλα δεδομενα μου τα οποια δεν ξερω τι τα κανουν ενω εχω κλεισει ολες τις privacy ρυθμισεις θα με ακουσουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Feedback : Δεν φαντάζεστε πόσο ξέγνοιαστα πέρασε ενας χρόνος με Linux..

Ναι κλείνεις τον PC γιατί δεν έχει τίποτα να κάνεις και ξεγνοιάζεις!!!! :P

  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δλδ στειλω feedback οτι τα 10 ειναι καλα χρυσα αλλα συλλεγουν υπερβολικα πολλα δεδομενα μου τα οποια δεν ξερω τι κανουν ενω εχω κλεισει ολες τις privacy ρυθμισεις θα με ακουσουν?

Δοκίμασε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δλδ στειλω feedback οτι τα 10 ειναι καλα χρυσα αλλα συλλεγουν υπερβολικα πολλα δεδομενα μου τα οποια δεν ξερω τι τα κανουν ενω εχω κλεισει ολες τις privacy ρυθμισεις θα με ακουσουν?

Άμα συλλέγουν "υπερβολικά" πολλά δεδομένα από το λειτουργικό τότε δεν υπάρχει κανένα νόημα να βγάλουν το feedback app εφόσον ξέρουν με άλλο τρόπο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσεις ολοι που λετε για τα δεδομενα που συλλεγει κλπ για δειτε λιγο εδω https://www.yahoo.com/tech/huge-study-shows-google-watching-everywhere-181909786.html

 

Και μην μου πειτε οτι δεν χρησιμοποιετε το......... ιντερνετ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...