Προς το περιεχόμενο

Αυτό είναι το νέο ZTE Blade V9 και έχει 18:9 οθόνη


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και δεν παρουσιάστηκε επίσημα, εντούτοις γνωρίζουμε σχεδόν το παραμικρό για τη νέα συσκευή της ZTE, αφού η ίδια η Κινέζικη εταιρεία διέρρευσε τις προδιαγραφές του στην επίσημη ιστοσελίδα της.

Το λίγο χρονικό διάστημα που παρέμεινε online, ήταν αρκετό για να συγκρατήσουν ορισμένοι όλες τις πληροφορίες για τα χαρακτηριστικά της συσκευής, η οποία είναι η πρώτη της ZTE με οθόνη που επιδεικνύει αναλογία πλευρών 18:9. Το νέο Blade V9 διαθέτει οθόνη τεχνολογίας LCD IPS με διαγώνιο 5,7 ιντσών που επιδεικνύει ανάλυση 2160 x 1080 pixels.

 

Στο εσωτερικό του βρίσκεται το SoC της Qualcomm, Snapdragon 450 σε συνδυασμό με 2GB, 3GB και 4GB RAM και με 16GB, 32GB και 64GB επεκτάσιμου αποθηκευτικού χώρου αντίστοιχα (μόνο εφόσον δεν χρησιμοποιηθεί δεύτερη κάρτα SIM στην hybrid υποδοχή). Στην πρόσοψη της συσκευής υπάρχει μία κάμερα 13 Megapixels ενώ στο πίσω μέρος υπάρχουν δύο κάμερες, μία που βασίζεται στα 16 Megapixels αυτόματης εστίασης και μία fixed-focus που βασίζεται σε αισθητήρα 5,0 Megapixels (f/1.8).

 

Στον εξοπλισμό της συσκευή συμπεριλαμβάνεται μπαταρία 3200mAh, headphone jack και αισθητήρας ανάγνωσης δακτυλικών αποτυπωμάτων. Όσον αφορά στην κατασκευή, διαθέτει dual-glass design και μεταλλικό πλαίσιο. Θα κυκλοφορήσει σε Black και Gold με άγνωστη για την ώρα τιμή και ημερομηνία διάθεσης.

 

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ κινεζικο δεν λεω ... όμως ακομα headphone jack  το 2018 ? Δεν εχουν Bluetooth ?

 

Και ραδιο πως θα ακουσεις αφου θελουν τα ακουστικα για κεραια.

Ακομα και το Xiaomi redmi note 4 που εχω μπορει να δουλευει το ραδιο χωρις να βαλεις τα ακουστικα για κεραια αλλα το σημα ειναι χαλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ραδιο πως θα ακουσεις αφου θελουν τα ακουστικα για κεραια.

Ακομα και το Xiaomi redmi note 4 που εχω μπορει να δουλευει το ραδιο χωρις να βαλεις τα ακουστικα για κεραια αλλα το σημα ειναι χαλια.

 

Radio Με συχνότητες ??? Μαλον είμαι από το μελον που ακουνε ολοι Ιντερνετικο Ραδιο πλεον 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Radio Με συχνότητες ??? Μαλον είμαι από το μελον που ακουνε ολοι Ιντερνετικο Ραδιο πλεον 

 

Σιγα μην χαλαω δεδομενα για κατι που το εχω  δωρεαν αλλα μας ενοχλει το καλωδιο των ακουστικων και πρεπει να εχουμε ακουστικα bluetooth

Συν οτι το κανονικο bluetooth το χαρισα γιατι τις περισσοτερες φορες ειχα ξεχασει να το φορτισω και το κουβαλουσα τζαμπα μαζι μου.

 

Αν ειχε πεθανει το κανονικο ραδιο δεν θα το εβαζαν ακομα στα κινητα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου ειναι βαρος που εχει ε;

 

Ναι είναι βαρος . διοτι είναι μια τρυπα χωρις οφελος , χάνει την αδιαβροχοποίηση που είναι ποιο σημαντικο και εσωτερικο χωρο.

