Προς το περιεχόμενο

Απάτη mediamarkt με νανοτεχνολογια paintbull


alexmi900

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από πολύ ειρωνία,συνχειση και κόπο είμαι ακόμη στην φάση αναμονής για αλλαγής της οθόνης.Αφου βέβαια κατά αυτή αναμονή προστεθεικαν σημάδια κ λακούβες περιμετρικά στο μεταλικό πλαίσιο. Οι άνθρωποι είναι απίστευτοι! Το σκέφτομαι ακόμη και για δικαστικά. Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είμαι στην φάση της αναμονής για αλλαγή οθόνης. Στο διάστημα όμως αυτό από την κακομεταχείριση έχει γεμίσει σημάδια, ακόμη κ λακούβες περιμετρικά σε όλο του το πλαίσιο. Φυσικά αρνήθηκαν κάθε τους ανάμιξη.Οι άνθρωποι έχουν πολύ θράσος! Μέχρι και δικαστικά θα τους πάω. Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπερα στο φόρουμ.... Ήθελα να αναφέρω κ εγώ με την σειρά μου το περιστατικό με την απατεωνιά της νανοτεχνολογία. Μου συμβεί ακριβώς το ίδιο με τον alexmi900.Αρχες Σεπτεμβρίου αγόρασα κ εγώ το Samsung s7 edge κ το πήγα αμέσως στα media marketing στην Πυλαία Θεσσαλονίκης για να βάλω την προστασία οθόνης που προσφέρουν στα 14.99 για οθόνες κινητών. Αφού λοιπόν πέρασα την νανοτεχνολογία μετά από ακριβώς μια εβδομάδα εμφανίστηκε στην οθόνη μια γρατζουνιά που πιθανότατα έχει γίνει από κλειδιά κ από τίποτε άλλο καθώς το κινητό το έχω Κ σε θήκη κ η χρήση του γίνεται με πολύ προσοχή... 700€ άλλωστε στοιχίζει...Επισκευθηκα λοιπόν το σέρβις του καταστηματος να ρωτήσω τι γίνεταιε το θέμα αυτο..μου είπαν να αφήσω το κινητό για εργαστηριακές έλεγχο 10ημερων κ να θα με ενημερωσουν για την πορεία της βλάβης. Επειδή μου φάνηκαν πολλές οιερες ρώτησα που βρίσκεται ο εξωτερικός τους συνεργάτης ώστε να πάω μόνος το κινητό εκεί. Κ έτσι έγινε γτ ο συνεργάτης τους βρίσκεται στην Θεσσαλονίκη.Το παρέδωσα εκεί το κινητό κ μου είπαν σε δέκα μέρες θα με ενημέρωσαν... Τελικά μετά από δικές μου ενέργειες πήρα απάντηση μετά από 15 εργάσιμες μέρες.... Η απάντηση ήταν η ίδια με του Alexmi900,οτι δηλαδή είναι από αιχμηρό απροσδιόριστο αντικείμενο κ έχει ξεκολλήσει κομμάτι από το τζαμακι-οθονη, οπότε κ δεν είναι στην εγγύηση. Αφού πήρα το κινητό μου πίσω απευθύνθηκε κ πάλι στο σέρβις των media markt κ το μόνο που μου είπαν είναι ότι βασίζονται στο εργαστήριο ελεγχο του συνεργάτη κ για να με ξεφορτωθούν μου είπαν ότι θα μιλήσουν μαζί του κ θα με ενημερώσουν εάν θα προβούν σε αντικατάσταση της οθόνης... Όπως καταλαβαίνετε έχει περάσει μια εβδομάδα κ δεν με έχουν ενημερώσει... Οπότε λοιπόν αποφάσισα να κινηθώ με μια αναφορά στην προστασία καταναλωτή κ εάν δεν βρω άκρη θα κάνω εξώδικο, από ότι μου είπε ο δικηγόρος στοιχίζει περίπου 150€.Για το γαμωτο θα το κάνω. Απλά να γνωρίζεται παιδιά ότι η συγκεκριμένη παροχή είναι ΑΠΑΤΗ... Κ γενικά η παροχές των media είναι απάτη κ μα τους αποφεύγετε....

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Το ίδιο ισχύει για όλες τις εταιρείες; τέτοιου είδους.. προσπαθούσαν πέρσι να πουλήσουν στον Κωτσόβολο προστασία για σκόνη κ νερό σε γυναίκα μεσήλικη λες κ θα το πήγαινε για ορειβασία το laptop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το ίδιο ισχύει για όλες τις εταιρείες; τέτοιου είδους.. προσπαθούσαν πέρσι να πουλήσουν στον Κωτσόβολο προστασία για σκόνη κ νερό σε γυναίκα μεσήλικη λες κ θα το πήγαινε για ορειβασία το laptop

