Προς το περιεχόμενο

Απάτη mediamarkt με νανοτεχνολογια paintbull


alexmi900

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολο το φορουμ.

Πριν απο 1.5 μηνα αγορασα ενα s7 και διαβαζοντας σχολια σε γειτονικο φορουμ αποφασισα να εφαρμοσω την υποτιθεμενη προστασια νανοτεχνολογιας που προσεφεραν τα mediamarkt με κοστος 15 ευρω και αλλαγη οθονης σε περιπτωση γρατσουνιας.

Το τηλεφωνο με πολυ συνετη χρηση εμφανισε μια μικρη γρατσουνια στο πανω μερος της οθονης υστερα απο 1 μηνα.

Το πηγα στα mediamarkt πυλαιας απο οπου ειχε μπει το ειδικο υγρο. Στην αρχη προσπαθησαν να με ξεφορτωθουν δινοντας μου ενα tempered και αφοτου αρνηθηκα μου στειλαν το τηλεφωνο για ελεγχο και υποτιθεται αλλαγη οθονης.

Υστερα απο 10 μερες και χωρις να εχουν δωσει σημαδια ζωης τους πηρα τηλεφωνο και με ενημερωσαν οτι επειδη η γρατσουνια ειναι πολυ μικρη να μου δωσουν παλι ενα temepered. Οταν ομως ζητησα να γινει αλλαγη οθονης οπως γραφει στο συμβολαιο αλλαξαν τροπαρι.

Συγκεκριμενα ειπαν οτι η οθονη γρατσουνιστηκε απο ακαθοριστο αιχμηρο αντικειμενο και επομενως βγηκε εκτος εγγυησης. Πως καταλαβαν οτι εγινε αυτο; Προσπαθησαν να γρατσουνισουν την οθονη με κλειδια και κερματα(τα οποια συμφωνα με αυτους δεν ειναι αιχμηρα) και επειδη δεν εγινε καποιο σημαδι το υλικο εκανε σωστα τη δουλεια του. Συν οτι αν αλλαζαν οθονη το τηλεφωνο δεν θα μπορουσαν να εγγυηθουν οτι το τηλεφωνο δεν θα χανε την αδιαβροχοποιηση του.Τα συμπερασματα δικα σας...

 

Παντως εγω εμεινα χωρις συσκευη για 13 ημερες, εχω μια γρατσουνια στην οθονη του σχεδον καινουργιου κινητου μου και πεταξα 15 ευρω σε μια βλακεια. Προκειται να στραφω εναντιον της εταιρειας μεσω του συνηγορου του καταναλωτη και θελω να αποτρεψω τους υποψηφιους αγοραστες και να δειξω την απαραδεκτη συμπεριφορα των mediamarkt πυλαιας και του επισκευαστικου τους κεντρου

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα σε ολο το φορουμ.

Πριν απο 1.5 μηνα αγορασα ενα s7 και διαβαζοντας σχολια σε γειτονικο φορουμ αποφασισα να εφαρμοσω την υποτιθεμενη προστασια νανοτεχνολογιας που προσεφεραν τα mediamarkt με κοστος 15 ευρω και αλλαγη οθονης σε περιπτωση γρατσουνιας.

Το τηλεφωνο με πολυ συνετη χρηση εμφανισε μια μικρη γρατσουνια στο πανω μερος της οθονης υστερα απο 1 μηνα.

Το πηγα στα mediamarkt πυλαιας απο οπου ειχε μπει το ειδικο υγρο. Στην αρχη προσπαθησαν να με ξεφορτωθουν δινοντας μου ενα tempered και αφοτου αρνηθηκα μου στειλαν το τηλεφωνο για ελεγχο και υποτιθεται αλλαγη οθονης.

Υστερα απο 10 μερες και χωρις να εχουν δωσει σημαδια ζωης τους πηρα τηλεφωνο και με ενημερωσαν οτι επειδη η γρατσουνια ειναι πολυ μικρη να μου δωσουν παλι ενα temepered. Οταν ομως ζητησα να γινει αλλαγη οθονης οπως γραφει στο συμβολαιο αλλαξαν τροπαρι.

Συγκεκριμενα ειπαν οτι η οθονη γρατσουνιστηκε απο ακαθοριστο αιχμηρο αντικειμενο και επομενως βγηκε εκτος εγγυησης. Πως καταλαβαν οτι εγινε αυτο; Προσπαθησαν να γρατσουνισουν την οθονη με κλειδια και κερματα(τα οποια συμφωνα με αυτους δεν ειναι αιχμηρα) και επειδη δεν εγινε καποιο σημαδι το υλικο εκανε σωστα τη δουλεια του. Συν οτι αν αλλαζαν οθονη το τηλεφωνο δεν θα μπορουσαν να εγγυηθουν οτι το τηλεφωνο δεν θα χανε την αδιαβροχοποιηση του.Τα συμπερασματα δικα σας...

 

Παντως εγω εμεινα χωρις συσκευη για 13 ημερες, εχω μια γρατσουνια στην οθονη του σχεδον καινουργιου κινητου μου και πεταξα 15 ευρω σε μια βλακεια. Προκειται να στραφω εναντιον της εταιρειας μεσω του συνηγορου του καταναλωτη και θελω να αποτρεψω τους υποψηφιους αγοραστες και να δειξω την απαραδεκτη συμπεριφορα των mediamarkt πυλαιας και του επισκευαστικου τους κεντρου

Λαθος τα λες. Το παραπανω που τονιζω ειναι που πρεπει να αναφερθει για κραξιμο. και κατι αντιστοιχο εχουν και αλλες αλυσιδες τυπου public που παλι εχουμε διαβασει περιστατικα που μετα κανουν τους Κινεζους.