Περα από την πλακα  πείτε μου έναν σοβαρο λογο να εχει JACK ? 

Μηπως να βαλουν και  HDMI? γιατι και αυτή δεν θα είναι βαρος .

 

Λοιπον πλεον όλα μα όλα τα ακουστικα είναι ασυρματα , ολες μα ολες οι συνδέσεις είναι ασύρματες ....

 

Λογικες του στυλ  Βαλε  HDMI βαλε Ethernet  βαλε JACK απλα για να υπαρχουν για τους νοσταλγούς δεν τις καταλαβαίνω ....

 

Θυμαμαι πρην κατι χρονια κατι Κινεζικα που ειχαν και Κεραια για  να βλεπουν Τηλεόραση ισως πρεπει να βαλουν και αυτό ...  

 

Πρεπει να είναι τα παντα ΑΣΥΡΜΑΤΑ ... τα ΠΑΝΤΑ ακομα και η ΦΟρτιση .

Σιγα μην χαλαω δεδομενα για κατι που το εχω  δωρεαν αλλα μας ενοχλει το καλωδιο των ακουστικων και πρεπει να εχουμε ακουστικα bluetooth

Συν οτι το κανονικο bluetooth το χαρισα γιατι τις περισσοτερες φορες ειχα ξεχασει να το φορτισω και το κουβαλουσα τζαμπα μαζι μου.

 

Αν ειχε πεθανει το κανονικο ραδιο δεν θα το εβαζαν ακομα στα κινητα.

 

Λογικη το χαριζω και είναι αχρηστο στο Bluetooth ηχειο διοτι ξεχνάγατε να το φορτίσετε ??? Ωραια τοτε  πρεπει να χαρισετε και το κινητο σας διοτι αυτό θελει φορτισμα και μαλιστα κάθε 1-2 μερες .

 

Για να ακουσετε ραδιο ιντερνετικο θελει 1 Mb το πολύ για μια ωρα ακροαση .... οποτε και αυτό που λετε δεν εχει λογικη. 

Αυτό που ολοι θελουν Εξελιξη στην Τεχνολογια ... με φοβερες οθονες , με δαχτυλικά αποτυπώματα με τρομερες καμερες ,κτλ κτλ ....

 

Όμως θελουν ραδιο με συχνότητες και όχι ιντερνετικο (παρολο που πλεον όλα τα κινητα εχουν Ιντερνετ και δεδομενα) , που θελουν κινητα με ακουστικα όπως πρην 100 χρονια με καρφι JACK ,  (παρολο που υπαρχουν Bluetooth ,APTX κτλ) . Πραγματικα δεν μπορω να το καταλαβω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είναι βαρος . διοτι είναι μια τρυπα χωρις οφελος , χάνει την αδιαβροχοποίηση που είναι ποιο σημαντικο και εσωτερικο χωρο.

Περα από την πλακα  πείτε μου έναν σοβαρο λογο να εχει JACK ? 

Μηπως να βαλουν και  HDMI? γιατι και αυτή δεν θα είναι βαρος .

 

Λοιπον πλεον όλα μα όλα τα ακουστικα είναι ασυρματα , ολες μα ολες οι συνδέσεις είναι ασύρματες ....

 

Λογικες του στυλ  Βαλε  HDMI βαλε Ethernet  βαλε JACK απλα για να υπαρχουν για τους νοσταλγούς δεν τις καταλαβαίνω ....

 

Θυμαμαι πρην κατι χρονια κατι Κινεζικα που ειχαν και Κεραια για  να βλεπουν Τηλεόραση ισως πρεπει να βαλουν και αυτό ...  

 

Πρεπει να είναι τα παντα ΑΣΥΡΜΑΤΑ ... τα ΠΑΝΤΑ ακομα και η ΦΟρτιση .