Εννοείς έξτρα εγγύηση? Δεν βλέπω κάτι παράλογο για έξτρα εγγύηση που να καλύπτει και υγρασία, πχ σου έπεσε ενα ποτήρι νερό πάνω στο λαπτοπ, για πιο λόγο είτε να πάει για πέταμα η να πρέπει να το πληρώσεις χρυσό για επισκευή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Καλησπερα. Δεν ξερω τι εκανε τελικα ο φιλος με το θεμα του. Απλα εγω να αναφερω οτι αν μιλαμε για το Media ram service που ειναι επι της N. Ζερβα 16, τοτε μιλαμε οντως για απατεωνες. Δεν ειναι μονο το mediamarkt. Το συγκεκριμενο service πουλαει ανταλακτικα και οταν βρεθει κατι ελλατωματικο σου πετανε μαλα..ιες του τυπου δεν φταιμε εμεις, θα δουμε το βιντεο στο συσκευαστηριο και αλλα παπατζιλικια μην τα πω αλλιως. Να ζητησει οποιος μπλεξει μαζι τους τα επισημα πτυχια των τεχνικων που δουλευουν εκει να δουμε ποιοι ειναι αυτοι που κρινουν αν εχεις δικιο ή οχι. Παντου απατεωνια στην Ελλαδα μας αλλα καιρος ειναι να τους κυνηγησουμε και να βρουμε το δικιο μας. Τροποι υπαρχουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kgsaxo είπε

Καλησπερα. Δεν ξερω τι εκανε τελικα ο φιλος με το θεμα του. Απλα εγω να αναφερω οτι αν μιλαμε για το Media ram service που ειναι επι της N. Ζερβα 16, τοτε μιλαμε οντως για απατεωνες. Δεν ειναι μονο το mediamarkt. Το συγκεκριμενο service πουλαει ανταλακτικα και οταν βρεθει κατι ελλατωματικο σου πετανε μαλα..ιες του τυπου δεν φταιμε εμεις, θα δουμε το βιντεο στο συσκευαστηριο και αλλα παπατζιλικια μην τα πω αλλιως. Να ζητησει οποιος μπλεξει μαζι τους τα επισημα πτυχια των τεχνικων που δουλευουν εκει να δουμε ποιοι ειναι αυτοι που κρινουν αν εχεις δικιο ή οχι. Παντου απατεωνια στην Ελλαδα μας αλλα καιρος ειναι να τους κυνηγησουμε και να βρουμε το δικιο μας. Τροποι υπαρχουν

1ον, ξέθαψες θέμα του 2016 :P ,
2o, τα πτυχία τι σχέση έχουν;; Μου θυμίζεις έναν πελάτη παλιά (όσο ήμουν ακόμα hardware enginner) που είχε πάρει ένα ολοκαίνουριο gaming laptop ήθελα να του αναβαθμίσει την ραμ μόνος του, το έκανε πουτ@ν@ το λαπτοπ και μετα απαιτούσε να τον καλύψουμε στην εγγύηση, γιατί είχε πτυχίο πληροφορικάριου . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, filip123go είπε

1ον, ξέθαψες θέμα του 2016 :P ,
2o, τα πτυχία τι σχέση έχουν;; Μου θυμίζεις έναν πελάτη παλιά (όσο ήμουν ακόμα hardware enginner) που είχε πάρει ένα ολοκαίνουριο gaming laptop ήθελα να του αναβαθμίσει την ραμ μόνος του, το έκανε πουτ@ν@ το λαπτοπ και μετα απαιτούσε να τον καλύψουμε στην εγγύηση, γιατί είχε πτυχίο πληροφορικάριου . 

Για το 1ο μπορει να εχεις δικιο ,μπορει και να ενημερωσε μοντ να το "ξεθαψει".... Για το 2ο, περι πτυχιων, εσυ αν χρειαστεις ηλεκτρολογικη εγκατάσταση,φωναξε μπετατζη... Οικοδομες δουλευουν κι οι δυο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Tsilitheo2 είπε

Για το 1ο μπορει να εχεις δικιο ,μπορει και να ενημερωσε μοντ να το "ξεθαψει".... Για το 2ο, περι πτυχιων, εσυ αν χρειαστεις ηλεκτρολογικη εγκατάσταση,φωναξε μπετατζη... Οικοδομες δουλευουν κι οι δυο

Δεν χρειάζεσαι mod για να ξεθάψεις θέμα. 

Χρειάζεσαι πτυχίο για να κάνεις ηλεκτρολογικές εγκαταστάσεις (νόμιμα) , απαγορεύεται να το κάνει ο καθένας. 

Αυτό δεν ισχύει σε ότι αφορά γενικά το ΙΤ. Δεν χρειάζεσαι πχ πτυχίο για να υπογράψεις μια μελέτη για ένα κομμάτι software , η να αλλάξεις μια ραμ, σε αντίθεση με μία μελέτη για μια ηλεκτρολογική εγκατάσταση. 

Spoiler

(Btw πτυχιούχος ηλεκτρολόγος, εργάζομαι σαν software architect πλέον)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...