 

Εννοειται οτι θα κινηθεις οπως λες γιατι μιλαμε για παρα πολλα χρηματα,ειδικα απο media markt κιολας που ειναι ακριβοτεροι σε σχεση με αλλα μικροτερα καταστηματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δηλαδή σου πούλησαν? Και εδώ αναφέρει: "Τώρα πλέον σας προσφέρουμε για τα SMART PHONE και τα TABLET σας την μόνη υγρή ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ που ΕΓΓΥΑΤΑΙ ότι η συσκευή σας δεν θα γραντζουνιστεί στην καθημερινή της χρήση και αν το κάνει εμείς θα σας αντικαταστήσουμε την οθόνη της."

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H εταιρεία η οποία υπάρχει πάνω στο αποδεικτικό ονομάζεται MEDIA RAM SERVICE και βρίσκεται Τσιμισκή 114 στη Θεσσαλονίκη.

Υποθέτω ότι είναι το σέρβις του media εκεί .

Αν ενδιαφέρεται κανεις μπορώ να γράψω ακριβώς την υπόθεση όπως τα αναφέρω στο συνήγορο του καταναλωτή αλλά να ξέρετε είναι σεντόνι(δεν ξερω να κανω κρυφό ένα κείμενο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως κανεις κρυφο ενα κειμενο.

Επιλεγεις ολο το κειμενο,πατας στον πρασινο μικρο πινακα(Special Bbc Code)διπλα απο τις δυο επιλογες Front/ Size και επιλεγεις το Spoiler.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

ο media ram δεν είναι της Media markt,είναι συνεργαζόμενος ιδιώτης.

Οτι του πουν ,σου μεταφέρει.

Κυνήγα την αλυσίδα,οχι τον ιδιώτη.

Μην αγοράζετε καμμιά επιπλέον ''παροχή'' ,σας τη προτείνουν στα πλαίσια της προσθετικής πώλησης.

Πιο πολλά κερδίζουν απο τη παροχή παρα απο τη πώληση του προιόντος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρον στοχος μου ειναι να δειξω ποσο απατεωνες ειναι και σε καθε search για την νανοτεχνολογια να φαινεται το ξεμπροστιασμα τους. Απο κει και περα εστειλα επιστολη στο συνηγορο του καταναλωτη ευελπιστωντας το καλυτερο δυνατο

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Το ίδιο και σ'εμενα... Το έδωσα στο media markt για νανοτεχνολογία κ μέσα σε 1 κ μισό μήνα έχει γεμίσει σημάδια κ πάντα σε θυκη κ καλά προσεγμένο.Το πήγα στον συνεργάτη τους στην τσιμισκη χωρίς να έχουν καθόλου διάθεση να μου αλλάξουν οθόνη όπως αναγράφεται στο συμβόλαιο. Βέβαια επέμεναν να μου βάλουν ένα προστατευτικό γυαλί, μα τα σημάδια θα παρέμεναν όπως κ μετά δεν θα ισχειε ή εγγύηση πράγμα που βέβαιος αρνητικά.Τωρα δεν ξέρω τι να κάνω! Έχει κανείς καμιά πρόταση ??? Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο και σ'εμενα... Το έδωσα στο media markt για νανοτεχνολογία κ μέσα σε 1 κ μισό μήνα έχει γεμίσει σημάδια κ πάντα σε θυκη κ καλά προσεγμένο.Το πήγα στον συνεργάτη τους στην τσιμισκη χωρίς να έχουν καθόλου διάθεση να μου αλλάξουν οθόνη όπως αναγράφεται στο συμβόλαιο. Βέβαια επέμεναν να μου βάλουν ένα προστατευτικό γυαλί, μα τα σημάδια θα παρέμεναν όπως κ μετά δεν θα ισχειε ή εγγύηση πράγμα που βέβαιος αρνητικά.Τωρα δεν ξέρω τι να κάνω! Έχει κανείς καμιά πρόταση ??? Ευχαριστώ.

http://www.synigoroskatanaloti.gr/stk_contact.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανω αποκοπη κειμενο μου απο γειτονικο site λογω εργασιακου φορτου. Θα απαντησω αν εχετε καποια απορια αλλα πιο μετα

 

 

 

Απαιτησα αλλαγη οθονης, αλλα μου ισχυριστηκαν οτι η γρατσουνια εγινε με αιχμηρο αντικειμενο (???) και επομενως δεν με καλυπτουν. Ολα αυτα αφου ειχαν κρατησει το τηλεφωνο για καμια 10 μερες στο σερβις.

 

Με τη σειρα μου απευθυνθηκα στο συνηγορο του καταναλωτη για να βρω το δικιο μου. Τελικα εγινε αλλαγη οθονης με τα χιλια ζορια που τους πηρε απο 8 αυγουστου που το παρεδωσα μεχρι 2 σεπτεμβριου...

 

Το θεμα ομως ειναι οτι το τηλεφωνο ανοιχτηκε διχως λογο αλλα και οτι ενω το χω 4 μηνες σχεδον μπορεσα να το χαρω πολυ λιγοτερο εξαιτιας τους

 

Υγ. Εννοειται οτι εχω εγγραφα που αποδεικνυουν τα λεγομενα μου για να μην ισχυριστει κανεις οτι απλα κατηγορω τα mediamarkt

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ευχαριστω πολύ για την απάντηση! Κατάλαβα...σκέτο μπλέξιμο!! Κ μετά σου λέει μεγάλη εταιρία! Με την σειρά μου θα απευθυνθω κ εγώ στον συνήγορο του πολίτη μπας κ ταρακουνηθει το θέμα! Όσο για το άνοιγμα της οθόνης έχεις απόλυτο δίκαιο...άστα να πάνε! Σ'ευχαριστω κ πάλι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...