 

απλα εισαι μικρος κ σου εχουν κανει τετοια πλυση εγκεφαλου που δεν βλεπεις μπροστα σου

 

καμια ασυρματη μεταφορα δεν ειναι χωρις προβληματα ,δεν μπορει να μεταδωσει μαξ ποιοτητα ηχου η ποσοτητα δεδομενων για να μην πω για την επιβαρυνση στην υγεια κ στην μπαταρια του κινητου

 

το εβγαλε η apple για να πασαρει εκβιαστικα τα ακριβα της Bluetooth k την αντεγραψαν ολοι οπως κακως γινεται τα τελευταια χρονια

 

κ ναι αν δεν ακολουθεις τυφλα τα τρεντ δεν θα μεινεις πισω ουτε θα εισαι οπισθοδρομικος 

 

μαθε να ξεχωριζεις τι ειναι πραγματικα προς οφελος σου κ τι ειναι μαρκετινγκ

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είναι βαρος . διοτι είναι μια τρυπα χωρις οφελος , χάνει την αδιαβροχοποίηση που είναι ποιο σημαντικο και εσωτερικο χωρο.

Περα από την πλακα  πείτε μου έναν σοβαρο λογο να εχει JACK ? 

Μηπως να βαλουν και  HDMI? γιατι και αυτή δεν θα είναι βαρος .

 

Λοιπον πλεον όλα μα όλα τα ακουστικα είναι ασυρματα , ολες μα ολες οι συνδέσεις είναι ασύρματες ....

 

Λογικες του στυλ  Βαλε  HDMI βαλε Ethernet  βαλε JACK απλα για να υπαρχουν για τους νοσταλγούς δεν τις καταλαβαίνω ....

 

Θυμαμαι πρην κατι χρονια κατι Κινεζικα που ειχαν και Κεραια για  να βλεπουν Τηλεόραση ισως πρεπει να βαλουν και αυτό ...  

 

Πρεπει να είναι τα παντα ΑΣΥΡΜΑΤΑ ... τα ΠΑΝΤΑ ακομα και η ΦΟρτιση .

 

Λογικη το χαριζω και είναι αχρηστο στο Bluetooth ηχειο διοτι ξεχνάγατε να το φορτίσετε ??? Ωραια τοτε  πρεπει να χαρισετε και το κινητο σας διοτι αυτό θελει φορτισμα και μαλιστα κάθε 1-2 μερες .

 

Για να ακουσετε ραδιο ιντερνετικο θελει 1 Mb το πολύ για μια ωρα ακροαση .... οποτε και αυτό που λετε δεν εχει λογικη. 

 

Δεν ειπα οτι ειναι αχρηστο απλα εγω ξεχνουσα να το φορτισω γιατι δεν ειχε καποια ενδειξη για το που ειναι η μπαταρια και δεν ηξερα αν τελειωνει αν ειναι στην μεση η που αλλου ηταν.

Ετσι και αλλιως η τρυπα των ακουστικων δεν ειναι η μοναδικη που εχει ενα κινητο για να πεις απο εκει θα μπασει νερα.

 

 

Ειναι σαν αυτους που αγοραζουν συστημα αυτοκινητου με κοντρολ για να το εχουν 10 ποντους απο το συστημα λες και δεν φτανει το χερι τους να πατησουν τα πληκτρα πανω στο radiocd

 

Καλο αυτο που λες να ειναι ολα ασυρματα αλλα να εχει ουσια δηλαδη να γυρναω σπιτι και οπου και να εχω το κινητο μου να φορτιζει οχι να πρεπει να το ακουμπαω πανω στην βαση φορτισης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είναι βαρος . διοτι είναι μια τρυπα χωρις οφελος , χάνει την αδιαβροχοποίηση που είναι ποιο σημαντικο και εσωτερικο χωρο.

Περα από την πλακα  πείτε μου έναν σοβαρο λογο να εχει JACK ? 

...

 

 

Όταν μετά από 2-3 χρόνια που θα έχει καταργηθεί η υποδοχή JACK ξαφνικά θα σου βγαίνει μήνυμα όταν συνδέεις το κινητό σου με εξωτερικό ηχείο και θα σου λέει: "δεν έχετε τα δικαιώματα για αναπαραγωγή για τρίτη συσκευή, πλήρωσε για να δουλέψει" τότε θα καταλάβεις τον λόγο.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...