Προς το περιεχόμενο

Sony: Ποια Xperia smartphones και tablets θα λάβουν την αναβάθμιση σε Android 7.0 Nougat


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τη χθεσινή κυκλοφορία της τελικής έκδοσης του Android 7.0 Nougat, ακολουθούν παραδοσιακά οι ανακοινώσεις κατασκευαστών σχετικά με το ποιες συσκευές θα αναβαθμιστούν στην τελευταία έκδοση.

Η Sony είναι από τις πρώτες εταιρείες που προχωρούν σε μια τέτοια ανακοίνωση, δημοσιεύοντας μια λίστα με όλα τα smartphones αλλά και ένα tablet το οποίο θα λάβουν την αναβάθμιση στο Android 7.0 Nougat. Η λίστα περιλαμβάνει τα εξής μοντέλα

  • Sony Xperia Z3+
  • Sony Xperia Z4 Tablet
  • Sony Xperia Z5
  • Sony Xperia Z5 Compact
  • Sony Xperia Z5 Premium
  • Sony Xperia X
  • Sony Xperia XA
  • Sony Xperia XA Ultra
  • Sony Xperia X Performance
Η λίστα δεν περιλαμβάνει ένα από τα πρόσφατα μοντέλα της Ιαπωνικής εταιρείας, το Xperia E5 το οποίο κυκλοφόρησε τον περασμένο Ιούνιο, μια απόφαση που μπορεί όμως να αλλάξει σε κάποια μελλοντική ανανέωση της λίστας. Για την ώρα η Sony δεν έχει γνωστοποιήσει το χρονοδιάγραμμα κυκλοφορίας της αναβάθμισης για κάθε συσκευή, όμως ήδη η εταιρεία έχει ξεκινήσει τις δοκιμές για το καλύτερο της smartphone, το Xperia X Performance, κυκλοφορώντας μια δοκιμαστική έκδοση του Android Nougat.

 

Link.png Site: PhoneArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Κάτσε ρε Sony...και το Xperia X10 τίποτα; Μας έχεις αφήσει με Gingerbread απο το 2010! 300€ είχα δώσει. Ε λοιπον κι εγω ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ Sony κινητό!

τρολλάρεις ε;   :P  :P  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω ένα που είναι ακόμα sony-ericsson.Το χα πάρει τσάμπα απο ένα φίλο! Δε το χει η λίστα!ααα ΠΟΤΕ ξανά σόνυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω ένα που είναι ακόμα sony-ericsson.Το χα πάρει τσάμπα απο ένα φίλο! Δε το χει η λίστα!ααα ΠΟΤΕ ξανά σόνυ.

και το δικό μου neo v δεν είναι στην λίστα. Ποτέ ξανά sony :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια πρόταση. Αφού σταματάνε την υποστήριξη γιατί δεν δίνουν τη δυνατότητα για ξεξκλείδωμα bootloader και ότι άλλο χρειάζεται π.χ. source code να ασχοληθούμε μόνοι μας;

 

Α! Ξέχασα, θέλουν να πουλήσουν το επόμενο μοντέλο.

 

Σόρρυ σόνυ, δεν θα πάρω.

Κάτοχος Ζ2 τάμπλετ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...